Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire árt a sok cukros...

Mennyire árt a sok cukros étel, csak én reagálom túl?

Figyelt kérdés
A férjem folyton cukorral tömné a gyereket. Krémtúró, cukorkák, nyalóka, csokik, fagyi fagyival, sütemények, torta, cukros gyümölcslé és üdítők. De olyan szinten, hogy a gyerek elkezd szülinaposat játszani, akkor már rohan a boltba, és vesz neki egy tortát. Így akar gondolom bevágódni, egyrészt azzal, hogy adja, másrészt meg nekem akar rossz pontot szerezni a gyereknél azzal, amikor megtiltom már a túl sok édességet, illetve őt is így etették gyerekkorában a szülei és gondolom, ha most máshogy etetné a gyerekeket, akkor azzal be kellene látnia, hogy a szülei normálatlanok voltak. De azért nem vagyok teljesen magabiztos a dolgomban, ezért kérdezek itt. Én úgy gondolom, hogy délelőtt ebédig nincs édesség. Amúgy is rossz evő a gyerek, tehát délelőtt se édesség, se nasi, hogy egyáltalán megkóstolja az ebédet, ha édességet kap, akkor legközelebb csak este lesz esetleg hajlandó normális étellel foglalkozni, ezzel én felnőttként se vagyok másképp. Szóval szerintem bármilyen édességet csak délután kaphat, egyszer, egy adagot, és azt is csak akkor ha előtte evett rendes ételt. És csak vizet és tejet ihat. De ha csak rajtam múlna a nevelése, amíg lehet, meg se ismerte volna ezeket a vackokat, csak arról tudna, hogy víz létezik, meg normális táplálékok, zöldség, gyümölcs, hús, gabona. Vagy túllihegem és a sok édesség hozzátartozik a gyerekkorhoz? Én személy szerint akkor jöttem rá, hogy miért voltam folyton rosszul, hogy kajakómában töltöttem a gyerekkoromat, amikor felnőttként magamat már nem tömtem folyton édességekkel.
jún. 18. 17:50
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Hány éves a gyerek?
jún. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ja, lemaradt, 4 éves.
jún. 18. 17:55
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Kereteket kell szabni, nem kaphat meg mindent kontroll nelkul a gyerek.

Nem kell tiltani, az se jo, de ha mar most karos etkezesi szokasai lesznek, akkor ennek kesobb szornyu kovetkezmenyei lehetnek. Nem tanulja meg a merteket, a normalis etel helyett is csak a hulyeseget valasztja, egeszsegugyi problemai lehetnek es stb.


Itt meg a masik baj az, hogy amit kiejt a szajan, azt apuka rohan megvenni. Akaratos kis zsarnokot neveltek belole, akinek mindig minden azonnal kell es megszokja, hogy meg is kapja.

Nyilvan ez a mentalitas az egesz eletere ranyomhatja a belyeget.


Szerintem te gondolod jol amugy, mertekletessegre kell nevelni a gyereket. Nalunk meg csak 1 eves a kisfiam, nem igazan resze az eletenek a cukor, de en is valami ilyesmit terveznek. Kaphat, de mertekkel.

jún. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
28%
Akkor ez csak hétvégente téma gondolom, hisz hétközben biztos nem jár be apuka az óvodába tortákkal.
jún. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Hát amit leírsz, az tényleg túlzás. Beszéljétek meg a férjeddel, hogy mit miért szeretnétek, és hogy ne egymás ellen feszülés legyen, hogy ő bevágódjon, meg téged "lejárasson" a gyerek előtt, hanem tényleg közösen kidolgozni egy rendszert, amiben mindkettőtök érvényesülhet. Én a magam részéről nem tartom ördögtől valónak az édességeket, de azért valóban könnyű túlzásba esni. Az én lányom is 4 éves, botrányos, hogy az oviban alapból mennyi édességet kapnak, eleve a menü részeként, na meg kb minden hétre jut egy-egy szülinap, akkor is torta meg cukorkák meg behoznak a szülők mindenfélét, és persze sosem fogy el egy nap alatt, szóval napokig adagolják nekik az oviban a már meglévő édes ebédek után is, na meg utána egy-egy húsvét meg Mikulás és karácsony és gyereknap és mindenféle anyámkínja, hát szóval eleve rengeteget kap. Ha itthon én nem adnék neki, szerintem az a mennyiség, ami a "gyerekkorhoz tartozik" az már ennyiből meglenne. De persze itthon is délután ebben a nagy melegben egy-egy fagyi lecsúszik, télen külön program kürtőskalácsokat kóstolgatni, arról nem is beszélve, amikor közösen sütünk egy-egy sütit, mert hát mégis csak 4 éves, ez egy szuper tevékenység, szereti ő is és én is.

Szóval nálunk az a megegyezés, hogy napi 2 édesség fér bele. Ő osztja be, hogy az a kettő az mikor és mi legyen, de a limitet csak kivételes napokon lépjük túl (pl szülinap, családi rendezvény, ilyesmi). Az édességbe beletartozik az ovis desszert is, ezért a napi 2, mert ha csak 1 lenne, akkor pl olyan napokon, amikor grízes tésztát kaptak ebédre (hurrá.. éljen a közétkeztetés a rendkívül tápláló és egészséges menükkel, ugye), akkor utána nem mehetnénk el technikailag fagyizni meg ilyenek, szóval érted :D De így meg ez egész jól bevált. A gyerek is ismeri a szabályt és számolgatja nap végén, hogy mit és mennyit evett, és ha belfér még egy édesség, akkor nagyon lelkesen, csillogó szemmel behajtja rajtunk a nap végén. De ez még mindig jobb, mint ami volt ez a szabály előtt, hogy amit te is mondasz, kb semmit sem evett, csak a húsvéti csokidömpinget. Ez nekünk így bevált. A férjeddel meg beszélj, hogy a cukorbetegségnek nagyon is megágyaz azzal, ha nem szab határt az édességeknek.

jún. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

A férjed fogyatékos.

Ha a gyerekem nem evett volna rendesen, biztos nem kapott volna édességet.

Kapott, így most 5 évesen 30 kg (nem csakédesség nálunk a baj, nagy adagokat is eszik) le van tiltva minden édességről, szerencsére jól viseli, heti 1x kap fagyit vagy valami kis nasit

jún. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Én nem vagyok az édesség ellen de a férjed túlzásba esik.

Játékból torta?

Ilyet normális ember nem csinál.

Itt nem csak azzal van a baj, hogy a férjed tömi a gyereket édességgel, hanem elkényezteti....

jún. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

#6 az nagyon durva. 4 éves kisfiam fele annyi kg, mint a tiéd.

Nincs valami betegsége, ami miatt ennyire hízik? Vagy egész nap eszik?

jún. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez túlzás. Napi 2apróság (joghurt, tejszelet) lenne a maximum amit én adnék. És játékból nem lenne torta.
jún. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták: pl. uzsonnára keksz vagy valami hasonló. Én nem vagyok édességellenes, de itt az a gond, hogy az apjától mindent azonnal megkap. Semmilyen kontroll nem fog a gyerekben kifejlődni.

Játékból lehet csinálni egy játéktortát. Vagy rajzolják le.

jún. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!