Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha értékelni kellene, szerinte...

Ha értékelni kellene, szerintetek mennyire egyszerű ma kisgyermekes szülőnek lenni?

Figyelt kérdés
Ha 1-től 10-ig lehetne értékelni, ahol az 1-es a nagyon egyszerű, a 10-es pedig a nagyon nehéz. Például hogy nagyszülői segítség nélkül mennyire tervezhető? Vagy ha megbetegszik a gyerek, a munkahelyen ez mennyire borítja a rendet? Meg egyáltalán, a kisgyermekkel való foglalkozás inkább élvezetes vagy inkább fárasztó?
jún. 28. 11:34
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
61%
5/10-re szavaztam, mert igenis, meg nem is. De azért kitérnék mégis a nehézségekre. Nekünk még nincs gyerekünk, de van sok kisgyermekes a környezetben. És azt látom, hogy a világ összes pénze sem elég néha, hogy mindent megadj a gyereknek, ez már alapból egy stresszforrás. Az első két évben az anyukák minden idejüket és energiájukat a gyerekre kell fordítsák, ami nagyon sok türelmet és kitartást igényel. De maga a tervezés is már nagyon nehéz, mi mindketten már bőven 30 felett vagyunk, de még jelenleg sem tudunk a párommal nekivágni, csak talán jövőre. Mindkettőnk munkahelye nagyon stresszes, ami semmi esetre sem szerencsés a teherbeesésez. És neki még terhesen is kell majd dolgozni, ami megint nagyon nehéz 35-36 évesen. És ez még csak az indulás, a későbbiekről nem is beszélve. Lehet, hogy alábecsültem az 5/10-et
jún. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
65%
Munkahely miatt nagyon nehéz. Alig van hely, ahová felvesznek, így tűrni kell, akármilyen szar is a hely. Kisfiam szerencsére nem beteges fajta, de ha megyek vele táppénzre egy évben 2-3-szor pár napra, már hívnak a munkaügyisek, hogy mégis hol vagyok és mikor megyek dolgozni. Pedig rengeteg munkatársam van, akik saját magukkal járnak táppénzre, akár havonta is, úgyhogy nem érzem jogosnak, hogy engem hívogatnak. Aztán szabadságra alig akarnak elengedni 1-1 napra is. Most van 4 hetes leállás az oviban, csak 1 hét szabadságot kaptam, 1 hetet az apja, 1 hetet lesz anyámnál és fogalmam sincs, hogy lesz megoldva még 1 hét. Utána nyári ügyeletbe megy sajnos egész nyáron.
jún. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Mindig is nehéz volt és sz@r, csak most több az eljárás a külvilágtól. A feladat, hogy elhitesd magaddal, hogy ez igazából könnyű és megéri.
jún. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Segítség nulla, elvárások, kötelezettségek az egekben. Szóval nem igazán egyszerű.
jún. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!