Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év korkülönbségnél külön...

2 év korkülönbségnél külön szobában legyenek a gyerekek?

Figyelt kérdés
Januárra várom a kicsit, a nagyobb akkor lesz 2 éves. Tanácstalan vagyok, merjem-e a picit egy szobába rakni a nagyobbal, zavarják-e egymást? Pl. a kicsi ha éjjel felsír, hiába megyek azonnal érte, a nagy felébredhet - vagy fordítva akár. Plusz amikor a nagy 1 éves volt és próbáltam az egyedül elalvásra szoktatni (addig ringatással aludt csak el), akkor több napon át sírt az esti lefekvéskor. És gondolom a pici is így lesz majd. Tapasztalatokat szeretnék kérni. Előre is köszönöm!
2010. szept. 24. 13:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld ki egy szobába rakni őket, aztán ha nem megy ne erőltesd. Meg megkérdezhetnéd a nagyobbtól hogy ő mit szeretne. Az hogy ki mennyire sírós, gyerektől függ, simán lehet hogy a kicsi már nem lesz az, főleg ha a nagy ott lesz mellette.
2010. szept. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim között két és fél év van és egy szobában voltak a kezdetektől fogva.A kicsi sosem keltette fel a nagyobbikat a sírásával ill. nem ébredt rá fel a nagyobbik gyerkőc.
2010. szept. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nálunk külön szobában alszanak még,19 hónap a korkülönbség.

A nagy 3 éves lassan,a kicsi 15 hónapos.Én úgy terveztem,hogy amikor a kicsi már átalussza az éjszakát,akkor raknám őket egy szobába...

2010. szept. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
15 hónaposan még nem alussza át az éjszakát??? Hú ez durva.
2010. szept. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
15 hósan még az enyém is simán felkelt egyszer legalább inni. Ha kétszer kelt, másodjára elég volt, ha megsimiztem. De felkelt, sőt néha még most is felsír álmában, és olyankor átmegyek és megsimizem.
2010. szept. 24. 13:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én gyermekem sem aludta végig 15 hónaposan az éjjelt. De rá egy hónapra már igen, mivel minden gyerek más!


Nyugodtan tedd a gyerekeket egy szobába! Nálunk is így volt. Nagyon szépen aludtak együtt. Amikor éjjel kelt a kicsi, áthoztam, majd vissza. Ha hajnalban kelt, azaz már inkább reggel, akkor volt, hogy már nem vittem vissza, nehogy felkeltsük a nagyot, akkor itt aludt a szobánkban. Aztán szépen lassan kialakult az éjjeli kelések rendje is.

Most, hogy nagyobbak már sokkal nehezebb, mert az egyik kelti reggel a másikat.

2010. szept. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nekem 2 fiam egy szobába vannak,a nagyobbik félős ezért még az ágyúkat is egymás mellé raktuk,csak így nyugszik meg,a kisebbik 3 éves éjjel vagy 5-ször ki jön hozzám inni kérni vagy pisilni,van hogy feloltja a villanyt, de a nagyobbik alszik mint a bunda.
2010. szept. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3.vagyok

Hát igazából az én lánykám is csak úgy "kel fel",hogy felsír álmában.Valószínűleg a fogzás miatt,mert most jönnek a rágófogai.Ilyenkor vissza adom a cumiját és alszik is tovább.Enni,inni 3-4 hónapos korától nem kel fel,csak ez a fránya fog... :)

2010. szept. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pont 2 év van köztük...még külön alszanak. A fiam jó alvó 5 hós kora óta átalussza az éjjelt, de a lányom az nem...11 hónapos és szinte havi egy éjjelt alszik át kb. a többin változó mennyiségeket van ébren, gyakran 2-3 órákat is...Vagy pedig nagyon sokszor ébred, szóval mindannyiszor felzavarni a nagyobbat nem szeretném, mert az lehet hogy tovább aludna, de sokszor megébredne a kicsi "arénázására"...Pedig én is nagyon szerettem volna őket egy szobába tenni.
2010. szept. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kereken 2 ev van nalunk is, egy szobaban alszanak, soha nem volt ebböl problema. A nagy legelöször ebredt csak fel, amikor sirt a kicsi (kezdetektöl fogva egy szobaban alszanak), akkor kerdezte, hogy mi ez, mondtam, neki, hogy ehes a huga, aludjon tovabb, aztan aludt siman :) megetettem a kicsit es kesz, azota fel sem ebred a hugara :)
2010. szept. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!