Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet boldogulni két...

Hogy lehet boldogulni két kicsi gyerekkel?

Figyelt kérdés

Idővel szeretnék majd egy másik gyereket (ha az első 3-4 éves lesz) de nagyon félek tőle. El sem tudom képzelni hogy oldanám meg ha most bele gondolok egy ilyen kicsi gyerek mint most a fiam rengeteg figyelmet igényel, hogy tudnék így a másikra is elegendő időt fordítani? Mikor az én testvérem megszületett én már 10 éves voltam így sokat tudtam segíteni anyámnak és nem is kellett már annyit pátyolgatni, de én nem szeretnék ennyi korkülönbséget az én gyerekeim közt.

Írjatok valami bíztatót anyukák akiknek két kicsi gyerekük van. Hogy lehet megoldani hogy mindenki megkapja amire szüksége van de közben te magad nem pusztulsz meg?



#testvér #Kétgyerek
jún. 24. 09:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom azt, hogy könnyű lesz, de mivel nagyobb korkülönbség lesz köztük ez már lehet egy könnyebbség. Egy 3-4 éves már óvodás, nincs állandóan veled otthon, ilyenkor tudsz kettesben lenni a picivel. Gondolom van párod is, egy újszülött téged igényel nyílván, de egy 3-4 évesnek már az apuka is sok mindent meg tud csinálni, illetve ha vannak nagyszülők. Meg hidd el ebben a korban valamennyit tud segíteni is, vannak gyerekek, akik ilyenkor kifejezetten szeretik, hogy ők a nagytesók, és sertepertélnek az anyával a pici körül.

És azt ne feledd el, rengeteg két gyermekes/több gyermekes anya van, te miért ne lennél képes rá?

jún. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk 2,5 év van köztük.

Az első 2 év gyerekjáték volt. Pedig egyedül voltam velük reggeltől estig, mamák nincsenek jelen az életünkben, apa meg reggeltől estig dolgozott.


Nekem akkor lett nehéz, amikor a kicsinél beindult a dackorszak. Kinyírta az idegeimet.



Nálunk tesómmal 5év van köztünk, már ez rengeteg, semmiképp nem akartunk 3nál több évet semmiképp nem akartunk.

jún. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

3-4 év az nem is kicsi korkülönbség. Addigra a nagy oviba fog járni, egész nap babázhatsz békében. Délután meg próbálhatsz a nagyra fókuszálni inkább.

Nekem 3 van úgy, hogy 4 és fél év a korkülönbség a két széle között. Sosem görcsöltem ezen, hogy jut-e elég figyelem rájuk. Velük kell lenni, és figyelni kell rájuk, és akkor nem lesz gond.

jún. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
A második soha nem fog annyit kapni mint az első, és az első soha nem fog már annyit kapni, mint annak előtte. Ha ezt el tudod fogadni, akkor legyen. Ha nem, akkor sincs semmi ha nem lesz tesója.
jún. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1 év van a fiaim között és az eleje brutális volt, de most már úgy érzem, hogy sínen vagyunk. Egyedül nem lehet ezt csinálni, ha nem lenne a férjem, már felakasztottam volna magam, nagyon sokat segít. 3-4 év korkülönbséggel azert már jóval könnyebb az egész.
jún. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem egyszerű, de idővel egyre könnyebb. Vagy hát, másabb. 2 év 4 hónap van a lányaim között, a nagy sosem volt babázós típus, és most 1,5 évvel később sem igazán örül neki, hogy van egy testvére, de még ugye nem is tudnak együtt játszani, nem tudnak beszélgetni, stb, hiszen a kicsi még tényleg kicsi, 20 hónapos, mit kezdjen vele egy 4 éves? Ugyanakkor most már könnyebb, mint mondjuk 1 évvel ezelőtt volt, szerintem kb az volt a mélypont. A kicsi még rengeteg időmet igényelte, de a nagy is még nehezen fogadta el, hogy rá kevesebb jut, stb. Újszülöttként nem volt para egyáltalán, magamra kötöttem a kicsit vagy a cicimre cuppantottam és onnantól kezdve minden ugyanúgy zajlott a naggyal, mint egyébként, a nehézség akkor kezdődött, amikor ez már a kicsinek nem volt elég. Most már ugye kicsit önállóbb, elvan néha, lehet vele is dolgokat csinálni, labdázni, pancsolni medencében, színezni, matricázni, gyurmázni, amiket ugye a naggyal is tudunk csinálni, szóval van már _némi_ átfedés kettejük érdeklődésében és képességeiben. Ugyanakkor ha nem lenne férjem és anyósom, aki rengeteget segít, én rövid úton a zárt osztályra kerülnék. A kicsi bőven dackorszakban van, a nagy kb most jönne ki belőle, de a testvérféltékenység nem igazán segít a mindennapokban. Meg lehet szokni meg lehet rendszert kitalálni, de iszonyat nehéz. Viszont én nagyonnagyon bízom benne, hogy ahogy együtt nőnek fel és egyre nagyobbak lesznek mindketten, úgy megszűnik a nagy felől is a sírdogálás, hogy "már megint azt álmodtam, hogy csak 2 éves vagyok és még nincs testvérem", meg társai. Az ilyenektől a szívem meghasad. De ha később tudnak együtt játszani, az talán kicsit közelebb hozza őket. Talán. Nem tudom. Igazából nem is az a legnehezebb ebben az egészben, hogy a gyerekeknek mindent megadj, mert alkalmazkodsz te is és ők is, megoldod a mindennapokat, lesz egy rutin, egy rendszer, és abban mindenki ellébecol. De ha a testvérek nem fogadják el/szeretik egymást, hát az ellen ugye nem sokat tudsz tenni, és közben meg fáj látni.
jún. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!