Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anya, aki úgy...

Van itt olyan anya, aki úgy érzi, hogy a férjét szereti a legjobban a világon?

Figyelt kérdés

Nem úgy értem, hogy a gyerekeket nem szereti vagy állandóan feszült velük vagy bármi ilyesmi.

Csak hogy a gyerekekre úgy tekint, hogy élete szerelemével a közös kapocs a gyerek, hogy az apa személye miatt is fontos és hogy ők pár évtized múlva már nem lesznek minden napnak a részei, mert nyilván elkerülnek otthonról.


De hogy aki ott marad, az a férj. Van aki így érez a gyerekei és a férje iránt? Hogy úgy érzi a férjét szereti a legjobban és a gyerekvállalás alatt is igyekszik minél több időt tölteni a férjével való kapcsolat ápolására?


(Csak azért mert ma az egyik ismerősöm felhozta hogy a gyerek apja megkérdezte, hogy a gyereket vagy a férjet szereti jobban a nő. A nő meg mondta, hogy meg is mondta a férjének nevetve, hogy persze, hogy a gyereket, mit gondolt? Ez ihlette a kérdést.)


2023. aug. 10. 22:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%
Szeretem azt a magabiztosságot, mikor valaki azt állítja, hogy a férj ott lesz mikor a gyerekek már nem. Akkor miért van ennyi válás?
2023. aug. 11. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
70%
Akkora baromság ez az összehasonlítás. Eleve másként szereti az ember a gyerekét, mint a partnerét. A partnere társ, akivel együtt dolgoznak az életüket és a jövőjükön, akivel egyenrangúak, aki iránt szexuális vágyat érez az ember. A gyerekkel nem egyenrangúak, a gyerek nem partner, hanem "alárendelt", nincs szexuális vágy, gondoskodás a fő elem
2023. aug. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy tisztában vagyok vele, hogy a gyerekeim egyszer kirepülnek és a férjem (remélhetőleg) akkor is még velem lesz, az egy dolog, egy tény, tudatosítani lehet magát az embernek erre és eszerint eljárni. Attól még az érzelmek a gyerekek felé nem lesznek kevesebbek. Igen, töltök időt és energiát a férjemmel való kapcsolat ápolására. Igen, igyekszem nem éreztetni vele, hogy ő most hátrébb került a sorban (mert még kicsik a gyerekek, nekik fizikailag jelenleg sokkal nagyobb igényük van rám, mint neki, ez tény, ő is tudja, elmúlik). De attól még nem tudnám azt mondani, hogy melyiküket szeretem jobban, ez annyira hülyeség. A gyerekeimet szeretem a legjobban a világon gyerekek közül, és a férjemet a felnőttek közül. De egymáshoz viszonyítva nincs alá-fölérendeltségi viszony. Imádom a gyerekeimet, a férjem nélkül nem lennének, ugyanakkor a gyerekek nélkül nem lennék ilyen boldog sem vele, szóval oda-vissza működik a dolog :D
2023. aug. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
78%
Soha nem gondolkodom ilyen marhaságon. A gyerekeim között sem teszek különbséget.
2023. aug. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
77%

Hogy a csudába képes valaki komolyan összehasonlítani a szerelmet az anyai szeretettel? Ég és föld a kettő.

Ez olyan, mintha azt kérdezné valaki, hogy enned, innod vagy aludnod fontosabb, melyikről tudnál lemondani?

2023. aug. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
64%
Ez a kérdés szerintem nekem fájt. 🤣
2023. aug. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!