Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 15 hónapos lányom üti a...

15 hónapos lányom üti a fejemet. Hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés
Tanítottam neki a simogatást, egy ideig úgy is csinálta, de azóta mindig csak üti a fejem somogatás helyett.
2010. szept. 28. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
mivel próbálkoztál eddig?Mondd neki, hogy ezt nem szabad, ez fáj, fogd meg a kezét mikor üt, mutasd meg a simogatást, és mondd neki, hogy csak simizni szabad.Ezt jó sokszor el kell játszani, lehetsz néha erélyesebb is, ha nem akarja megérteni, de biztos meg fogja tanulni.
2010. szept. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mondtam neki, hogy nem szabad, fáj, meg hogy szomorú leszek ha ezt csinálja. Megfogtam a kezét is. Olyankor megsértődik, és elkezd sírni.
2010. szept. 28. 15:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Akkor határozottan meg kell mondani neki, hogy ne sírjon, nincs rá semmi oka, de nem fogod megengedni, hogy bántson, ütögessen.Lehet hosszabb folyamat mire megtanulja, de határozottnak, türelmesnek kell lenned, és akkor nem marad el az eredmény:)

amúgy mit csinálsz mikor elkezd sírni?

2010. szept. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én levettem a kezét a fejemről kicsit megszorongatta..(na jó volt hogy nem kicsit) akkor elkezdett bömbölni(nem bömbölésnek mondanám inkább hanem hisztinek) rácsaptam a fencijére és sarokba állítottam..bömbölt egy kicsit utána meg odajött hozzám hogy anyucika ne haragudj:)

2éves csajszika anycija:)

2010. szept. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem a hajamat húzta. Hiába mondtam, hogy nem szabad, vettem el a kezét, ütöttem rá, kinevetett. Aztán egy napon rögtön visszahúztam. Sírt, de azóta nem húzza.

Lehet, hogy nem jó ötlet, nem vagyok az agresszió híve, de üss neki reflexből vissza (persze nem olyan erősen, de fájjon neki) és mondd meg neki, hogy "Látod, neked is fáj, nekem is fáj! Nem szabad!"

2010. szept. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha elkezd sírni ott hagyom amiatt, hogy megfogom a kezét otthagyom, aztán abbahagyja. Majd következetes leszek, és remélem meglesz az eredménye.
2010. szept. 29. 13:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!