Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 kicsivel otthon hogy néz ki...

2 kicsivel otthon hogy néz ki az ovis nyári szünet?

Figyelt kérdés
Egy 3-4 hónapossal és egy 3-4 évessel hogy nézett ki nálatok a nyári szünet? Nehéz volt kettőjükkel otthon? Mi volt a napi rutin?

jún. 3. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem emlékszem pontosan, mert rég volt, de egy biztos, marhára örültem, hogy nincs óvoda, és nem kell a nemlétező rutinunkkal odaérni időben napi 2x. :)

Pár dolog rémlik, főztem ebédet, délben altattam a nagyobbat, igyekeztünk legalább 1x elmenni sétálni egy nap, de a középső 2 éves, és a legkisebb 4 hónapos kora után jártunk délelőtt babás foglalkozásokra is ősszel.

Az esti rutin úgy nézett ki, hogy 6-kor fürdettem a kicsit, 7-kor a többit, utána vacsi, 8-kor fektettem a picit, amikor már volt napirendje, és 9-kor a többit.

Persze voltak nagyon hosszú napok is, de összességében szép idők voltak mindkétszer.

jún. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 babyboom567 ***** válasza:
45%
Az én 3 évesemmel, az első fára felkötöttem volna maga,ha lett volna még egy gyerek.Így is kb 30 évet öregedtem az első 3 évben,és simán kihordtam lábon több ideg-összeroppanást.
jún. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Gratulálok második. Biztos fantasztikus gyerekkort adsz a gyerekednek. Végülis, csak az első három év alapoz meg re féreg mindent, de te gyűlölte az egészet. Legalább ne reklamoznad
jún. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 babyboom567 ***** válasza:
61%

Te valamit nagyon benézel 3-as válaszoló.És igen igazad van, tényleg gyűlöltem a tehetetlenséget,a kirekesztettséget(ezt a mai napig),de ennek ellenére megtettem minden tőlem telhetőt, de a gyerekem beteg/sérült,és mindenhol falakba ütköztünk, semmilyen segítséget nem kaptunk,beszólogatást, megmondóembereket(olyat mint te)annál többet.És de,igenis tudniuk kell a friss anyukáknak,hogy ki lehet és kell mondani, ha baj van,mert VAN megoldás, hogy időben kapjanak segítséget,nem úgy mint mi.Könnyű úgy pofázni,ha nem vagy a másik cipőjében.

És igazából sosem a gyerek állapota(hisz az egy tény,ebből kell kihozni amit lehet),ami kétségbe ejtő,és elkeserítő,hanem az elszigetelődés, a kirekesztettség,mintha egy teljesen másik dimenzióban kellene léteznünk,de közben meg muszáj integrálódnunk hisz dolgoznunk ennünk léteznünk kell valahogy.A másik az anyagi ellehetetlenülés.

jún. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4, sajnálom, viszont ez a válasz nem hasznos a kérdezőnek, mivel két gyerekes szülőket kérdezett, és ne hasonlitsd össze a két szitut.

Neked, egy sérült gyerekkel nyilván nehezebb mint másnak.

jún. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 babyboom567 ***** válasza:
Bocs 5-ös válaszoló, csak a 3-asnak válaszoltam,aki ismeretlenül,minden háttér infó nélkül is meg van róla győződve, hogy sz@r gyerekkora van a gyerekemnek miattam.
jún. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6, én sem rosszbol írtam, de nyilván neked nehezebb( ezt nagyon sajnálom, tényleg, és le a kalappal előtted)

Pont az ilyen 3-as válaszolok miatt írtam, mert belekotnek meg a szarba is

jún. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hú, én nagyon vártam, végre nem voltak azok a kimondott kötöttségek, reggeli hisztik:D, nem kellett kapkodni stb…

nekem elég koránkelő gyermekeim vannak, ha volt kedvünk lustálkodtunk, rengeteget olvastunk tavaly, most imádják a könyveket, de volt olyan is, hogy 9-kor már játszótérre mentünk. Szinte minden délelőtt kint voltunk, sétáltunk, vízpartra mentünk, játszótérre.. 11-kor haza, ebéd, enyémek aludtak jó 2 órát délután, uzsi után udvar, addigra volt árnyékunk, medence, rengeteg kinti játék, de közel a Duna, heti többször mentünk, nagy séták, játszóterezések… Persze voltak lazább napok is, amikor mindenki arra vágyott, hogy a hűvös szobában legyen… nagy sláger volt a gyurma, a lego, kirakó. Szomszédaink is át szoktak jönni, barátnőmék is.

8 után aludtak, mint a bunda.


Természetesen nem kell elképzelni a totál álom idilli helyzetet, voltak nyűgös napjaink is, vitákkal, hisztivel, azok hosszabbak, volt h 10-kor már az estét vártam, de átvészeltük, összességében nagyon klassz volt.


Most is nagyon várom, a lányok is, pozitívan állok hozzá, jó lesz egy kicsit kiszakadni a mókuskerékből.

jún. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!