Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Így helyesen cselekszem vagy...

Így helyesen cselekszem vagy túlgondolom?

Figyelt kérdés

A másfél éves kisfiam véletlenül eltörte egy kisfiú autóját a játszótéren.

Felajánlottam anyukának, hogy kifizetem, illetve elvihetik a kisfiamét, nem fogadta el egyiket sem, azt mondta, semmi gond.

Elég gyakran találkozunk velük egyébként.

Megnéztem alaposan az autót, és találtam neten egy vélhetően ugyanolyat, meg is rendeltem.

Szerintetek helyesen teszem, ha akár több hét múlva (függően attól, mikor futunk velük össze) kárpótolom ezzel őket?



júl. 5. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem igen, én is így tennék.
júl. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Igen, ez korrekt.
júl. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem túlgondolod. Lehet, hogy van 100 kisautòjuk, és nem zavarò, ha most 99 lesz. Ha a kisfiú làthatòan rettemetesen kiborult volna miatta, akkor èrdemes pont ugyanolyannal pòtolni.

Kifizetès jó ötlet lett volna, a kisfiad autójàt odaadni helyébe borzalmasan rossz.

Inkàbb arròl mesèlj a kisfiadnak, hogy véletlenek törtènnek, nem akarta a màsik gyerek autòjàt eltörni. Ìgy ha az övèt töri el valaki véletlenül, akkor remélhetőleg ő sem borul ki majd

júl. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Cuki vagy

Bárcsak minden anya ilyen lenne

júl. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez a korrekt.
júl. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A saját autóját odaadni nem jó ötlet, pótolni vagy kifizetni viszont igen. A fiadnak tanítsd meg, hogy vigyázzon a saját és mások dolgaira, de ne azért, mert különben elveszed és másnak adod az övét.
júl. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Csak magunkból tudok kiindulni: ahogy az egyik válaszoló is írta, az én fiamnak is volt rengeteg autója, játszótérre stb direkt azokat vittük amiből nem lesz "világháború" ha elveszik, eltörik, mert az előfordul, hogy ottmarad és eltűnik vagy tönkremegy, mert a játék hevében ahol több gyerek van ez nem meglepő. A gesztus, hogy kifizeted szép, de én is visszautasítottam volna (de persze jóleisk az ilyen, meg a véleményem is jó lenne rólad 🙂). Egyrészt mert tényleg nem számított volna, hogy 100 vagy 99 autó van otthon (a kedvencek ugye otthon "biztonságban"), másrészt hacsak nem közeli barátság az anyagi helyzetet sem tudhatom, nem tudom mennyire jön rosszul épp a másiknak akár csak 1-2ezer forint kiadás is. Más kisgyerek autóját egyáltalán nem fogadnám el! Ez szerintem picit túlzás, az az övé, mégha a kedven kisautója is törik el és sír azt nem pótolja a másik, főleg ha másmilyen. Hameg nem kedvenc és a gyerekem könnyen elfpgadta, hogy eltört az övé akkor nem téma, ha úgy áll valaki hozzá, mint te, hogy bocsánatot kér, felajánlja, hogy kifizeti (attól függetlenül, hogy nem fogadnám el. A gesztust értékelném).
júl. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Derjaderja ***** válasza:
64%
Engem zavarna, ha valamire nemet mondok és rám erőltetik. Nekem ez a szorosságú kapcsolat, hogy köszöngetni kelljen egy kisautót, már nem fér bele egy anya-anya "kapcsolatba".
júl. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a kisfiú sírt volna miatta mindenképp ezt csináltam volna. Ha csak egy századik kisautó, akkor elengedném.
júl. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!