Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy 4 éves gyerekne...

Normális, hogy 4 éves gyereknek ilyen játékai vannak?

Figyelt kérdés

Rokonom, aki egyébként egy átlag felett kereső programozó, soha nem vett még a 4 éves fiának játékot. A gyerek fakockákkal, karton papírokkal, kavicsokkal játszik.

Nem enged be a házba semmilyen "bolti" játékot. A fakockákat az apja darabolta le neki megmaradt (nem kezelt) építőanyagból.

A kavicsokra ablak meg kerék van rajzolva filctollal, azok az autók.



2023. febr. 21. 11:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Nekik normális, a továbbiakhoz nincs közöd.

Egyébként bár mi nem így állunk hozzá, de még mindig jobb ez, mint amikor másnál a 4 éves már álló nap csak a telefont, tabletet nyomja, videójátékozik vagy mesét bambul naphosszat.

2023. febr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%

Kozod ??


Ezt ugy hivjak Montessori. Muvelodj, mielott masok eletevel foglalkozol.

2023. febr. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Nyilván nem átlagos, de az is biztos, hogy jobban fejleszti a gyerek fantaziajat, mint a szokásos játék domping
2023. febr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Jól teszik. A 3 éves lányomnak egy rakat játéka van, nem férünk el tőle a házban. Mégis az általad felsoroltakkal játszik legszívesebben.
2023. febr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Én megértem, az én gyerekem is ilyenekkel játszik, pedig van játéka is , de nem izgatja. A gyerekek alapesetben imádják felfedezni a környezetüket és az ott található hétköznapi dolgokat, nem úgy születnek, hogy színes csiricsáré műanyag bizbaszokat akarnak fogdosni, amire a szülőknek fáj ránézni. A fiam délelőtt pl botokat gyűjtött, mert látta, hogy gallyakat szedek a kertben, és ő is azt akarta csinálni. Imádta, két óráig rohangált a kertben fel alá és szedegette, összeütötte őket, bedugdosta a földbe, stb. Tehát nem olyan elvetemült gondolat, hogy hétköznapi dolgokból készült játékokat kapjon, még ha neked furcsa is.
2023. febr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Nekem túl szélsőséges. Ezek mind szuper játékok, de nem tiltanám el a bolti játékoktól sem a gyereket. Ha vissza emlékszek kisgyermekként én is ilyenekkel szerettem leginkább játszani: Kis kavicsokból, botokból építkezni, nyáron homokozni, sárral főzni, bunkert építeni párnákból, de azért volt néhány bolti játékunk is, azokat is meglehet szűrni és a normálisak közül válogatni.
2023. febr. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Ez már a másik véglet szerintem, túlzás. De ha nekik így jó, ő dolguk. Ez legyen a legnagyobb problémájuk. Mondjuk arra kíváncsi vagyok, az óvodában mivel játszik, ott megengedett számára a bolti játék?
2023. febr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem is már szélsőség. A legjobb ha van néhány jó minőségű érdekes és kreativitásra, szerepjatekra ösztönző játéka (pl Lego, autópálya/vonatsin építő, kirakós, orvosi készlet), de nincs elhalmozva minden műanyag kacattal.
2023. febr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Túlzásnak tűnik, de talán igaza van!
2023. febr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem béna és túlzás.
2023. febr. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!