Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen (főleg fájó) következmé...

P. Tibor kérdése:

Milyen (főleg fájó) következményekkel járhat egy tízéves kislány számára, ha ötödik osztálytól másik iskolába íratjuk be?

Figyelt kérdés
A szülők elváltak, az iskola-váltást az elköltözött édesanya kezdeményezi olyan ürüggyel, hogy az a "másik" általános iskola sokkal magasabb szinten oktatja a gyerekeket. Maga a gyermek szívesebben maradna a jelenlegi iskolában (megszokottság, baráti környezet,..).

2023. jan. 22. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

Hát én pont akkor mentem át gimibe. Elég sokan csinálják így, nem volt törés.

Ebben a sztoriban is a válás/költözés a rosszabb neki szerintem.

Valószínűleg lesznek új barátai.

2023. jan. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Lesznek új barátai és a régiekkel is tarthatja a kapcsolatot. Semmi baja nem lesz.
2023. jan. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
A lányom is negyedik után gimibe ment. 3 osztálytársa is ment, egyébként teljesen új közeg. Nem okozott semmit. Lettek új barátai.
2023. jan. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
A semmitől a barmiig minden belefér
2023. jan. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Ilyenkor sokan váltanak, én egy olyan iskolába akarom most iratni a lányomat, ami csak alsó tagozat, utána megy át másik általánosba.
2023. jan. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%
Engem egyik pillanatról a másikra szedtek ki 4. félévben az akkori osztályomból, el sem köszönhettem a barátaimtól. Új helyre költöztünk a szüleink nélkül új iskolába. Nyilván idegen meg ijesztő elsőre, de ilyen kicsiként szerintem gyorsan beszokik egy gyerek. Erre a részére nem emlékszem nagy törésként. A válás valószínűleg jobban meg fogja viselni.
2023. jan. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%
Többször váltottam iskolát (költözés, új épült, stb) - nem volt semmi gond.
2023. jan. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%
Velem is többször váltattak iskolát,utáltam. Utáltam "új" lenni,sose fogadtak be, ha meg igen,akkor mentem a másik suliba. Elszakítottak a barátaimtól,a sráctól,aki tetszett..alig vártam,hogy vége legyen a giminek, ahogy betöltöttem a 18at végre elköltöztem otthonról albérletbe. Elegem volt mindenből,továbbtanulni se akartam már,inkább elmentem dolgozni. Azóta is utálattal gondolok az iskolás évekre és ez a szüleimnek köszönhető.
2023. jan. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A válás 3 éve történt, a kislány ezt nagyon intelligens módon viselte; jó érzésű, szolid gyermek. Szerencsére a szülők sem verték agyba-főbe egymást. Mivel könnyen, gyorsan barátkozó kislány, talán bízhatunk a gyors beilleszkedésben. Esetleg abból lehet még gond, hogy eddig apa és nagymama közelében járt iskolába, ahonnan egyedül "hazasétált" palacsintát enni. Az új (anyai) iskolából nem biztos, hogy BKV-ra ül palacsinta kedvéért (neki ez még talán korai is - 10 éves). Ettől egy kicsit felborul az ősökkel tartott kapcsolata, de ez inkább az "ősöket" viseli meg:-))).

Ha az új (erősebb) iskolában szigorúbbak a követelmények, akkor a mostani 4,5-es tanulmányi átlag várhatóan leromlik majd??? Mert akkor ez negatívan befolyásolja a középiskolai felvételi összpontszámát. Amit persze az írásbelin majd ellensúlyozhat az "erősebb" általánosban való felkészülés...Hmmm.

2023. jan. 23. 09:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!