Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem nehéz nem kivételezni a...

Nem nehéz nem kivételezni a gyerekeiddel?

Figyelt kérdés

Most biztos kapok hideget-meleget.

Van egy kiscsoportos lányunk, aki születése óta többemberes, ritka nehezen kezelhető gyerek. Amikor picit nyugisabb lett (2-3 hónapra) sikerült teherbe esnem újra. Nagyon örültünk, mert gondoltuk így már érettebben fogadja a kistesót. A terhesség alatt újra elkezdtd hozni a formáját, majd ugyanezt folytatta a szülés után is. Mivel non-stop beteg, kb alig jár oviba, ketten vagyok velük estig, néha éjszakáig. A naggyal nagyon nehezen bírok, rengetegszer rà kell szólnom egy nap, állandóan hülyeséget csinál, nem fogad szót vagy a hugát nyúzza. Az őrületbe kerget minket... Szegényt sajnálom (főleg, hogy ma mamam burkoltan azt mondta, hogy apukám jobban kötődik a hugához...), próbálom apró dolgok miatt is dicsérgetni, mondani neki, hogy szeretem stb, de sokszor egyszerűen betelik a pohár és ordítok vele. Ezzel szemben a pici még ugye pici: 3 hónapos, nincs öntudata, csak vigyorog egész nap, ha meglát a kiságynál. Akaratlanul is szépen szólok hozzá nagyon. Igyekszem a nagyhoz is, amikor éppen nem dugdos rizst a szemébe meg nem dugja a szájába az orrszívót vagy keni ki a tükröt... Nem akarom, hogy sérüljön a kis lelke, de annyira meg kell magam erőltetni. Félre ne értsétek, ugyanúgy imádom mind a kettőt, de az egyikkel rohadt nehéz, a másikkal meg csak rohadt nehéz lesz.🙃


Más nem érzi ezt? Tudjátok kontrollálni magatokat?



jún. 3. 23:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, mindenkinél elszakad időnként a cérna, ettől még nagyszerű édesanya vagy. Viszont próbáld meg egy picit lazábban venni a gyerek dolgait (tudom, nem egyszerű). Pl mi lesz, ha kikeni a tükröt? Az égvilágon semmi, majd letörlitek. Ilyen apróságokon ne akadj fent.
jún. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Sehogy. Ha csak az első gyerekem lenne már rég öngyilkos lettem volna...

A 2. bír maradásra :/

Néha sajnálom a nagyot, hogy ilyen anyja van, de olyan kbszott ellenszenves tud lenni, hogy már minden érzést kiölt belőlem

jún. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
De. 7 és lassan 9 éves gyerekek. A nagyobbik szabálykövető, a kisebb lázadó. Elmondom szépen 3x és csinálja amit korábbi millió alkalommal se szabadott, majd ha felemelem a hangom nagy duzzogva abbahagyja. Közben a nagyra alig kell rászólni. Most ez úgy jön le, hogy a nagyot békén hagyjuk a kisebbet meg egész nap csesztetjük, de hát ő nem egyszerű természet. (Szintén többemberes volt babaként meg kisgyerekként is...)
jún. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Unatkozik otthon és próbálja magára irányítani a figyelmed.

Próbáld lekötni olyasmi dolgokkal, amiket az oviban is csinálna. Gyurmázzatok, fessetek, fűzzetek gyöngyöt stb. Ha az időjárás engedi legyetek az udvaron,a picinek is jót tesz, a nagy is jobban elfárad.

jún. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4 gyerekem van, a legnagyobb a legnehezebb természet, és én is kiabaltam vele sokat régen, a kicsikkel meg semmit, ez tűnhet kivetelezésnek, de a mérleg másik oldalán meg a nagy kap extra figyelmet, mert tudom, hogy könnyebben kiborul, és több támogatásra van szüksége az érzelmei kezelésében. Én nem érzem rosszul magam ettől, nem kell egyformán bánni velük. Szeretni meg mindet szeretem.
jún. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2, tipikusan a második a kedvenced, az elsőre már szarsz rá

Gondolom amíg a kicsi nem született meg, imádtad a nagyot, de most már lett egy új gyereked.

Talán viselkedj normálisan a naggyal, és majd ő is normálisan fog viselkedni veled

jún. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!