Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért beszélgetnek egymással...

Miért beszélgetnek egymással németül a gyerekeim?

Figyelt kérdés
Németországban élünk 10 éve férjemmel, van kettő fiunk, az egyik 4, a másik 5. Magyarul beszélünk velük, figyelünk arra, hogy ismerjék meg Magyarországot is, sokat járunk haza, próbáljuk megismertetni velük a magyar szokásokat stb. Ennek ellenére, mióta a kisebbik óvodába jár, németül beszélnek egymással. Ez normális, avagy aggódnunk kellene? Nem szeretnénk, ha elveszítenék magyarságukat.

2022. ápr. 24. 14:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Külföldön èlő gyerekeknèl sajnos ez gyakori. Angliàban èlünk, rengeteg magyar ismerős van, ahol a testvérek egymas közt angolul beszèlnek.

Nekem egy gyerekem van, de megyünk inkàbb vissza balkànra (nem Magyarorszagra, a règióban kb. az taszìt leginkàbb) mert nem szeretnèm, ha elfelejtene az anyanyelvèt.

2022. ápr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Pedig el fogják veszíteni a magyarságukat, ha kint nőnek fel, ez borítékolható és természetes. Nagyon szuper, hogy ti mindent megtesztek, hogy ismerjék a magyar nyelvet és kultúrát, ettől csak gazdagabbak lesznek, de nekik már Németország az otthonuk.
2022. ápr. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert kettőtökön kívül mindenki németül beszél velük.

Apám hugának is kint született a két fia, ha itthon voltak is és találkoztunk velük, mindig németül beszéltek a fiúk. A kisebbik a szüleihez is németül beszélt. A gyerek németül beszélt a szüleihez, a szülei meg magyarul beszéltek hozzá. Így társalogtak.

Aztán ők végül 20 év kint lét után most 2 éve haza költöztek.

2022. ápr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen a kortárs kapcsolatok egyre fontosabbak nekik,az oviban csak németül beszélnek és játszanak a kis barátaikkal,így most arra jobban rááll az agyuk.

Szerintem ez normális,mi is kint élünk,a keresztlányom is ovis és mikor egyedül babázik itthon magába akkor is németül beszél.

Pedig mindkét szülője magyarul beszél hozzá és mi is.

Most várjuk az első babánkat,kiváncsi vagyok hogy alakul köztük ez,mikor már ő is beszél majd.

2022. ápr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%
Nekem az unoka bátyám él kint Londonban a családjával, 2013-óta. Az unoka bátyám gyerekei amíg itt laktak Magyarországon addig tudtak magyarul. De 2013 óta amióta Londonban él az unoka bátyam a családjával. Az unoka bátyám gyermekei is teljen elfelejtettek magyarul. Hiába beszél az unoka bátyám a gyerekekkel magyarul is, egyszerűen az unoka bátyám gyerekei tejesen át álltak az angolra. Ma már az unoka bátyám hiába beszél magyarul is és angolul is perfektül. Az unoka bátyám gyermekei 9 év után csak angolul tudnak. Szóval igen, megfigyelhető tendencia, azoknál a magyar családoknál, akik hosszabb ideig ki költöznek, hogy azon családok gyermekeik azok csak az adott ország nyelvét fogják beszélni. És utána hiába költöznek vissza Magyarországra, akkor is jobban bennük marad a külföldi idegen nyelv mint a Magyar nyelv. Ezt én is tapasztaltam az unoka bátyám és családján.
2022. ápr. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normális , és idővel mindkét nyelvet fogja beszélni kellő tanítással. Egy barátnőm kislánya pontosan tudja, hogy kivel milyen nyelven kell kommunikálnia. Eddig 3 nyelvnél tart 😊
2022. ápr. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%
Normális. Hiába beszéltek nekik ti magyarul, mindenki mással (óvónők, barátok, boltos, a buszos... Mindenki más) németül. Kétnyelvűek, de nekik természetes már, hogy németül fognak beszélni többet, mert azt használják több helyen, arra áll rá az agyuk. Magyar felmenőik vannak, de nekik az otthonuk Németország, ott élnek, abban szocializálódnak. Ettől függetlenül ismerni fogják a magyar szokásokat is, a magyar nyelvet is.
2022. ápr. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
83%

Mi más nyelven beszélnének már NÉMETORSZÁGBAN?


"Nem szeretnénk, ha elveszítenék magyarságukat."

Be kéne látnod hogy a gyerekeid németek. Magyar szülőktől de a szülőhazájuk német.

2022. ápr. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

két német gyereknél tényleg meglepő, hogy németül beszélnek...

amúgy mondok neked valamit, gondold át, és döntsd el mennyire fontos a magyarkodás. van egy barátom, hároméves volt, mikor a szüleivel kiment angliába. ez húsz éve volt, azóta is járnak vissza viszonylag rendszeresen, az első években volt magyar óvoda, nyári tábor más gyerekekkel, otthon szigorúan csak magyar nyelven beszélgetés... és egy ponton a szülők rájöttek, hogy azért nem mond el nekik szrt se a gyerek magáról (aki egyedül maradva szépen belecsúszott egy depresszióval kevert anorexiába), mert nincsenek meg rá a magyar szavai, mert a napi tevékenységeit angolul végzi, arról akadozva tud csak beszámolni, arról meg, hogy mit érez,hogy érzi magát... de ugye a valódi anyanyelvén meg nem mondhatja, mert magyarkodni kell. szerencsére a szülők felismerték hol hibáztak, és ma már hagyják, hogy kifejezhesse magát nekik. sokat segített az állapotán, hogy a szülei hajlandóak lettek meghallani, amit el akar nekik mondani. persze magyarul ma már csak elvétve tud, de nem is igazán érdekli, mert ez most fájni fog de legyünk realisták, van esetleg mo.n két nagyszülője a kölyköknek, akik előbb-utóbb meghalnak, meg egy-két nagynéni és esetleg unokatestvér. akikkel viszont nyelvtudás nélkül is lehet együtt játszani.

tkp minek nekik magyarul beszélni egymás között? inkább örülj neki hogy egymással szót értenek.

2022. ápr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Mi is kulfoldon elunk, kizarolag magyarul beszelek a lanyommal, es o is velem ( erre nagyon figyeltem ).

Viszont ha magyar ismeroseink jonnek a gyerekeikkel, baratok, a gyerekek angolul beszelnek egymas kozott. Sokkal konnyebb nekik.


Nem lesz magyarsaguk a tieidnek sem, mert nem magyarok, hanem nemetek , magyar szulokkel. Nincs ezzel gond, orulj neki.


Mikor kijottem (lassan 20 eve ), en is megvoltam gyozodve hogy majd tanitom magyarul irni, olvasni, tortenelem, stb.

Aztan mikor iskolas lett, rajottem, hogy teljesen ertelmetlen, pont eleg neki megtanulni angolul irni. HA kesobb o akarja megtanulni a magyar tortenelmet, irodalmat , segitek es veszek neki konyvet, de ha nem, miert eroltetnem, rohadtul nem lesz semmi haszna itt belole, o angol , itt szuletett.

2022. ápr. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!