Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak a 2 évesemmel,...

Mit csináljak a 2 évesemmel, ha nem érdekli semmi?

Figyelt kérdés

Nem érdekli semmilyen játék vagy tevékenység. Nem érdekli se a rajzolás, se a festés. Nem érdekli semmilyen korának való játék vagy könyv. Fölösleges neki bármit is venni. Nem érdekli az se ha a házimunkába vonom be.

Kint jól el van az udvaron, játszótéren, de nem lehetünk egész nap ott. Főleg ilyen időben csak délután tudunk kimenni, annyira meleg van és még csak egy csepp árnyék sincsen. A csúszda és a hinta is tűzforró.

Persze tudom, hogy ilyen korban még nem tudnak sokáig egy helyben maradni vagy több ideig egy dologra koncentrálni, de őt 2 percig se lehet lekötni semmivel. Ha valami nem megy neki elsőre, egyből dobálózik. Ott hagyja, nem érdekli többet.

Fogalmam sincs már mit csináljak vele. Szenvedünk csak egész nap.

Egyébként értelmes gyerek. Mondatokban beszél, a mozgásfejlődése is rendben volt.

Akkor van el egy ideig ha mesét néz. Tudom, tudom... Nem kell leírni,én is tudom, hogy káros. Nem azért ilyen mert rászoktattam a mesére. Baba korában is ilyen volt. Nem maradt meg 1 percre se. Őt nem érdekelték holmi fekete-fehér képek. Akkor volt el jól ha mozgásban voltunk. Nagyon sokáig letehetetlen volt és még utána is sokáig igényelte a szoros testkontaktust.

Kifogytam már az ötletekből. Valami tipp?



júl. 2. 13:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

O egy olyan gyerek, aki a mozgast elvezi akkor. Most a mesenezessel kapcsolatban nem tudom mennyit nez; de ezt nagyon lecsokkentenem, max 15 perc/ nap. Vagy be is szuntetnem teljesen.

De ha o mozogni szeret, ezt kell tamogatni.

Pl bentre pikler maszoka, szivarvanyhinta,csepp hinta, hintalo. Muffik szonyeg, lepegeto, egyensulyozo “kovek”, egyensulyozo tolcser. Talalj ki mozgasos jatekokat. Menjetek jatszohazba.

Ezen kivul nem tudom hany jateka van elol, de sokszor azert dobaloznak es nem is jatszanak, mert boseg zavara van es tul nagy a valasztek.

Igaz az en kisfiam picit fiatalabb, 1,5 eves, de neki pl csak 5 jatek lehet kint, kulonben nem jatszik csak dobalozik, csapkod veluk. Persze mondjuk egy 10 db-os epitokockat nem 10 darabnak szamolok, hanem egynek, szoval gyakorlatilag tobb van neki elol, de erted szerintem a lenyeget.

Ezeket hetente-2 hetente szoktuk cserelgetni, persze az aktualis kedvencek mindig kint maradnak, ha igenyli.

júl. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is 2 éves, nem tud nyugton maradni egy percre sem

Sokszor én csak ülök, ő meg szaladgál a házban.

Van amikor autókat tologatunk no azzal elvagyunk 15 percet is.

Kint elvan ő is, homokozik, játszik szépen, de bent katasztrófa

Rajzolni szeret, csak az a baj, hogy öt perc múlva A falra ale rajzolni.

Van neki tábla, krétával rajzol rá, ugyanaz mint a ceruzakkal, már mindenhol kréta csíkok vannak a házban, nem győzök takarítani .

Örökmozgó, nem lehet lekötni semmivel .

Én zenét szoktam neki kapcsolni, táncol rá, ugrál.

júl. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
Az enyém ilyen is maradt, 7 éves, semmivel nem játszik és nem is játszott soha. Más gyerekkel tud csak játszani. Persze egyke.
júl. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

16 hós a fiam de ugyan ez már most is...sőt...már egy jó ideje..

Semmi nem köti le csak jön megy

Pakol

Szintén mesét néz de az se köti le annyira..

