Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 1,5 éves gyerkőcök mindenkin...

A 1,5 éves gyerkőcök mindenkinél csak az anyukához bújva tud elaludni?

Figyelt kérdés
Nővérem kisfia 1,5 éves. Amikor még szoptatta akkor úgy altatta el, hogy cicire rakta, majd 2-3 óráig tartott az altatás (jobb esetben). Most is úgy tud csak elaludni, hogy az anyjához bújik, és 2-3 óra míg át tudja tenni az ágyába. És legalább 2-3 alkalommal felébred éjszaka a mai napig. Nekem nincs gyermekem, de ismerősök szerint már a saját ágyában kéne elaludnia. Az a másik, hogy 0-24-ben az anyjával van, a nagyszülők, nagynénik, senki nem viheti el nélküle pl a játszótérre. Egyszer sem aludt az anyja nélkül, de még fél órát sem töltött az anyja nélkül. Az apjával kettesben sem volt sehol. Kolléganőm ugyanilyen korú gyermeke már simán eltölt egy hetet a nagyszüleinél.
júl. 18. 20:22
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

10 hónapig szoptattam, de azóta is csak a hasamra feküdve alszik el,pedig már 2 éves múlt. Nagyon igényli a testi kontaktot, fognia kell, simizni, rugdalni vagy valami. De ezt csak ő irányíthatja, én nem karolhatom át, amikor akarom, mert az sose tetszik neki, de van mikor ő húzza magára a kezem...

Eddig 2x hagytuk egy majdnem teljes napra a mamára, meg tőbbször pár órára. Azért ebben sok múlik a gyerek személyiségén, a mamán hogy dolgozik-e még, ráér-e, akar-e vigyázni, egészdégi állapotán meg a kettejük viszonyán is.

Egyébként meg mindenki úgy csinálja ahogy tudja és neki megfelel, de azért nem minden fekete és fehér, ezt érdemes észben tartani ítélkezés közben..m

júl. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!