Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 1,5 éves gyerkőcök mindenkin...

A 1,5 éves gyerkőcök mindenkinél csak az anyukához bújva tud elaludni?

Figyelt kérdés
Nővérem kisfia 1,5 éves. Amikor még szoptatta akkor úgy altatta el, hogy cicire rakta, majd 2-3 óráig tartott az altatás (jobb esetben). Most is úgy tud csak elaludni, hogy az anyjához bújik, és 2-3 óra míg át tudja tenni az ágyába. És legalább 2-3 alkalommal felébred éjszaka a mai napig. Nekem nincs gyermekem, de ismerősök szerint már a saját ágyában kéne elaludnia. Az a másik, hogy 0-24-ben az anyjával van, a nagyszülők, nagynénik, senki nem viheti el nélküle pl a játszótérre. Egyszer sem aludt az anyja nélkül, de még fél órát sem töltött az anyja nélkül. Az apjával kettesben sem volt sehol. Kolléganőm ugyanilyen korú gyermeke már simán eltölt egy hetet a nagyszüleinél.
júl. 18. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mint ahogy látod a saját példáidból (nővéred nevelése kontra kolléganőd nevelése), ahány ház annyi szokás.

Ahány család, anyuka, annyi nevelési módszer, elképzelés, megvalósítás.


Az én gyerekem 15 hónapos koráig mellen aludt el, de onnantól, hogy leválasztottam elalszik egyedül, most 17 hónapos.

júl. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Az enyém 3 lesz, este mindig én altatom (egyébként szoptatva de nem tart 2-3 órát, általában fél órán belül elalszik). Nappal lehet mással is, apával, nagyival, nagypapával (őket ismeri eléggé hozzá). Ritkán alszik el mással, esetleg a babakocsiban ha nagyon fáradt.


Ha tényleg minden nap 2-3 óra az altatás, nem csak néha ha valami extra van, akkor elgondolkodnék, hogy valami gond van. Ugyanígy ha tényleg nincs távol fél óránál többet az anyjától, ott nagyon nem mindegy az ok, jelezhet gondot de nem feltétlenül.

júl. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémek meg az első naptól elaludtak a kiságyukban ringatás, sétálás meg minden rituálé nélkül. (És sírni hagyás nélkül.)
júl. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam a kezdetektől cicin aludt el, de utána betettem a saját ágyába (ami velem egy szobában van), ahol végig is aludta az éjszakát pár hetes-hónapos korától.

Jelenleg 22 hónapos, este még mindig szopik, de már nem mindig alszik el rajta, viszont olyankor is beteszem az ágyába, és elaltatja magát (lyukat beszél a hasamba, míg ki nem dől 😀).

júl. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%

Hagyjuk ezt a saját ágyban alvást.

Fiam két éves, velem és a férjemmel alszik, nem tudom mi a rossz ebben(tudom, nem tudunk szexelni, de amúgy tudunk, ja)

A két éves fiam egy éjszakát volt nélkülem, egy hétig én nem bírnám nélküle

Nálunk senki sem viszi a játszótérre, rajtam és a férjemen kívül.


Amúgy ha nem a te gyereked nem mindegy, hogy a testvéred hogy neveli?

Törődj magaddal ne velük.

júl. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekeim is külön szobában aludtak az első naptól kezdve. Fürdés után etetés és mentek a kiságyba. Szépen, minden sírás, vergődés nélkül aludtak. Igaz, a lányomnál, amikor jött a foga vagy rossz napja volt, akkor kellett a ringatás, babusgatás de nem volt rendszeres. Nála inkább most van az, hogy kéri, hogy este egy kicsit feküdjek oda bujcsizni. Picit beszélgetünk még, mondókázunk vagy énekelek neki ha szeretné, elmeséli a bölcsis napját vagy csak a plüssökkel játszunk, hogy beszélgetnek. Kb 10 perc szokott lenni aztán mondom neki, hogy anya is álmos, megy aludni. Kap jóéjt puszit és alszik. A fiam pedig 4 hónapos és 1 hónapja nem kel èjjel.
júl. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Màsfèl évesen mellen aludt el a gyerekem. Nem is próbaltam ilyen kicsin, hogy más altassa.

Ha òràkig tart az altatas, akkor vagy nem fàradt mèg a gyerek, vagy valami zavarja. Nekem akkor is csinàlt ilyet, mikor cici nélkül pròbàltam altatni, de ő erre mèg nem volt kèsz.

júl. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Két fontos tanulság: nagyon sokszor hülyeség, amire azt mondják, így vagy úgy kéne már lennie. 6 hónaposan át kellene már aludnia az éjszakát, egy évesen el kellene választani, másfél évesen egyedül kellene elaludnia. Egy frászt. Úgy kellene, ahogy a családnak az megfelel. (És persze most nem a tényleg fontos mozgásfejlődési stb. mérföldkövekre gondolok, hanem a megalapozatlan elvárásokra, amiből rengeteget hallani.)


A másik meg hogy nem hasonlítgatjuk a gyerekeket egymáshoz. Az egyik az első naptól átalussza az éjszakát, a másik háromévesen se. Mindkettő lehet normális (de lehet kóros is: újszülött lehet sárgaságtól aluszékony, a hároméves meg lehet, hogy valami zavaró külső hatás miatt ébred).

júl. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%
Az a nagyobbik problema, ha a gyerek az apjaval sem erzi jol magat, es folyton az anyjan csung. Tobbi rokon meg hagyjan, na de hogy a sajat apjaval sem tud megmaradni..nekem furcsa.
júl. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nincs két egyforma gyerek.

Lányom 1,5 évesen: beraktam az ágyába, simogattam picit, majd befordult és aludt.

De ez se volt mindig így: korábban voltak időszakok, amikor órákig kellett rázni a popóját és 1,5 éves kora után is jött még bőven nehezebb időszak altatás terén.

Pl: 2,5 évesen, amikor érte egy fogtrauma egy esés következtében. Hát bizony újra csak ölbe véve tudtam elaltatni. Fél év volt mire túljutottunk rajta, addig fokozatosan próbálkoztunk.

De tudod mit? 8 évesen is kellünk ahhoz, hogy elaludjon. Az a rituálé, hogy lefekszik, leülök/lefekszek mellé, dumálunk a napjáról a sötétben, majd befordul és alszik.

júl. 19. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!