Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig játszanak DUPLO-val a...

Meddig játszanak DUPLO-val a gyerekek?

Figyelt kérdés

Mikortól ciki és dedós játék? És mikor kell vagy érdemes áttérni a normál legora?

Két lányom van, 4 és 1 évesek. A nagy szeret duploval építeni, a kicsi is most kezdi felfedezni. Vajon mennyire érdemes még duplokat gyűjteniünk? Eljátszik még vele szerintetek pár évig a nagy is?

Csak mert mostanában több helyen is azért szanálják ki a szülők az ovis gyerektől a duplot, mert hogy már kinőtte. Akkor már nálunk is ciki lenne, ha mégis duplot kap a 4. szülinapjára?


2010. szept. 22. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Dehogy ciki! Sőt! Egy 4 évesnek sokkal könnyebb megfogni a Duplo nagyobb elmeit, mint az aprócska Legóét. Egy 4 éves finom-mozgása még inkább a nagyobb darabokhoz való,mint a picikhez. Főleg, hogy nálatok ott a kicsi is, aki z apró darabokat a szájába is vehetné... Akármennyire figyelsz, megeshet... Egyébként valamikor 5-6 éves korra elég ügyes a kezük a Legóhoz, addig a Duplo tökéletes. Ne hallgass azokra, akik kidobják a drága játékot, a lényege, hogy összeépíthető a Legoval, akár együtt is használhatják később a gyerekeid..
2010. szept. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Jajj, ugyan, dehogy ciki a Duplo és is oda vagyok érte!

Annyira szeretem, mikor a fogam alatt elroppan és az a fenséges mogyorós íz!!!


[link]

2010. szept. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tesóm kisfia 5 éves és imádja még mindig meg a Playmobilt is. Rengeteg van neki és a legóval nem játszik annyit mint ezekkel.

Nem az a fontos más mit mond ha a gyerek el van vele miért ne játszhatna vele akár 10 évesen is.

2010. szept. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is imádja a 3,5 éves lányom és a 9 hónapos fiam is. Igaz ő még csak csörög vele, meg a szájába veszi. Emiatt én még egy ideig nem veszek kicsi Legót a nagynak se. Így legalább van egy játék, amit közösen tudnak használni.

De azt én se tudom eldönteni, hogy bővítsem e még a kollekciót, vagy már elegendő. Végülis van benne rengeteg építőkocka, sok állatka, emberke, traktor, autó és a lányom sem szűkölködik a fantáziában, szóval bármit létre tud hozni. Igazából mindig Duplót kap már 1,5 éves kora óta szülinapra, névnapra és karácsonyra is. De mással nem is játszik.

2010. szept. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én "nagy" gyerekeim 6 és 8.5 évesek, és még mindig nagyon szeretik. Két kosárral van, de még ez is kevés nekik:)
2010. szept. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ötèves unokaöcsèmnek sem merek legot venni, böven jò a duplo, had legyen sikerèlmènye. 2 èves fiam is ezt kap majd a szülinapjàra, a kukàskocsit rendeltem meg. Az ötèves meg toy storysat kap:)
2010. szept. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!