Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesnek középhosszú repülőút...

2 évesnek középhosszú repülőútra milyen játékot vinnétek?

Figyelt kérdés

~5 órás repülővel megyünk nyaralni idén. Ez lesz az első külföldi nyaralásunk a lányommal, akkor lesz 22 hónapos. Napközben utazunk, de egyébként is kétlem, hogy az az izgalom, amivel egy ilyen utazás jár, nagyon segítené az alvását. Milyen játékokat vinnétek, ami segít lekötni a figyelmét, és minimálisan kezelhetőbbé tenni a hosszú, unalmas utazást neki?

Ujjbáb, mesekönyv, egy-két kirakós, pop-it, ilyenekre gondoltam. A csörgős-zörgős-zenélő játékokat a többi utas érdekében szerintem kihagynám :D Vennék ezekből újat, hogy az úton találkozzon vele először és jobban lekösse. Valami egyéb ötlet? Nektek mi vált be?


2022. márc. 16. 14:40
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
37%

Ismerem a gyermekemet és a nyaralás a pihenesről szól. Mivel ilyen kérdéssekkel foglalkozni, hogy hogy ne zavarjunk más embereket amíg pihennek nem éppen pihentető nekem, így a távoli utazások nekünk nem opció


Old meg, ha már bevállaltad

2022. márc. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
57%

4

Az ötlet, hogy ne repültesd 5 órán keresztül. Ez egyedül miért nem jutott eszedbe?

2022. márc. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
31%
4 reménykedéssel nehéz gyereket nevelni
2022. márc. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Ok, nagyon jó tippeket kaptam tőletek, köszi


ÉN szeretnék utazni, a gyereknek nyilván jó lenne a Velencei tó, már ha eltekintünk a pocsolya-jellegétől. De ha már ott vagyunk, gondoltam hátha vannak mások is, akik mennek ekkora gyerekkel utazni (mármint, tudom, hogy vannak, csak reméltem ők is válaszolnak), és adnak tippeket, nekik mi vált be. Tisztában vagyok vele, hogy egy ilyen út atomszopás, első sorban nekem, csak gondoltam megpróbálok normális, szociális ember lenni, aki nem tojja telibe, hogy a többi utasnak mennyire jó. Bocs, hogy megpróbáltam figyelembe venni másokat is :D

2022. márc. 16. 15:43
 15/28 anonim ***** válasza:
56%

Elsősorban neked?

Nem... az összes többinek aki a gépen van meg a gyereknek.

Majd csak aztan neked

2022. márc. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
47%

Éa a Velencei tó meg az 5 óra repülőútra lévő hely között nincs opció, ami megfelel? Környező orszàgok, ami nem 5 óràra van hanem pl 1? Vagy ott is minden "pocsolya"?

Azért érthetö, hogy beszólnak neked mert làthatóan meg se próbàltàl kompromisszumkészen szervezni, csak hogy TE hova mennél, TE hol éreznéd magad jól.

2022. márc. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
90%
Hát ha otthon sem köti le semmi 2-3 percnél tovább (ahogy az normális e korban), a repülőn sem fogja. Utána marad a mesenézés, evés-ivás, járkálás (ha lehet), majd mesenézés, majd nyűgösködés... aztán egyszer csak vége lesz, vagy hátha alszik valamennyit. Egyébként talán a legjobb offline játék nálunk még a böngésző mesekönyvek voltak, bár gyanús, hogy akkor talán már fél évvel idősebbek voltak.
2022. márc. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
46%

Játékot semmit, egy tablet de az sem fogja 5 órát lekötni.

Az egyetlen mód leszanálni a gyereket hogy kidőljön és aludja végig.

Ezt lehet úgy hogy indokolatlanul korán kelted vagy benyugtatózod.

Ilyen hosszú útra én sem fizettem volna be ekkora gyerekkel, de ha már igy alakult, mást nem nagyon tudok elképzelni.

5 órát otthon is rohadt nehéz eltölteni úgy hogy az a cél, hogy a gyerek csendben legyen és ne az energiatúltengés jelei mutatkozzanak rajta, nem egy 20x20 centis ülésen.

2022. márc. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
32%
Èn rengeteget utaztam egyedûl, kisgyerekkel. Nem telefonoztunk, tableteztünk kb. 5 èves koraig repülőn. Beszelgettünk, picit sètàltunk, figuràkka jàtszott, masik gyerekkel jatszottak valamit, mesèltem. Volt, hogy 26 òràt vonatoztunk, akkor hagytam szaladgàlni, ülèsek között bùjòcskàzni.
2022. márc. 16. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
93%

Off


"Az egyetlen mód leszanálni a gyereket hogy kidőljön és aludja végig."


Szanálni, leszanálni:kiselejtezés -> megszabadulás valamitől azért, hogy másnak jusson hely(gazdaság) helyreállítás -> vállalat (pl. bank) működésének helyreállítása átszervezéssel, átalakítássalterületrendezés, épület lebontása


Az általad keresett szó a szedálni, az nyugtatást jelent.

2022. márc. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!