Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves elmúlt a gyerekem....

2 éves elmúlt a gyerekem. Mostanában, ha valamit nem engedek meg neki, vagy olyasmit kell csinálni, amit nem szeret, azt mondja "buta anya". Hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés
2022. márc. 12. 12:23
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Mond és csinál majd még cifrábbakat is :)
2022. márc. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%

Kezdj el sírást imitalni amikor lebutaz mond el neki hogy te most nagyon szomorú vagy hogy ezt mondta !

Vagy

Magyarázd el neki hogy anya nem buta!


Egyébként ez tipikus dac korszak eleji dolog … lesz meg durvább is szerintem !


Nem a kerdesedhez kapcsolódik de tőletek hallotta a buta szót ? Vagy hol ?

2022. márc. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Egyszerűen megmondom neki, hogy ilyet nem mondunk a szüleinkre. Ha mégegyszer előfordul, büntetem valamivel.
2022. márc. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Enyém másfél éves, és ha rászólok, akkor csak felesel lekezelően, hogy "Mama, mama..." aztán rám se néz, és megy tovább :D
2022. márc. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Már magyaráztam neki, hogy nem vagyok buta, és mi az oka, hogy ezt vagy kell csinálni (vagy nem szabad, stb.).

Sajnos tőlünk hallotta, bár nem gyakran, de előfordult. Tudom, hogy nem lenne szabad és próbálok ügyelni rá, de elszakadt a cérna, amikor pl direkt kiköpte a megrágott ételt a földre...

2022. márc. 12. 15:03
 6/9 anonim ***** válasza:
59%

Hát, ha te azt mondtad rá, hogy buta, akkor ez várható volt, s vállald a következményeit. Bocsánatot kell kérni, és tisztázni, hogy ilyet nem szép dolog mondani, te is hibáztál, mikor ezt mondtad neki, és kéred, ő se mondja rád. Senki sem mondja senkire a családban innentől, hogy buta.


Egyébként fegyelmezésnél érdemes az adott cselekvést elítélni és büntetni pl. "Nem szabad kiköpni az ételt", "ilyet nem illik csinálni", "aki direkt kiköpi a földre az ételt, nem kap desszertet", stb. Így nem sérül az énképe, mert nem ő a rossz, hanem az, amit csinál.

2022. márc. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezen túl vagyunk, 6-os, már akkor bocsánatot kértem tőle, amikor megtörtént. Azóta pedig nem történt ilyen,és tudom, hogy a gyereket nem szabad minősíteni.
2022. márc. 13. 07:04
 8/9 anonim ***** válasza:
59%

Ha lebutázod a saját gyerekedet az rettentő káros. Ha használod a buta szót, legalább úgy használd, hogy butaságot csinált és nem ő a buta. Én pl a Boribon olvasása közben is átfogalmazom azokat a részeket, ahol Annipanni butának nevezi Boribont.

A gyerekek tökéletes tükröt tartanak a mi viselkedésünkről, mert úgy másolnak - mindent - hogy észre sem vesszük.


Amikor meg lebutáz, el kell ismerni az érzéseit (ilyenkor egyértelműen mérges): "megértem, hogy dühös vagy anyára és lehetsz is, viszont attól még ilyet nem mondunk egymásnak" (nem tudom milyen szituban volt az ellenkezés, de nálunk az öltözés rettentő sok konfliktust vált ki, azt már viszonylag rutinosan kezelem). "Gyere, melyiket vegyük elöbb fel, a nadrágot vagy a pulcsit?" Nem mindig jön be a terelés, akkor ha van időm, erőm és türelmem (és mióta megértettem a hisztik hátterét, illetve a funkcióját, egyre több türelmem van, pedig én könnyen eldurranós vagyok), akkor beleállok egy sírásmeghallgatásba, hadd jöjjön ki a feszültség. Ha viszont ezek egyikére sincs épp lehetőségem, gyengéden meghúzom a határokat: "megértem, hogy dühös vagy rám, viszont most felöltözünk, mert indulnunk kell. Vár ránk az xy, nem lenne jó, ha sokat kéne várnia. Te se szeretnéd, ha sokat várna, ugye?" Kb eddigre már sokkal kooperatívabb - de azt is hozzáteszem, hogy mi elég régóta tudatosan használjuk a kapcsolódó nevelés irányelveit. Nem tudom hogy egy olyan gyerek, aki nem ebben nevelkedett eddig, első körben hogyan reagálna rá, de abban biztos vagyok, hogy ha tudatosan és következetesen használja az ember, akkor annak jótékony hatása van.

2022. márc. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ejj ha az en anyukam is igy odafigyelt volna a lelki egeszsegemre menyivel jobb lett volna. Enagem szamtalanszor szembekopott(szo szerint) lehulyezett karomkodott, mondta, hogy egy csalodas vagyok. Amig nem igy oldod meg a helyzetet addig jo:) Szerintem mond, hogy legkozelebb megbunteted, mert nem illik ilyet mondani egy masik emberre foleg az anyukajara. A buntetes meg legyen a tethez merve, pl delutan nincs Tv, vagy valami. Es akkor legkozelebb a rossz elmenyhez kori es nem fog mwgtortenni. Eloszor figyelmeztesd h legyen valasztasa es hatha legkozelebb erre odafigyel es pont aval figyelmeztesd amit tenni fogsz.
2022. ápr. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!