Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek nem kegyetlen?

Szerintetek nem kegyetlen?

Figyelt kérdés

Húgom mesélte, hogy altatta a fiát, olvasta neki a mesét mikor elkezdte leverni róla a szemüvegét. Erre húgom mondta neki, hogy ha megint leveri, akkor kimegy, ott hagyja egyedül. Leverte újra, erre kiment és ott hagyta egyedül a síró gyereket. Visszament, olvasta újra a mesét erre kicsit később megint leverte a szemüvegét a húgom meg megint kiment és most vissza se ment vagy 5 percig. Állítólag hamar abbahagyta a gyerek a sírást azért nem ment vissza. Utána megint sírt a gyerek, bement és kb beájult a kezében, gondolom annyira kifáradt a stressztől.

Hát nem tudom, az enyémekkel megtudtam beszélni, hogy nem üthet és megértették, nem hagytam őket egyedül meg sírni. Nem kegyetlen ez?


2022. jan. 20. 20:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%
Nem
2022. jan. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%
Dehogy kegyetlen. Én vissza sem mentem volna ennyiszer. Elmondom neki, hogy ne csinálja, ha csak azért sem érdekli mit mondok, akkor elmondom még egyszer, de már úgy, hogy ha levered a szemüvegem mégegyszer akkor kimegyek és vége a mesének. Ha ezután is leveri, akkor jó éjszakát és kész. Biztos hagytam volna sírni. Lehet lepontozni nyugodtan.
2022. jan. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Kérte, nem érdekelte a gyereket, én is otthagytam volna.
2022. jan. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem sem.
2022. jan. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
87%
Ez azért függ attól is, hogy mennyi idős a gyerek. Egy egy éves még nem érti, csak megijed, a 3 éves meg már azért más tészta.
2022. jan. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
2 éves.
2022. jan. 20. 21:09
 7/28 anonim ***** válasza:
18%

Ez egy játszma.

Az első eset után úgy kellett volna elhelyeznie a gyereket, hogy ne érje el a szemüvegét.

Ő meg inkább huszadszorra is ugyanúgy helyezte volna el, hogy huszadszorra is leverje a szemüvegét és huszadszorra is megbüntethesse azzal, hogy otthagyja sírni.

Nem igazán kegyetlenségnek nevezném, de hogy elég ostoba módon neveli a gyerekét, az biztos.

Sokkal szimpatikusabb az, ahogyan te csinálod!

2022. jan. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
21%
Hát sztem egy két éves nem direkt akart ártani, valószínűleg játéknak tekintette és nem is értette meg mi az anyja gondja pontosan. De az anyja szándékosan büntette meg egy olyan miatt, ami nem számonkérhető egy ennyi idős gyereken. Sztem kegyetlen.
2022. jan. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%
Nem kegyetlen, hanem következetes. Így tanulhatja meg a gyerek, hogy van ok-okozat, következmény. Ha anyu azt mondja, hogy csinál valamit, és utána nem csinálja, idővel a nagyobb, komolyabb dolgokban sem fogja komolyan venni a gyerek. Nem sírni hagyta egyedül, hanem betartotta, amit ígért, nagyon helyesen!
2022. jan. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
72%
Nem kegyetlen, mert a 2 évesek nagyon feszegetik a határokat. Viszont az se megoldás, hogy ki be szaladgál hozzá. Én el magyaráztam volna neki, hogy nem szabad és miért nem szabad és ha még egyszer leveri, akkor anyát nagyon megbántsa és ezért mese nélkül alszik el. Aztán szemüveg le, könyv becsuk, villany le olt.
2022. jan. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!