Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek nem kegyetlen?

Szerintetek nem kegyetlen?

Figyelt kérdés

Húgom mesélte, hogy altatta a fiát, olvasta neki a mesét mikor elkezdte leverni róla a szemüvegét. Erre húgom mondta neki, hogy ha megint leveri, akkor kimegy, ott hagyja egyedül. Leverte újra, erre kiment és ott hagyta egyedül a síró gyereket. Visszament, olvasta újra a mesét erre kicsit később megint leverte a szemüvegét a húgom meg megint kiment és most vissza se ment vagy 5 percig. Állítólag hamar abbahagyta a gyerek a sírást azért nem ment vissza. Utána megint sírt a gyerek, bement és kb beájult a kezében, gondolom annyira kifáradt a stressztől.

Hát nem tudom, az enyémekkel megtudtam beszélni, hogy nem üthet és megértették, nem hagytam őket egyedül meg sírni. Nem kegyetlen ez?


2022. jan. 20. 20:59
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
65%

Jol csinálta, ezt hívják nevelésnek.

A kegyetlen az lett volna ha csúnya szavakkal becsmérli, ordítozik, vagy megveri. Kellenek is az ilyen módszerek, amiből meg tudja tanulni a gyerek, hogy következménye van annak, ha valami olyat csinál amit nem szabad /veszélyes/másoknak rossz.

2022. jan. 21. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
84%

Egyet értek a 17-el.

A szemüveg nagyon komoly tabu.

A szemüveg pont olyan fontos, mint bármelyik testrészem, nem játék.

Szemüveg nélkül nem tudok olvasni, főzni, fáj nélküle a fejem, stb...

Ha ezt hagyom, eltörhet.

Egyébként a szemüveg leverése olyan mozdulatot igényel, ami nagyon közel van a pofonhoz.

A gyerek meg még élvezi is.

Ha hagyom, később is viccesnek találja.


Nem-nem.

Az én gyerekem nem csapkodhat.

Ha az én szemüvegemet csapta volna le 2 esélye van, aztán már nem is megyek vissza.

De lehet már az első után is az apja.

Úgy meg nem lehet altatni, hogy puszit adok, de a szemüvegemet nem eri el...

2022. jan. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
36%

Nagyon érdekes olvasni, hogy milyen kevesen ismernek más nevelési eszközt azon kívül, hogy "csukjuk rá az ajtót, majd megtanulja". Ez a klasszikus szeretetmegvonás, csak nincs kimondva - illetve/vagy a végén nincs tisztázva nyugodt lelkiállapotban, hogy mi történt miért, attól hogy dühös az ember még szereti a másikat stb. Ezeket sajnos ki kell mondani minden ilyen eset után, különben egy 3 éves gyerek nem tudja és nem is tanulja meg.

A szomorú az, hogy sokan tán nem is akarnak új dolgokat megismerni. Pedig más eszközökkel is megtanulhatja a gyerek a mit szabad és mit nemet, következetesen, anélkül hogy a rossz érzéseivel magára kéne hagynom.


(De persze le leszek pontozva, mert hagyjuk már a gyerek lelkét... 🤦)

2022. jan. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
67%
Jól tette. A szemüvegleverés nem játék, sőt bántalmazás-kategória. Gondolom el lett neki magyarázva, hogy anyunak ez rossz, mert eltörik a szemüvege és nem fog látni. Ráadául fáj is. Ennek ellenére csinálta. Én sem engedném a gyerekemnek, hogy csapkodjon felém vagy akár más ember felé. A tetteinek meg legyenek következményei. Igen, 2 évesen is.
2022. jan. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
37%
jól van már,lassan ott kötünk ki hogy a két éves gyerek bántalmazta az anyját. Börtönbe nem akarjátok zárni?
2022. jan. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
79%
Meg ott, hogy szándékosan értjük félre, amit a másik ír. Ha szemüveges gyerekem lenne, és lecsapkodná a fejéről a bölcsiben egy másik két éves, akkor én is megkérdezém ám nem túl kedvesen, hogy mi a fsz van. A gondozónőt is, meg a másik anyját is. Anyának fáj, amúgy meg kvadrága. Az én gyerekem is le van tiltva a szemüvegemről. Jó, nyilván nem úgy, hogy rácsapom az ajtót, de ez komoly dolog, éreztetni kell vele, hogy nagyon nem.
2022. jan. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
67%
26-os, így van. Ha az anyja nem szab határokat és nem tanítja meg a gyerekének, hogy ne verje le a szemüveget másról, mert ezzel igenis kárt okoz, akkor a következő majd az lesz, hogy oviban más gyerekről is leveri, merthogy csak jó játék és neki mindent szabad.
2022. jan. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
50%

Itt mennyi mindenkinek fogalma sincs arról, hogy egyes büntetési formák sokkal súlyosabbak, mint amiatt kapja. De majd jól megtanulja a gyerek, úgy kell azt! Szomorú.

A kérdés nem az volt, hogy le szabad-e vernie egy gyereknek az anyja szemüvegét, hanem hogy kegyetlen-e rácseszni az ajtót és otthagyni bőgni egy 2(!) évest. Igen, szerintem ez az, akármit is csinált. Ha egy szülőnek ennyire nincs eszköze és/vagy nem érti a gyerek fejlődéslélektanát, akkor ezekre van mostmár egy tucat lehetőség, tanfolyam, oktatás, könyv stb, hogy pótolhassa, és jobb szülő legyen.

2022. jan. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!