Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jovőhonapban lesz a statusz...

Jovőhonapban lesz a statusz vizsgalat (2 eves) kislanyomnak, aki jelenleg 9500 kg, januarban 9400 volt... kozben volt egy meres 9700 kg. Kb 2 hete volt egy nagyobb megbetegetesunk. Vajon elfognak küldeni kivizsgalasra mert nem hizik?

Figyelt kérdés
Egyebkent mar tobbszzor volt vervizsgalata ott minden rendben volt.
jún. 9. 10:10
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem ez megfelelő fejlődès. Ennyi idősen nem a súlyon van a hangsúly, hanem az egyéb fejlődésen.

És nálatok a súlynál figyelembe kell venni a betegsèg miatti súlyvesztèst. A 9700g számít jobban. Pici babàknál azértlènyeges a súly, mert előfordul, hogy egy betegségnek a súlyvesztès a legfőbb tünete. Pl vesegyulladàs, felszívódàsi zavar.

jún. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
87%
A lányom 2 évesen 11,8 kg volt, 2.5 évesen pedig 11,2. Semmit nem szólt rá a védőnő.
jún. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja, enyém 2évesen 88cm 12kg volt 3évesen 92cm 12kg. Doki szerint rendben.
jún. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
79%
A magasságához teljesen jó a súlya. Az én két gyerekem 80 centi mellé 9,4 illetve 9,8 kiló volt, más kérdés, hogy ők ezt az 1 éves státuszra érték el. Tehát egy picit talán kisebb a lányod mint az átlag, ennyi. Ez valószínűleg alkati/genetikai dolog, pl ha ti is alacsonyak vagytok, akkor már meg is van a "ludas". Ezzel nem tudsz mit csinálni, ha ilyen, akkor ilyen. Arányaiban teljesen oké a súly/magasság.
jún. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ez a közel 10 tonna is sok ebben a korban, nem kell tovább híznia.
jún. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Mar atlett targyalva,hogy elirtam...
júl. 1. 16:09
 17/17 anonim ***** válasza:
15%

Elég gyerekes, hogy egy szaros elíráson lovagoltok...


Amúgy az első lányom nekem is ekörül volt 2 évesen, szintén 80 cm körül.


A második már félévesen 10 kg volt, (csak anyatejes), kaptam is érte megjegyzéseket 🤣


Ő 2 évesen 14 kg volt, és 87 cm.


A harmadik szintén 14 kg, hozzá 92 cm.


Most előkotortam a kiskönyveket, még a 2 kicsinél is olyan menet közbeni eltérések vannak, hogy nem lehet adni erre. Hol az egyik volt nagyobb, hol a másik, és bizony előfordult stagnálás, sőt, még fogyás is.


Mindig kérdeztem, rendben van-e, persze ne aggódjak...


(Most áprilisban voltunk amúgy gasztroenterológián, mert a kicsinek másfél éve stagnált a súlya. Azt mondta az orvos, nem sovány a gyerek, hanem régebben volt kövér... Na mondom, köszi.)

júl. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!