Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezdett el beszélni a...

Hogy kezdett el beszélni a gyereketek?

Figyelt kérdés

Fiam 17 hónapos

Nem beszél

Próbálok vele mondókázni,beszélek neki sokat de nem ismétli amiket mondok neki..

Meg se próbálja..


júl. 25. 19:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Érti amit mondasz? Ránéz, megmutat dolgokat? Hallgat a nevéte?

Odafigyel a hangodra, ha halkan, a háta mögött szólalsz meg?

Mond szótöredékeket, vannak konzekvens hangjai, hangcsoportjai dolgokra?

Nekem 17 hósan ilyen egyszótagos saját babanyelven mondott pár "szót". De a többi isegvolt neki.

Két évesen kezdett beszélni.

Szerette a dalokat, éneklést. Sokat dúdolt.

júl. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Érti amit mondok,hallgat a nevére

Semmilyen szótagokat nemmondd

Papapapa ezt ismételgeti néha...

júl. 25. 20:06
 3/10 anonim ***** válasza:

Hu ezt követem

A lányom is ennyi idős de kb semmi

Baba nyelven se nagyon beszél.

Talán az anya már kezdi de csak ha hisztizik és engem akar

júl. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%

Folyamatosan szerette a hangját hallgatni, a mi hangsulyunkkal később, szotagok stb. Ez volt olyan 6 honaposan, ekkoris állt fel. 1 évesen már mondta a két szotagos szavakat, baba, labda, medve, lámpa stb. Másfél évesen mondatokba beszélt. Beszedhibaja sosem volt. Szókincse bőven felulmulja a korosztalyat, 4 éves most, anya, apa leirjak, betűket ír, számol. Ja és nem csoda gyerek mielőtt valaki azt irna dicsekves a celom

Szerintem ez a normális.

júl. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én például színekkel kezdtem. Azt hiszem karácsonykor kapott crayola filceket meg egy fehér kisasztalt székekkel. Akkor volt 17 hónapos (igaz lány)

Ő firkálta az asztalt én meg soroltam, barna, fekete, sárga....

És egy idő után már mondogatta, hogy kákáká, aaaaanaa.

júl. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Folyamatosan "dumált", kb. párhónapos korától. Nyilván az elején csak gurgulázott meg sikongatott, de aztán ez gagyogásba fordult, és elkezdett szótagokat ismételgetni, stb. Egész mondatokban, (idegenek számára is) érthető módon olyan 3 éves kora körülre beszélt. Sokáig beszélt magáról E/2-ben ("te"), és rólam E/1-ben ("én csináljam meg!"), ez kb. 3 éves és 1 hónapos korában magától "megjavult".

Egyébként "másfél" nyelven beszél, mert külföldön élünk, és a bölcsiben megtanult franciául, de abból a kortársaihoz képest lényegesen le van maradva, mivel csak a bölcsiben (emiatt elég limitált szókinccsel) hallja és használja a franciát.

júl. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Kényszeríteni" tilos, hogy utánad mondja.


Ez nem így működik.


A beszéd automatikusan indul,magától. Nem szabad direkt tanítani.


Tornával lehet rásegíteni,pl TSMT, amit szakember írhat ki.


Te annyit tudsz tenni otthon, hogy továbbra is sokat beszélsz hozzá, térdeden lovagoltatod, tapsolgatós mondókákkal pl. Csak a ritmus meglegyen. Sokat hintázzatok, az is jót tesz.


Csak ne kérd arra,hogy mondja utánad. Az ellenkezőjét éred el vele,még annyit sem fog beszélni.

júl. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7es vagyok.


Nekünk megkésett beszédfejlődésű volt a gyerek, 20 hónapos korától kapott fejlesztéseket. Többek között beszédindítást is. De ott voltak sokkal súlyosabb problémák emellett.

Ő 3 évesen szólalt meg, addig csak babaként gagyogott, ciklizált.

Neki a rengeteg fejlesztés segített és a bölcsi.

júl. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak egy évesen mindössze egy szava volt, az, hogy "emm", ami annyit jelentett, hogy elment.

Ezután egy darabig nem történt semmi, majd 13 hónaposan elindult, kb. ezzel egyidőben elkezdtek megjelenni a szavak, pl. anya, gá-gá, és az első (néha utolsó) szótagok, mint a va(rjú), ga(lamb), (lab)da. Ezek szépen gyűltek, egy idő utàn már szinte mindennek volt egy ilyen rövidített neve, aztán picivel màsfél éves kora előtt az első kéttagú szókapcsolat is megjött: vaja ka (vajas kalàcs).

Egy hónapon belül megvolt az első bővített mondat is: Mama sutty dokkó bácsi (Mama elment a doktor bàcsihoz 😀).

Most 22 hónapos, sokszavas mondatokat simán összepakol magának, de gyorsan is tanul, a "Hinta-palinta" szintű mondókák közül már többet tud fejből, a kedvenc meséiből is hosszan idézget.

Viszont a személyes nevmásokkal és az ezzel összefüggő ragozásokkal hadilábon áll, mint a 6. válaszoló gyermeke, ma pl. azt sikerült mondania, hogy "Anya fogja a locsolódat, én meg iszol vizet!" 😀

Én azt tapasztalom a játszin és a foglalkozásokon, hogy azért nem ez az átlag, de nem is kirívó annyira.

júl. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem két gyerekem van.

A fiam már 1 évesen f.sta a szót, nem túlzok. Legalább 15-20 szót használt 1 éves korára, mindenki a csodájára járt. Mivel korán kezdte, nála nem igazán volt "berobbanás" a beszédben, szép fokozatosan hétről hétre több szót használt. Másfél évesen folyékonyan beszélt.

Aztán jött a kishúga, akiből 2 évesen nagyjából 5-6 szót tudtunk kiimádkozni, de abban már benne volt a vauvau meg a bumm is. :D Elvittem egy felmérésre, ahol mindent rendben találtak (nyilván én is láttam, hogy nagy baj nem lehet vele, mert mindent értett és abszolút neurotipikusan viselkedett), legyünk türelemmel. Na nála 2 éves kora után 1-2 hónappal volt egy olyan berobbanás, hogy csak lestünk. Konkrétan lefeküdt szombat este azzal az 5-6 szavas szókincsével, vasárnap meg úgy kelt, hogy mutogatott rá képekre a mesekönyvben, és gyönyörűen mondta mindenre, hogy mi az. Alma, ház, kukac, csiga...stb. A férjemmel meg néztünk, hogy ki ez a gyerek és mi történt a régivel. :D

Szóval tényleg lehet ennyire hirtelen is. És nem egyformák a gyerekek, még a tesók sem. Nincs elkésve 17 hónaposan.

júl. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!