Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a 2 évesemmel,...

Mit csináljak a 2 évesemmel, ha nem érdekli semmi?

Figyelt kérdés

Nem érdekli semmilyen játék vagy tevékenység. Nem érdekli se a rajzolás, se a festés. Nem érdekli semmilyen korának való játék vagy könyv. Fölösleges neki bármit is venni. Nem érdekli az se ha a házimunkába vonom be.

Kint jól el van az udvaron, játszótéren, de nem lehetünk egész nap ott. Főleg ilyen időben csak délután tudunk kimenni, annyira meleg van és még csak egy csepp árnyék sincsen. A csúszda és a hinta is tűzforró.

Persze tudom, hogy ilyen korban még nem tudnak sokáig egy helyben maradni vagy több ideig egy dologra koncentrálni, de őt 2 percig se lehet lekötni semmivel. Ha valami nem megy neki elsőre, egyből dobálózik. Ott hagyja, nem érdekli többet.

Fogalmam sincs már mit csináljak vele. Szenvedünk csak egész nap.

Egyébként értelmes gyerek. Mondatokban beszél, a mozgásfejlődése is rendben volt.

Akkor van el egy ideig ha mesét néz. Tudom, tudom... Nem kell leírni,én is tudom, hogy káros. Nem azért ilyen mert rászoktattam a mesére. Baba korában is ilyen volt. Nem maradt meg 1 percre se. Őt nem érdekelték holmi fekete-fehér képek. Akkor volt el jól ha mozgásban voltunk. Nagyon sokáig letehetetlen volt és még utána is sokáig igényelte a szoros testkontaktust.

Kifogytam már az ötletekből. Valami tipp?



júl. 2. 13:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

10-es, es mit ersz az arnyekkal, ha amugy 35 fok van? Es oda el is kell jutni, kikerulhetetlen a nap sokszor. Mondjuk nalunk most par napja teljesen jo az idojaras, bar sokszor esik, de nyilvan mi is kimegyunk ilyenkor, mert az en 1,5 evesemet se lehet leloni :D


De amikor kint brutal meleg van, egyszeruen en se erzem olyan jol magam, ha kint vagyunk sokat egy jatszoteren, de ez egy pici gyereknek meg annyira se tesz jot. Viszont van egy nagy medencenk otthon, szoval en nem panaszkodom.

De kanikulaban inkabb senki ne menjen jatszoterre, ha nem muszaj!

júl. 3. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

#11, azt írta a kérdező, hogy ők napos játszóra mennek, ezért szerintem érdemes utánanézni, nincs-e valahol árnyékos.


A másik pedig hogy van, akinek a lakása kánikulában annyira felmelegszik, hogy 100x jobb a játszótér, ha árnyékos. Valaki pedig simán hozzá van edződve és bírja. Egészséges embernek a melegtől nem lesz baja, csak az uv-t érdemes kerülni, na meg nyilván sokat inni.

júl. 3. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Falun lakunk, 1 db játszótérrel. 😞
júl. 3. 10:27
 14/15 anonim ***** válasza:
Aha, de akkor nincs kert? Ha legalább egy részét biztonságossá tudod tenni, kritikus részeket lekeríteni, esetleg kirakni egy kamerát, napernyőt, homokozót kialakítani, nem tudod egyedül kiengedni? Vagy régi járókákból babakarámot is lehet készíteni. Nálunk fészekhinta is van, jó alacsonyan, épp csak nem súrolja a földet, a kétéves fiam egyedül is ügyesen használja.
júl. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Egyszer amikor bölcsis voltam a nagymamám glicerines kupot adott nekem és be fostam a bölcsiben csendes pihenő közben és hónapokig ezt hajtogattam hogy mama rossz kupot adott nekem és be fostam a bölcsiben
júl. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!