Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 1éves gyerkőcnek milyen a...

Egy 1éves gyerkőcnek milyen a napirendje?

Figyelt kérdés
2008. dec. 29. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Az én fiam október végén töltötte be az egy évet.

Hajnaltájban felébred (5-6 körül), akkor átviszem magamhoz és ott még alszunk kb. 9-ig. Akkor megkapja a cumisüvegét, megissza a reggeli tejet az ágyamban, én meg a reggeli teámat, negyed 10 felé kelünk fel. Akkor őt beöltöztetem játszós ruhába, eljátszik szépen amíg én rendet rakok a szobában, elmosogatok, stb. Ezzel kb el is vagyunk ebédig, ő ilyenkor jól eljátszik egyedül. Délben ebédelünk (én általában előző nap este főzök), utána vagy leteszem aludni (ilyenkor kb. két órát alszik, de van hogy kevesebbet, van hogy többet), vagy bemegyünk a városba sétálni, vásárolni, de nem szoktunk minden nap menni, mert én meg tanulok a picur mellett, és ha le vagyok maradva, akkor kihasználom ezt a két órát. Ha viszont sétálunk, akkor ő egy órát alszik a babkocsiban, aztán felébred, és utána ő is sétálgat egy kicsit, bár még nem bírja sokáig a két kicsi lába. Ha itthon felébred, vagy ha hazaérünk a sétából, akkor játszunk, meg "segít" nekem itthon tenni-venni (tényleg tud már sokmindenben segíteni, pl. ha tisztába teszem, kidobja maga után a pelenkát, bedobja a ruhákat a szennyesbe, meg ilyenek, neki ez is tök jó szórakozás). Öt órakor uzsonnázik, aztán megint játszunk (remélem nyáron nem így lesz, hanem hosszabb időre is ki tudunk mozdulni, csak most hogy sötét van, nem lenne jó). Hat körül fürdés van, aztán fél hétkor bekeverem a kakaóját, azt az ölemben fekve megissza, közben megnézzük a híradót (ezen elképedtem, de szereti nézni, pedig amúgy nem köti le a tévé, de esti híradó nélkül nem telik el nap, ha véletlenül még nem vagyok bent a híradó kezdetekor, ő akkor is beszalad, ha meghallja az RTL híradó zenéjét :)), aztán 7 órakor lefekszik aludni. Nálunk így telik egy átlagos nap.

2009. jan. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy ilyen hosszan leírtad nekem :)
2009. jan. 4. 22:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!