Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van másnak is nagyon apás 2,5...

Van másnak is nagyon apás 2,5 éves gyereke?

Figyelt kérdés
Ha az apja itthon van, én kb nem is létezem, mindent csak neki enged meg (pl ő adja rá a kabátot, vele eszik, vele játszik, de pl ha éjjel ébred, akkor is csak az apja veheti fel) persze, tudom, hogy az apja kevesebbet van itthon, ez is lehet az oka, de ha pl ketten érkezünk haza (addig más vigyáz rá), akkor is az apjához szalad, hozzám csak max utána, ha kérem. Kettőnk közül én vagyok a szigorúbb, vagy inkább azt mondanám következetesebb. Hozzám nem is bújik úgy, mint az apjához. Persze örülök, hogy ilyen jó a kapcsolatuk, de közben meg folyton az jár a fejemben, hogy engem talán nem is szeret, mit ronthattam el
2021. dec. 13. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Majd ha oviba megy téged is így fog fogadni. Most te vagy a biztos pont, aki mindig ott van, ha éppen nem, akkor is tuti hogy mindjárt jössz, rád, a jelenlétedre mindig számítani tud.

Piszok rosszul esik, de ez csak ennyit jelent. :)

2021. dec. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Lányom ilyen volt, ilyen is maradt. Sose volt anyás egy percig sem, hiába volt velem mindig. Örülök, hogy remek apjuk van, de rohadtul rosszul esett, rosszul esik a mai napig.

Ezért lett testvére. Na neki se lettem etalon, sokszor azt hiszem, csak a szoptatás miatt ragaszkodik hozzám is. Ő félig apás, félig anyás (de ki tudja mi lesz, ha elválasztom).

2021. dec. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

2 éves kislányom most jött rá, hogy van apja is. Folyton rajta csüng :D Kiokoskodta a kis fejével, hogy apa kevesebbet van otthon, így kevesebbet is fegyelmezi, mert akkor akkora az öröm meg a közös játék, hogy unalmában nem csinál hülyeséget, ha otthon van apa. Szóval a férjem a sztár, de én ezt egyáltalán nem bánom. Én is nagyon apás voltam, kislányként bálványoztam az apámat. Egy kislány életében nagyon fontos a jó apukával a jó viszony, később ez alapozza meg a férfiakba vetett hitét és a jó párkapcsolat mintáját. Azok a kislányok, akiknek jó a kapcsolatuk az apjukkal, kevésbé szedik össze felnőttként a hülyegyerekeket, akik csak bántják.

Én azt mondom kérdező, hogy ez nem baj, sőt. Próbáld ennek a jó oldalait nézni.

Én sokszor csak figyelem őket, milyen jó apa a férjem, mennyire jól tud egy kislányhoz is leereszkedni, és képes akár csillogó diadémmal a fején teázgatni a babákkal vele...

2021. dec. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Ó, nálunk is ugyanez megy, főleg mióta 2 éves korában megszületett a kistestvére. Most 3,5 és másfél évesek. Kislányom csak apa-apa-apa, ő fürdeti, altatja, éjjel őt hivja, ha férjem itthon van minden másodpercet az apjával tölt. Kisfiam pedig egyelőre teljesen anyamániás, így rajta szerencsére még kiélhetem magam :)
2021. dec. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Persze, hogy van. Ha vinni kell valahova, peldaul bolcsibe, vagy en viszem vagy a nagyszulei, apa sose, mert akkor zokog, amugy meg vidaman megy be a csoportba. Délután mondjuk barki megy erte örül neki, de legjobban megis az apukajank, hiszen o sosem viszi a bolcsibe.
2021. dec. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk ugyanez, éjjel ha felkel is csak apa mehet hozzá. Most lesz 3 éves , lány.
2021. dec. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk 2.5 évesen kezdődött a nagy ,,apa" időszak, és mivel előtte 2.5 évig csak én voltam jó, így kicsit rosszul éreztem magam ebben a helyzetben.Meg kellett szokni, hogy már észrevette, hogy apja is van:D Éjszaka nálunk mondjuk fixen én kellettem, ahogy betegen is.Ezek olyan dolgok voltak amiknél továbbra is engem igényelt, de ezeken felül fél évig kb semmi voltam ha az apja hazajött.3 éves korára szelidült és azóta mindketten jók vagyunk,bár vannak napok mikor hol apa, hol anya csinálhat(na) körülötte mindent:D

Fog ez még nálatok is alakulni

2021. dec. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%
21 hónapos lányom ugyanez. Épp most "akadtam ki" kicsit a férjemnek, hogy ez rosszul esik nekem, neki meg néha teher, hogy tényleg _mindent is_ csak ő csinálhat vele. Ma pl kitalálta, hogy dugjuk be a karácsonyi fényeket. Odamentem, hogy bedugjam... Nem. Apa. És ellökte a kezem. De mikor meg együtt vagyunk nagyokat mókázunk. Múltkor apjával volt az ő szüleinél, mikor hazajöttek és én még nem voltam itthon, kiakadt, hogy anya. De mikor ténylegesen hazaérkeztem, akkor mérsékelt volt az öröm. Hát ez van... Azt mondják a lányok apásabbak. Plusz kezdődik lassan az ödipális-korszak, így azért nem meglepő annyira. Bár tény, hogy az adott pillanatban rosszul tud esni.
2021. dec. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!