Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek gyereke szinte csak levegőn él?

Figyelt kérdés

Az enyém ilyen. Pl a tegnapi étkezése így nézett ki: 2dl tej reggel utána 11 körül 1 Kinder pingui majd 4körül 1db szilva és este 2,5 dl kakaó. Ennyi. Sajnos a súlyán is látszik mert 20 hónapos 9,4kg. Voltunk dokinál, el kell mennünk vérvételre de voltunk már 5 hónapja is akkor tökéletes lett az eredménye.

Akinek ilyen a gyereke az, hogy bírja ezt?


2010. okt. 20. 15:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%

reggeli 10 szem szőlő (legalább a nagyszemű fajtából), ebéd 1 klasszikus túró rudi, vacsora 3 vékony (extra vékony) karika kifli vajkrémmel, a vajkrémet lenyalogatta, a többit ott hagyta. 2 éves és 4 hónapos, most 10 kg, egy évesen 9 kg volt, amikor betöltötte a kettőt 9,3 kg volt, kapott a dokitól gyógyszertári kikeverős kanalast, ami savat csinált, így sikerült elmozdulnunk erről a súlyról. Főtt ételt utoljára szombaton evett, azóta nem hajlandó, pedig már tényleg mindent megpróbáltam.

De rohangál egész nap, csacsog, jó a kedve, semmi baja (az evésen kívül).

2010. okt. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
ja, és e mellé vizet iszik, mielőtt valaki azt mondaná, hogy eltelíti a sok cukros üdítő vagy tea vagy mittudomén mi.
2010. okt. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Nehezen:( ês kiboritò,igen. Ès sokat sirtsm emiatt,hogy mit rontottam el. Aztàn màr csak hullàmokban keseredek el....mert amugy egèszsèges, kèt èves, egyszer folyt az orra hàrom naoig, ennyi volt a baja eddig.(kopp-kopp) orvosi rendelöt sosem làtott, ha oltani kellett,akkor is a doki jött ki hozzànk. Engem most nem is a nemevèse kerget örületbe,hanem hogy alig iszik. Reggel 1 dl tej. Dèlben ,mielött lefekszik,adok neki mèg,mert kb 2 korty teàt/vizet iszik meg dèlig,vagy semmit. Dèlben is kb egy deci tej. Este sem több. Dèlutàn tukmàlom a vizet/teát, mostmàr zsarolom, hogy akkor veheti elö a kirakòt,ha hàrom korty teàt iszik. Ilyenkor kortyol pàrat angyalom ès hozza a kirakòt....siralmas,komolyan. Aggòdom. Szobatiszta, nem volt nehèz dolgom bilire szoktatni,sürün nem kell pisilni.... Futkozva nem etetem,ehhez tartom magam. Viszont ha leül,többet eszik mesenèzès közben,mint nèlküle. Ha akar,ehet kèzzel,ott a villa, nèha hasznàlja,nèha nem. Ez nem èrdekel. Nagyon kevès ètelfèlèt eszik meg. Nem fogad el ujat,nem kostol meg semmit. Ezt a kinlòdàst csak az èrti meg,aki àtèli ezt. Tudom ,mit èrzel:(
2010. okt. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
a kérdezőnek és az első válaszolónak üzenem, hogy ha nem eszi meg a főtt ételt a baba, akkor próbáljátok meg a bébiételt. nekünk be szokott jönni, nekem is 2 éves a babám.
2010. okt. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
15:29-es vagyok,persze, èn is adok kedvenc gyümölcs-fözelèkes bèbiètelt, ha eszik fött ètelt,de keveset,ezzel utánapòtolok. Az èn fözelekemet ette egy èvig,aztàn soha többet nem volt hajlandò... Szòval ,ha fözelèket akarok vele etetni,akkor ebèd utàn rögtön adok neki, napi egyszer elfogad egy univer mennyisèget.
2010. okt. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok

A bébiételeket sem eszi meg, van egy 10 hónapos öccse, tehát kapott már ő is akár amit a kicsi meghagyott, akár neki is bontottam már ki, hátha kéri. Néha eszik főtt ételt, de ha cak rajta múlna, akkor túró rudin és gyümölcsön élne. Szerencsére legalább a gyümölcsöket szereti. Van olyan nap, amikor gyümölcsnapot tart. Nyáron megevett egy nap alatt 1,5 kg őszibarackot és semmi mást aznap. Ilyenkor már csak röhögök kínomban, hogy biztos fogyózik.

2010. okt. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Szerintetek mi tehetünk ròla? Komolyan kèrdezem. Mit rontottunk e, mert nem tudom!
2010. okt. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Hát, ez borzasztó! Viszont jó, hogy nem vagyok egyedül. Már annyira idegesít amikor az apósomék vagy anyu elkezdi mondani, hogy mit próbáljak meg meg, hogy csináljam. A móltkor már sírva mondtam anyunak, hogy én már mindent de mindent megtettem és nem 2 napig hanem 2-3 hétig próbáltam ugyanazt, hogy legyen ideje átállni de semmi. És, hogy Ő ezt nem értheti mert soha nem volt ilyen gyereke. Na, akkor abbahagyta a tanácsokat. Mások azt hiszik, hogy ez olyan egyszerű. Hogy mindig legyen a kezébe egy kifli vagy egy keksz stb...ez nem így működik! Ha egyszer nem kell neki, akkor nem kell neki, nincs mit tenni.

Max. le tudom fogni és egy csövet ledugni a torkán amivel megtömöm vagy esetleg infúziót kötök be amíg alszik. :O Kb. ezek a lehetőségek vannak még amiket nem próbáltam.

Van, hogy engem sem érdekel már de most 2 hónapja semmit nem hízott és 3 hete tényleg szinte semmit nem eszik.

Még elviszem egyszer erre a laborra de ha megint jó lesz akkor egy darabig hagyom. Nem akarom összeszúrkáltatni sem. A múltkor is majdnem én is vele sírtam.

2010. okt. 20. 15:41
 9/19 A kérdező kommentje:

Közben írtatok.

Én is szoktam bébiételt adni de újabban az az 50g sem kell neki amit még régebben nagy nehezen megevett belőle. És az enyém is szereti a gyümölcsöt de persze azt sem mindig csak amikor kedve van. Van, hogy itt rohad el a banán pedig elvileg az a kedvence. :/

Nálatok a doki mit mondd erre?

Én már 3x voltam vele csak amiatt, hogy nem eszik de igazából tanácstalan. Mindig megbszéljük, hogy mikor kel, mikor fekszik, mit adok/adnék neki enni stb...de 1-2 hozzászóláson kívül nem tud mondani semmit. Most ezt találta ki, hogy akkor nézzünk még egy vérképe hátha mégis vashiányos mert labor hiba is lehetett akár. Vagy legalább összehasonlítjuk az előzővel, hogy változott-e valami.

2010. okt. 20. 15:47
 10/19 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszolónak:

Szerintem nem mi tehetünk róla.

2010. okt. 20. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!