Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól ajánlott tvt...

Hány éves kortól ajánlott tvt venni a gyerekszobába? nálatok van tv a gyerekeknél?

Figyelt kérdés
Smart tvt vennék, kicsi 4 lesz a nagy meg 5 éves.
2022. ápr. 20. 18:04
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
98%
10 éves kor körül látnám reálisnak a saját szobába való tv-t
2022. ápr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
86%

9. Megkérdezhetem, hogy te mit csinálsz a sok agyaddal? :D


Nekem ugyan még pici a fiam, de én 15 évesen kaptam a szobámba. Nagyon örültem neki és mellette egyszerre két könyvet olvastam, szóval az agyam is megmaradt :D Csak akkor vegyél ha nagyon szeretne szerintem, mert a mai tinik már egész más dolgokra vágynak mint mi.

2022. ápr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
40%
Nekem kb. 10 évesen volt, mondjuk én nem igazán szerettem a meséket. Tapasztalatom alapján aki henceg azzal, hogy nincs tv-je és nem nézi, azok a legbutább emberek, tájékozatlanok és korlátoltak. Fura, a mi családunk mind diplomás értelmiségi ;)
2022. ápr. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
43%

semmikor


laptopot majd, amikor a suli miatt úgyis aktuális, azon nézhet "tv"-t.

2022. ápr. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
75%

Eszembe nem jutott, hogy tvt tegyek a gyerekszobába. Még a mi hálónkba se.

Bár lehet azért fura ez nekem mert nálunk otthon is csak a nappaliban volt és elég volt.

2022. ápr. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem soha. Amìg kicsi, addig minek, amikor nagy, akkor meg pláne, a mai gyerekek már nem néznek tévét. A "mennyi idősen legyen saját gépe a szobájában" kérdésnek inkább lenne értelme, erre azt tudom mondani, hogy a 12 évesemnek pár héten belül lesz (miután befejeződött a lakásfelújítás, és lesz külön szobája végre), a 10 éves még nem kért. Tévé eszébe se jutott egyiknek sem.
2022. ápr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
31%

Semmikèpp sem legyen TV a gyerekszobában. Teljesen elveszíted a kontrollt így a készülék fölött, és a gyerekek is azt tanulják, hogy a tv valami baromi fontos dolog az életben, hogy reggel-este a saját szobájukbak is kerülgetik. Sokkal több tv-t fognak úgy nézni. Nem mellesleg 11-12 éves korig nem ajánlott a tévében látott tartalmakkal magára hagyni a gyereket, ha beteszed a tévét a szobájukba, gyakorlatilag magukra hagyod őket vele, azt néznek, amit akarnak. Nem. Tévézzenek a családi tévén és szabj határt: ennyi és ennyi idő mesefilm van, egyébként ti nézitek a tévéz vagy ki van kapcsolva. Úgy sejtem, itt ez lehet a baj valahogy, de a gyerekek elkanászodó tévézési szokásait nem az oldja meg, ha sajàt készüléket kapnak, hanem az, ha szabályok vannak otthon. Nem mellesleg el nem tudom képzelni, hogy a mai adásokban olyan minőségi tartalom legyen, ami miatt indokolt lehet kéz óvodás szobájában egy külön tv. Ha nem akarod, hogy durva függőség legyen náluk a képernyő, legyen a tévézésnek fix helye (nappali) és ideje (pl. 1,5 óra).


(Mondja ezt egy gyerekként sokat tévéztetett felnőtt. Igen, én az a generáció vagyok, aki még sokat olvasott, mert az volt a norma, hogy vagy tv vagy olvasás, de ebben a digitális pörgésben felnövő gyerekeknek ez nagyon hamar a tévé vagy internet lesz, ezt fiatalabb testvéreimen látom. És túlpörögnek és borzasztóan elfáradnak ebben, ha nincsenek korlátok.)

2022. ápr. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
35%

Nekem már ovi vége felé is volt 15+ éve, mikor saját szobám lett.


"azt tanulják, hogy a tv valami baromi fontos dolog az életben"

Biztos azért használtam 75%-ban háttérjaznak rajzoláshoz, karkötő csomózáshoz, stb már 10 évesen. :D

2022. ápr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
34%
Szintúgy, 10 évesen már volt tv a szobámba, de nálam többet biztos nem olvastok és kreatívabb hobbikat sem űztök
2022. ápr. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
38%
Van tv a szobájában 2 éves kora óta, a kiszuperált tv-t kapta meg a nappaliból amikor nagyobbat vettünk mert nem akartunk bajlódni a régi eladásával. 4 éves most, ritkán nézi, többnyire csak ha beteg, hajat szárítunk vagy olyan tevékenység közben amikor nyugton kell maradnia, vagy azt szokta kérni hogy menjen a háttérben rajta a kedvenc zenés videója amikor játszik és arra táncikál meg énekel. Ettől függetlenül nem a tv az életének a központja, több olyan nap van amikor be sincs kapcsolva mint amikor igen. Nagyon szeret mesét olvasni, kimenni játszani, kreatívkodni vagy bármit csinálni amit a vele egykorú gyerekek és hiába tudja profin kezelni, nem kapcsolja be soha magától.
2022. ápr. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!