júl. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%
Az én lányom is ilyen. Ő mondjuk le ül,hogy gyurmázzunk vagy fessünk,de maximum 5 percig érdekli és ott hagyja. Ugyan ez az autózás,babázás stb.. pár perc és megy tovább,lakásba nekem is nagyon nehéz lekötni. Játszótéren ő is el van,de van,hogy ott is csak teng leng,nem tud magával mit kezdeni. Nincs a közeletekben olyan kisgyerek aki hasonló kaliberű? Nekem annyiban szerencsém van,hogy nem rég költözött mellénk egy anyuka a szintén 2 éves örökmozgó lányával,így délutánonként együtt próbáljuk őket lefoglalni😅 ő is ki van már ettől. Tudom most nem sokra mentél a kommentemmel😅 de át érzem a helyzeted❤️
júl. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én fiam ugyanez. 2,5 éves. Kint teljesen normális, okos, értelmes, de bent semmilyen játék nem izgatja. Nem néz tvt, nem azért ilyen. Én viszem mindenhova. Pl vásárolni vagy intézni ezt-azt, vagy takarítunk, főzünk. Jön velem, csinálja, ezzel van el. Rengeteg feladatot adok neki, nehezeket, amikre koncentrálnia kell. Pl pucolja meg a hagymát az ebédhez ő, vagy válogassa szét a szennyest szín szerint. Ezeket a feladatokat szereti. Én nem próbálom érteni, ma pl porszívóztunk, és teregettünk, meg kint biciklizett rengeteget, mert jó idő volt.
júl. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azért kicsit jó érzés, hogy nem vagyok ezzel egyedül. ❤️‍🩹 Eddig nem tudtam erről beszélni senkivel, mert nincsen más gyerekes ismerősöm vagy akinek van is gyereke, neki nem ilyen. Mindenki csak pislog, ha erről van szó. Senki nem tudott semmilyen tanácsot vagy ötletet adni.


1-es. Igazad van, valamilyen mozgással kapcsolatos dolgot kell kitalálnom. Régebben nézegettem én is ezeket a dolgokat amiket írtál, aztán valamiért még sem vettem, de most akkor újra megnézem őket.

Nincsen sok játéka, pont ezért. Szerintem másnak 5x ennyi van. Sokszor szégyenlem, hogy alig van valamije, de csak fölöslegesen veszem az újabbakat. A legtöbbet úgy adtam tovább, hogy 2x ha rájuk nézett.


A többiek felé is mostanában kezdett nyitni. Ez tök jó, csak sajnos mindig nála nagyobb gyerekekkel találkozunk, akik nem játszanak vele.

Testvére nincs, nem is lesz. Marad legkorábban az ovi, ahol tud majd barátkozni.


5-ös. Ugyan ez az én lányom is. Ahogy írod, csak teng leng egész nap :D


6-os. Az én kislányommal nem lehet boltba se menni.😩 Ott is csak unatkozik, fél perc után üvölt vagy futna a vakvilágba. Nagyon nehéz így elmenni vele bárhova. Persze, ez nem jelenti azt, hogy nem is megyünk mert muszáj menni. Csak mindig kiégek mire végzünk, pedig próbálom szórakoztatni is közben.


Tudom, hogy minden gyerek valamilyen szinten ilyen, de nem hiszem el, hogy ennyire. Főleg mikor látom, hogy másoknál mennyire nyugisan elvannak a kis játékaikkal...



Azt hiszem leginkább csak ventillálni szerettem volna egyet.

Köszönöm mégegyszer a válaszokat. ❤️

júl. 2. 20:09
 8/15 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 2,5 és hasonló. Egyedül kb semennyire nem játszik a játékaival max ha oda ülök mellé. Egyébként jön megy , bunkert épít a kanapén a párnákból, néha oda oda áll a kiskonyhaba ott főz de max 5 percet aztán annyi. Amúgy azt nézi mit csinálok vagy segít.


Cserébe kint is velem akar játszani ha épp nincs ott senki akivel tudna vagy akarna. 😅

júl. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
62%
5-ös válaszoló vagyok. Ha ez kicsit megnyugtat,akkor azt kell mondjam,hogy amúgy ez normális,az én lányomat több fejlesztő is látta és mindegyikük azt mondta,hogy teljesen rendben van. Több helyen jártunk,mert nem akartam elhinni,hogy ez így normális 🤣 félre értés ne essék,imádom a lányomat,de baromira ember próbáló az egész napos lefoglalása,és a játszótéren inkább azt láttam,hogy nagyrészt nyugiba játszanak a gyerekek,csak az enyém nem🤣 aztán amikor a mostani anyuka ismerősöm,akinek szintén ilyen pörgős lánya van mondta,hogy ő is elvitte fel méretni,mert ő sem tudta elhinni,hogy ez így oké és neki is azt mondták,hogy az,akkor én is jobban megnyugodtam. Az enyém is ilyen volt baba korában is mint a tied. Sőt újszülött korában is folyton járt a keze-lába. Baba kocsiba se volt el,fuuuu tudnék mesélni😅 és mind ezt még tetézi azzal,hogy nagyon félénk is. Ezért sem megy bölcsibe,mert nem érett meg még a közösségre,úgyhogy duplán nehezített terep.
júl. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%
Árnyékos játszótér biztos nincs elérhető közelségben? Én budapesti vagyok és itt rengeteg van, gyalog 10 perc alatt 8-10, biciklivel vagy 30 elérhető. Nem mindenhol ilyen bő a kínálat persze, úgy nehezebb.
júl. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!