Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg mindent meg kell...

Tényleg mindent meg kell értenie egy 18 hónaposnak?

Figyelt kérdés

Ismerősi körben lévő szülők gyerekei nagyjából értenek mindent amit mondanak nekik, kérnek tőlük, legalábbis ez a hír járja :)

Az enyém szerintem nem ért meg sok dolgot. Kérek tőle valamit és csak néz rám, hogy mire gondolhatok, és végül odavisz valami mást. Pl mondom neki, hogy, ide hozod a könyvet? És rá is mutatok a könyvre, odanéz amerre mutatok, keresgél a tekintetével és odavisz nekem egy macit. Pár dolgot fixen tud, pl labda, mikor a labdát kérem odahozza, mikor megkérdezem hol van apa? Megkeresi, mikor megkérdezem kérsz inni? Keresi a kis poharát, szóval ért dolgokat, de nem ismeri fel a tárgyak neveit, pedig használjuk őket a mindennapokban (mint ahogy a labdát és a poharat is).


Le lenne maradva? Beszédben egész ügyes, sok állathangot tud, köszön, mutogat, tiltakozik (nyem), megmutatja a testrészeit, tudja hogy kicsoda anya, hogy ki apa, hogy mit jelent az integetni és tapsolni szavak, de mikor kérek tőle valamit, párnát, macit, duplót, kamiont, nem érti mire gondolok. Sokat halandzsázik. Ma megkérdeztem séta közben, hogy megfoja a kezem? Ránézett a kezembe és azt mondta nem, és ment tovább, szóval szerintem megértette a kérdést.


Volt itt egy másik kérdés és ott a kérdezőnek hasonló tapasztalata volt, és mondta neki mindenki hogy nem normális, és ezeket már 1 évesen tudták azoknak a gyerekei. 14 hónaposan kezdett el mutogatni, szóval azzal is késett kicsit.


2021. nov. 21. 21:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
94%
11! Látom veled valami hasonló történt, csak Te még most sem hoztad be a lemaradást :(
2021. nov. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Hű, van baj egyeseknél 😃
2021. nov. 22. 11:21
 13/17 anonim ***** válasza:
65%
Az én kisfiam is ugyan ilyen volt ebben a korban. Most 4 éves 2 nyelven ért és beszél.. és plusz egy harmadik nyelvet is megért ( angol ) azért írtam így ,hogy csak érti ,mert nekem és az apukájának ez a közös nyelvünk,de mi ezt nem tanítjuk..viszont érti ha mi ezen beszélünk. A lényeg ,hogy minden rendben van a gyermekeddel! Az ,hogy egy két dolgot még nem ért meg az nem baj,hisz még csak 18 hónapos, nem egy 4-5 évesről van szó.Akkor lenne gond ,illetve érdemes lenne szakemberhez fordulni ,ha semmit nem értene meg! Egyébként én azt veszem észre ,hogy manapság túl sokat várnak el egy 1-2 éves gyerektől ,de mèg egy 3-4 évestől is!
2021. nov. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
76%
14-es, ne hasonlítsd egy többnyelvű környezetben felnövő gyerek beszédfejlődését egy egynyelvűhöz, az nagyon félrevezető. Persze, hogy ha nem csak egy nyelv éri, akkor lassabban fejlődik, erről végtelen szakirodalom van. Ennek a kérdező helyzetéhez SEMMI köze.
2021. nov. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Nem említettem, mert nem beszél hozzá MÉG jelenleg senki másik nyelven, de nem Magyarországon élünk. Férjem, barátok, rokonok mind magyarul beszélnek hozzá, viszont amint bölcsibe kerül, sajnos lesz egy második nyelv ami megnehezíti a helyzetet.


Emiatt én azért felpontoztam a 14-est bár valóban más, ha több nyelven beszélnek hozzájuk. Viszont abban egyet értek, hogy minden baba másként fejlődik, és ugyanígy a nyelvtanulás is egy folyamat, és míg van egy egészséges időkerete, nem hiszem, hogy ha nem ért meg mindent pontosan 18 hónaposan akkor visszamaradott, mint amit egyesek emlegettek.

Ő például nagyon jó mozgásfejlődés szempontjából, illetve logikai dolgokkal (kirakó pl). A megértés miatt aggódtam csak mert nem mindent ért meg, nem pedig nem ért meg semmit. Van már 20 plusz szava (állathangokat beleszámítva).

Nem követi a parancsokat, nem tudja mi az a könyv, vagy dupló, ennek ellenére játszik velük, de megérti ha megkérdezem ízlik-e neki az étel, ad-e puszit, ölelést, hol vannak a testrészei.


Ennek ellenére persze aggódok, főleg ha látom, hogy tarthatna még?

Az is baj lehet, hogy nem kommentálok mindent. Néha elmerülök a fejemben, erről nem tehetek, ilyen vagyok, de próbálok tudatosan tenni ellene. Most majd mégjobban.

2021. nov. 23. 13:20
 16/17 anonim ***** válasza:

16-os kérdező,

ha nem Magyarországon él, akkor nem az egynyelvű mérföldkövek vonatkoznak rá :) Hiába, hogy egyelőre mindenki magyarul beszél hozzá, mégse ugyanúgy csak kizárólag homogén magyar környezet veszi körül, mint egy Mo.-n felnövő kisgyereket. Így aztán még kevesebb okod van aggódni!

Egyébként mi se otthon élünk (mindketten magyarok vagyunk a férjemmel), a kisfiunk francia nyelvű bölcsibe jár kb. egy hónapja, most 17 hónapos. Ha gondolod, írj privátban :)

8-as és 15-ös voltam

2021. nov. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
14-es .Semmiben sem fejlődött lassabban a gyermekem ,mint egy egy nyelvű! Pedig 5 héttel korábban született!Ahogy a kérdező gyermeke ,úgy az enyém is teljesen rendben volt ebben a korban! Orvos is meg állapította! Ő is azt mondta Amit írtam , ha egyáltalán nem értene meg semmit ,akkor kellene szakemberhez fordulni..hisz a kérdező is le írta ,hogy sok mindent meg ért, egyedül a hozd ide ezt -azt dolgot nem. nálunk rá 1-2 hétre már azt is meg értette... annyit tudnak akár napok alatt is fejlődni ebben a korban.
2021. nov. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!