Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miket játszotok egész nap egy...

Miket játszotok egész nap egy 3.5 éves gyerekkel?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Már nemtudok mit kitalani, adjatok légyszi ötleteket 🙂

Szoktunk festeni, gyurmázni, rajzolni, építőkockázni, Puzzle-t kirakni, memória játékok..

Sokat vagyunk kint is, hinta, motor, homokozás, stb..

És ti mennyi időt ültök le játszani a gyerekkel?

Köszönöm.



júl. 6. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Napi 3-4 óra+ játszótér ( mostnában megy a sárdagasztás is 🙂), torna, néptánc, úszás.


Vettem diavetítőt, + 50 klasszikus és magyar népmesét. Pihentetőül vetítünk. Vagy mesét hallgatunk.


Napközben segít nekem ruhát leszedni, vagy adogatni. Imádja.


Este 6 fele virág locsolásban segít.

Ilyesmi.


Apám csinált egy bábfalat, függönnyel, ki is festette. Van báb, de a plüssállatokkal is bábozunk, mesét találunk ki.


Apjával ebben-abban váltjuk egymást.

júl. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Néha hagyd, hogy egyedül is játszon.

Ha folyton szorakoztatod egy idő után minden unalmas lesz, bármit is találsz ki neki.

júl. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is ennyi idős.

Építő kockával és puzzle-lel egyedül eljátszik, meg könyvet lapozgat. Addig szoktam foglalkozni a háztartással.

Amikor leülök hozzá, akkor olyasmit csinálunk, amit nem tud egyedül pl.festés (ehhez felügyelet kell) vagy társasjáték. Mostanában nagyon szeret társasozni, meg az állatos Uno kártyát is gyakran kéri hogy vegyük elő.

Teraszon buborék fújás megunhatatlan. :)

Minden nap válogatom melyik játszótérre menjünk, mert több is van a környéken. Az egyiken kreszpálya is van, a másikon homokozó, a harmadikon nagy csúszda+többféle hinta, a negyedik tematikus.

Hűvösebb időben gyermekkönyvtárba megyünk, ott is van játszósarok.

De van, hogy én is túlgondolom, hogy mit lehetne kitalálni neki, ami már régebben került elő, és ma pl.vagy fél órán keresztül bújócskáztam vele itthon mielőtt kimentünk, és ezek az egyszerű játékok is tök jól beválnak.

júl. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az enyém 3 éves.

Én nem szórakoztatom egész nap. Talalja fel ő is magát.


Egyébként oviba van napközbe, délután udvarozunk, ott van hinta, csúszda, trambulin, medence, bicó, minden is. Simán elvan akár egyedül is ezekkel.

A lakásban építőkocka, lego, kiskonyha a menő mostanában.

júl. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!