A Z generáció jobban függ az elektronikus kütyüktől mint pl akik régebben születtek?
Én mivel a 80-as évek végén születtem, akkoriban a tévé és videojáték (sárgakazettás) volt úgymond a menő. Viszont sosem volt olyan problémám, hogy a szüleimnek kellett volna levakarniuk róla engemet. Ha volt rá lehetőség inkább estig kint játszottam fociztam stb a többiekkel.
Elmúlt hetekben a munkahelyemen voltak diákmunkások és hozzám is került 5 srác. A telefon mintha rájuk lett volna ragasztva néha úgy kellett kérni hogy tegyék le és legalább a munkavédelmi dolgokat hallgassák végig. De nem mindig valamit írtak messengeren fontos, hadd olfassa el stb.
Nekem is van okostelefonom otthon is aktívan játszok számítógépen és Xboxon. Ráadásul van egy kisfiam is :). De valahogy én ha hazaérek munkából felretudom ezeket a dolgokat tenni, és elsődlegesen a családommal töltöm az időt. De ezek a srácok már rosszul voltak ha 10-nél tovább nem használhatták a telefont.
Ha ilyen irányba haladunk mi lesz? Lassan nem fogjuk azt tudni hogy kell élőben ismerkedni viszonyulni a másikhoz? :)
7!
Lehet. De mondjuk sok esély nincs rá, hogy Julika osztalytarsa, Kati, tudja Julika anyjának a telefonszamat. Az se esélyes, hogy Julika elkeri Kati telefonját, hogy írjon egy SMS-t az anyjanak , hogy mindjárt indulnak, bevette a nyugtató, amit erre az alkalomra kapott és majd fél óra múlva újra jelentkezik, hogy hogy van. Te, meg a nagyon okos tanár annyit lat, hogy pánikol a telefon nélkül. Közben meg Julika lehet simán agorafobias panikbeteg és úgy érzi meghal, ha minimum az anyjával nem tud folyamatos kapcsolatban lenni utazás alatt. A többieknek meg ehhez épp semmi köze.
Olyan végtelen csőlátásra vall, amikor előjön ez a "bezzegamaifiatalok" mantra. Mert oké, én huszonévesként egyetértek azzal, hogy a generációm, illetve a nálam fiatalabbak jobban rá vannak kattanva az elektronikus eszközökre, mint az indokolt lenne. Nem vagyok hülye, én is tudom, hogy millió egy funkciót lát el az okostelefon, amit igencsak macerás lenne másképp használni. De azt kár tagadni, hogy a fiatalok egy jelentős hányada függő.
Csakhogy azt a kérdést azért feltenném csendben, hogy ki nevete fel ezt a generációt? Csak nem az idősebbek? Bizony, amikor a lusta szülők mobilt meg tabletet nyomnak a babakocsiban bömbölő gyerekük kezében, megágyaznak a függőségnek. És amikor napi 8 órát hagyják gépezni a kisiskolást gyereket, akkor nem kell csodálkozni a tanulmányi eredményei miatt.
Szóval amikor megy a picsogás a fiatalok miatt, javaslom, hogy próbáljunk a doldok mögé látni, és rögtön felfedezzük az idősebb generációk felelősségét.
"De mondjuk sok esély nincs rá, hogy Julika osztalytarsa, Kati, tudja Julika anyjának a telefonszamat. "
Nem lenne hátrány, ha legalább egy telefonszámot tudna fejből Julika. Ha nála a telefonja is történhet a készülékkel olyan, hogy nem tudja használni.
Életképtelen az, aki egy számot se bír fejben tartani.
2022 van, ne legyetek már ennyire taták :)
Én se tudom anyám számát, pedig 40 vagyok. Mondjuk nem is telefonálunk, hanem messengerezünk.
16!
Ok, tegyük fel Julika tudja az anjya telefonszamat- ettől Kati megnem fogja tudni. Ergo Kati akkor fogja tudni Julika anyját felhivni, ha az megadja a számot. Volt már panikrohamod? Írtam, 47 vagyok, de volt már hiyg úgy bepanikoltam, hogy megszolalni nem tudtam amikor rohantak oda hozzám segíteni, hogy mi a baj.
Amúgy anyám számát tudom, a vezetékest. A mobilt nem. A férjemét, gyerekemét, magamét se.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!