Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezelitek ha hisztizek a...

Hogy kezelitek ha hisztizek a gyermeketek?

Figyelt kérdés
2010. szept. 7. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elmondom neki nyugodt hangon, hogy a viselkedese nagyon rossz erzes anyanak es ha nem hagyja abba, akkor buntit kap. 1 perc a hatarido, ha nem nyugszik meg addig, akkor szo nelkul berakom a buntisarokba es ott ul, amig abba nem hagyja.
2010. szept. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Nem veszem magamra, azért sem fogom megadni neki azt, amit el akar érni ilyen taktikával.

Előbb-utóbb rájön, hogy ezzel nem ér el semmit.

2010. szept. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ja azt elfelejtettem írni hogy két éves a kislányom, és mostanában verekszik is de minket nem csak a baráti körben a gyerekeket!

Olyan mintha a figyelmet szeretné felhívni magára.

2010. szept. 7. 13:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 4 éves. Nekünk az előző hozzászóló által használt módszer vált be. Egy nyugodt pillanatában elmagyaráztam neki, hogy ha hisztizik azért sem fogja megkapni amit akar. Ha megtanul elmagyarázni dolgokat emberi hangon, akkor lehet, hogy megegyezünk. Én pedig igyekeztem próbára tenni: ha láttam, hogy nem hisztivel reagál, akkor jutalmaztam, megdicsértem és ahol lehetett engedtem a normális hangú kérésének. Persze kitartás kell, mert egy párszor még próbára tesz, aztán egy ideig elfelejtkezik magáról (ilyenkor segítettem neki azzal hogy megkérdeztem: hisztiizel? - és rögtön abbahagyta).

Kitartás, remélem nektek is beválik :)

2010. szept. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a többi gyereket üti,menj oda,gugolj le hozzà és mond neki,hogy szépen,nyugodtan jàtszon a többiekkel,ha nem ezt teszi,hazamentek. Ha eddig inkàbb ezeket mondtad,hogy: ne verekedj! Ne csapkodj!,stb...,akkor vàlts taktikàt. Egy nevelési elv szerint, a kètéves a cselekvô igèkre figyel, ezèrt jobb,ha a tiltò ( ne verekedj!) felszòlitàs helyett pozitivan kérünk: jàtssz normàlisan, ahogy a többiek! Ha a felszòlitàs ellenére sem viselkedik, fogod és beülteted a kocsiba, mentek haza. Az ùton mondhatod neki,hogy amiért verekedett, nem jàtszhat tovàbb,hazamegyünk. Verekedös babànak ez a büntetés. Ha nem a jàtszón vagytok, hanem vendègsègben,ahonnan nem lehet kiviharzani, àt kellene vinni egy màsik helyisègbe ès ott megbeszèlni vele a dolgot. Ki fogja nôni,csak csinàld ilyen esetben mindig ugyanazt. A konnektorban sem nyulkàl màr, azt is megtanulta. Ezt is meg fogja tanulni:)
2010. szept. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!