Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodai/iskolai kirándulásnál...

Óvodai/iskolai kirándulásnál milyen esetek fordultak elő, ami miatt nem engedted el a gyereket?

Figyelt kérdés
Amikor megy az óvoda csoport vagy iskolában az osztály osztálykirándulni, volt már olyan, hogy nem engedted el a gyereket valamiért? Milyen esetek fordulhatnak elő, ami miatt nem engednéd el a gyereket?

máj. 19. 20:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
33%
Óvodásként nem engedtem semmilyen kirándulásra. Nem bíztam a pedagógusokban. Mióta iskolás azóta pedig minden kirándulásra el megyek én is kísérőként.
máj. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Derjaderja ***** válasza:
60%

10. Lehet, de itt az a kérdés, hogy a 11 éves gyerekedet beengednéd-e egyedül a Balatonba? Mert kb ennek felel meg, hogy harmincad magával fürdik két pedagógus felügyeletével.

Mi a párom akkor 16 éves fiát, akinek vízimentő papírja van és nyári munkaként úszást oktat gyerekeknek (ahol ő él ott van ilyen) pl beengedtük egy, a Balatonnál jóval biztonságosabb tóba úszni úgy, hogy mindketten a víz szélén állva figyeltük (én mondjuk hiába, de a párom jó úszó).

Előző évben még nem engedtük volna.

máj. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Derjaderja ***** válasza:
72%

11. Nekünk most viszik majd hajókirándulasra a vegyes csoportos óvodát 😶

Tavaly két megyében arrébb vitték őket múzeumba, meg villamossal- metróval be a fővárosba.

Mát beletörődtem, de na...

máj. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
26%

Derjaderja


Hja, a vizimentő 16 évest... Hihető. Az is, hogy 16 évesen ilyen papirja lenne, az is, hogy 16 évesen úszást oktat, az meg pláne, hogy ketten figyelik ezt a kb tökéletes úszó gyereket kintről, nehogy baja essen. Más kamu?

máj. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Derjaderja ***** válasza:
41%

14. Mért ne lenne hihető? Ő nem Magyarországon él. Nem hivatásos vízimentő, de ott van valami tanfolyam, amit ebben a korban már lehet végezni.

És úszást is oktathat nyári munkaként.

Mért kamuznék amúgy egy névtelen oldalon egy idegen embernek egy idegen emberről?

Hogy hagytuk volna egyedül úgy beúszni hogy nem figyeljük? Elő vízben tökéletes úszók is megfulladhatnak. Tény az én figyelésem nem ér sokat mert bizonytalan úszó vagyok, de ha görcsöt kap a lába vagy ilyesmi, akkor a párom beúszik érte, én meg segítséget hívok. Alapból az lenne a normális, ha valaki ilyen vizekben úszik, hogy valaki figyel rá, akárhány éves.

máj. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 Derjaderja ***** válasza:
Amikor én voltam egyedül a gyerekekkel annál a tónál, én nem engedtem be egyébként, és ha a sajátom lett volna, semmikor se úszhatott volna be egyedül amíg kiskorú, de a párom fia és ő felülbírálta a tiltásomat, amikor ő is jelen volt.
máj. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Nem hivatásos vízimentő, de ott van valami tanfolyam, amit ebben a korban már lehet végezni."


C úszó diploma pl itt ahol én élek, azt jelenti, elméletileg képes kimeneti valakit a vízből. Gyakorlatilag 18 éves kor alatt nem lesz senki vizimento. Kiskorúként sehol, soha, senki nem felelős egy másik ember életéért.


"És úszást is oktathat nyári munkaként."


Mint fentebb

máj. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Derjaderja ***** válasza:
63%

17. Ember, nekem fogalmam sincs a részletekről, a srác mesélte, már előtte is hogy megy oktatni, utána is mondta, hogy milyenek voltak a gyerekek, a párom is tudott róla, nyilván nem hazugság, de én az ő életükben nem vagyok bennfentes, nem tudom hogy pontosan mit végzett vagy mit tanított, azt akartam szemléltetni, hogy egy nagyon biztos jó úszó, és ezt is az előző kommentelő kötekedésére.

Szerintem senki nem gondolja komolyan, hogy két dagi tanárnő nagy biztonsággal tud felügyelni egy nagy csapat 11 éves fürdőzőt.

máj. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Derjaderja ***** válasza:

Egyébként nézd beírtam a gugliba és pl ezt adta ki.

[link]

máj. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Óvodás korú gyermekemet nem engedtem strandra kirándulni.


Nem értem, hogy gondolták a kedves óvónénik, hogy strandra visznek egy tucat óvodást.

máj. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!