Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Így cselekednétek ti is?

Így cselekednétek ti is?

Figyelt kérdés
Olvastam egy történetet, miszerint egy kisgyerek beleesett egy hajóról a vízbe, az anyja pedig utána ugrott, mindketten meghaltak. Gondolom, az ösztön vagy reflex hatására ugrott az anya a gyermeke után, nehéz ilyenkor tisztán gondolkozni.

2023. aug. 8. 21:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

Ki tudja?!

Más az elmélet és más a "gyakorlat".

Hülye kérdés.

2023. aug. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Nehéz lenne tétlenül várni, nem? Más, ha egy gyakorlott úszó azonnal utánaugrik, aki velem ellentétben meg is mentheti. Én 20 éve nem úsztam. De ha ennyi esélyem van megmenteni, megpróbálom. Egyetlen gyerekem, ha odaveszik, belül úgyis meghalnék.
2023. aug. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De a tengerbe esett tán. Oda még egy gyakorlott úszó is hiába ugrik.
2023. aug. 8. 21:46
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Én dolgoztam hajón a Temzén. Nálunk az volt a protokoll, hogy nem szabad és igen életveszélyes beugrani más után a vízbe. Mégis az egyetlen alkalom, amikor a cégnél dolgozó kapitányok is beugranának a vízbe, ha gyerekről van szó. Ismeretlen után is, nem hogy a sajátjuk után. Én is megpróbálnám megmenteni a gyerekem. Szerintem a legtöbb szülő ugyanígy cselekedett volna.
2023. aug. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Gondolkodás nélkül ugranék utána.
2023. aug. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudok úszni,de ugranék.

Aztán ha szerencsém van valaki ugrana utánam is,és mind a ketten megmenekulnenk.vagy legalább a gyerek...

2023. aug. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg igen.

Azt tudom elképzelni még hogy a sokktól lefagyok, de szerintem anyaként az ember beletanul hogy cselekedni kell és nincs idő agyalni. Egy vad idegen gyerek múltkor a hinta elé szaladt és ösztönösen mozdultam utána. De anyának se kell lenni ahhoz hogy egy gyereken mindenáron segíteni akarjon valaki, hiszen ők a legkiszolgáltatottabbak. Pláne ha még érzelmi kapocs is van.

Úgyhogy valószínűleg ugranék akkor is, ha amúgy tudom hogy nem ér semmit.

2023. aug. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
46%
Tilos utánaugrani bárkinek anélkül, hogy lenne nálad legalább egy mentôöv, vagy valami, ami képes a víz felett tartani. Ha hajóról esett le, akkor kellett, hogy legyen mentôöv a fedélzeten, szóval azt fel kell markolni, és azután lehet ugrándozni.
2023. aug. 9. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

Amúgy életmentõ lehet, ha mindenki szokásává teszi, hogy ha bármilyen okból hajóra száll, akkor körbenéz, és tudatosítja, hol lát mentôöveket.

Ugyanígy akárhol szállsz meg ismeretlen helyen, érdemes ellenôrizni merre van a legközelebbi vészkijárat. Egyszer láttam egy dokumentumfilmet egy balesetrôl, ahol tûz ütött ki egy utasszállító hajón. Elöntötte a füst a folyosót. Egy házaspár pont a folyosón volt, a férj a nôt, kezében a kisebb gyerekükkel elôreküldte, hogy menjen fel a fedélzetre. A férfi meg visszament a kabinjukba, mert ott aludt a másik gyerekük. A férfi kihozta a gyereket a kabinból és felvitte a fedélzetre, ahol aztán nem találta a feleségét. Mint kiderült, a nô a füstben eltévedsztette a fordulót a folyosón, így nem jutott ki, meghalt füstmérgezésben, a csecsemôvel együtt. A férfinek az volt a szerencséje, hogy korábban katonaságnál vagy hol dolgozott valami különleges egységnél, ezért ösztönössé vált számára, hogy új helyre érkezve mindig ellenôrzi és tudatosítja magában a kijáratok helyét.

2023. aug. 9. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%

Én értem, amit írsz, hogy túlélési szempontból semmi logika nincs abban, hogy utána ugorjon, de az anyai ösztön nem logikus.

Szerintem én is ugranék. Nem tudnék együtt élni azzal a tudattal, hogy tehettem volna valamit, akár csak 1 % eséllyel, de nem tettem.

2023. aug. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!