Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg mindent meg kell...

Tényleg mindent meg kell értenie egy 18 hónaposnak?

Figyelt kérdés

Ismerősi körben lévő szülők gyerekei nagyjából értenek mindent amit mondanak nekik, kérnek tőlük, legalábbis ez a hír járja :)

Az enyém szerintem nem ért meg sok dolgot. Kérek tőle valamit és csak néz rám, hogy mire gondolhatok, és végül odavisz valami mást. Pl mondom neki, hogy, ide hozod a könyvet? És rá is mutatok a könyvre, odanéz amerre mutatok, keresgél a tekintetével és odavisz nekem egy macit. Pár dolgot fixen tud, pl labda, mikor a labdát kérem odahozza, mikor megkérdezem hol van apa? Megkeresi, mikor megkérdezem kérsz inni? Keresi a kis poharát, szóval ért dolgokat, de nem ismeri fel a tárgyak neveit, pedig használjuk őket a mindennapokban (mint ahogy a labdát és a poharat is).


Le lenne maradva? Beszédben egész ügyes, sok állathangot tud, köszön, mutogat, tiltakozik (nyem), megmutatja a testrészeit, tudja hogy kicsoda anya, hogy ki apa, hogy mit jelent az integetni és tapsolni szavak, de mikor kérek tőle valamit, párnát, macit, duplót, kamiont, nem érti mire gondolok. Sokat halandzsázik. Ma megkérdeztem séta közben, hogy megfoja a kezem? Ránézett a kezembe és azt mondta nem, és ment tovább, szóval szerintem megértette a kérdést.


Volt itt egy másik kérdés és ott a kérdezőnek hasonló tapasztalata volt, és mondta neki mindenki hogy nem normális, és ezeket már 1 évesen tudták azoknak a gyerekei. 14 hónaposan kezdett el mutogatni, szóval azzal is késett kicsit.


2021. nov. 21. 21:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem semmi probléma nincs vele.

Lehet, hogy néha nincs 'kedve' hozzá, ennyi lehet az egész.

2021. nov. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszi, lehet hogy túlaggódom. 2 hét múlva megyünk a gyerekorvoshoz más miatt, és kérdezgetett, én meg kérdezgettem a környezetemben és betojtam.


Nézegettem youtube videókat ahol olyan másfél éves gyerekek voltak mintha 2 évesek lettek volna, és olyan dolgokat tudtak amiket csak részben tud az enyém.


Pl. ha megérti, hogy menjünk az ablakhoz integetni apának, és már szalad is az ablakhoz, az tök jó és úgy érzem jól fejlődik, viszont amikor elpakoljuk a játékait és nem "segít" láthatóan nem érti mit kérek, akkor meg betojok.


Na nem baj, majd 2 hét múlva a doki is látni fogja hol jár, kiderül.

2021. nov. 21. 22:02
 3/17 anonim ***** válasza:
15%

Nem kell cinikusnak lenned. Nem csak az az igaz, ami ronda, elmaradott stb.


Vannak korábban fejlettebb, ertelmesebb gyerekek, az enyém is mindent megértett más fel evesen, most 22.honapos,mondatokban beszél. Pl apa hozza ide a dompert, fogjam anya kezét, félek a kutyatol stb. Ez nem egyik napról a masikra alakult igy. 18 hónaposan mindent felismert, mutatott könyvből, hozta amit kértünk de igazából már hamarabb is. 1 evesen mondta hogy vauvau, mama, cica, nem,(nem "nyem", nem volt beszedhibas már akkor sem) hasonlókat.

Szóval nyugodtan elhiheted.

2021. nov. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Miért lennék cinikus? Emeld már ki kérlek. Én egy aggódó szülő vagyok.

Én magam is elvileg 2 szavas mondatokban beszéltem másfél évesen anyukám szerint, szóval tudom, hogy van ilyen.


Gondolom arra gondolsz, hogy azt írtam, ez a hír járja. Hogy fejezzem ki magam, hogy tessen neked? "Ezt mondják"ra ugyanúgy ráhúzod hogy cinikus. "Azt mondják a gyerekeik mindent értenek." Simán cinikusnak hangzik ha azt képzeled bele. Ma beszéltem egy nagyon kedves ismerősömmel akinek a fia mindent ért, de mivel nem láttam magam, azt mondom, úgy hírlik mindent tud. Mert ezt mondta. Mosolyogtam is egyet. Nem cinikusan, ne magyarázz bele semmit. Engedd el a kifejezéseket kérlek, nem ez a kérdés lényege.


A youtube videókon meg tényleg idősebbnek tűntek a gyerekek. A kommentekben is ezt írták sokan.

2021. nov. 21. 22:18
 5/17 A kérdező kommentje:

A ronda, elmaradott dolgokat nem értem mire írtad. Gondolom a gyerekemre?


Inkább hanyagolom ezt a fórumot, már így is stresszelek ezen, nem kellenek ezek a kommentek.

2021. nov. 21. 22:29
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem abban, amit írsz, egy átlagos másfél éves rajzolódik ki, igaz, hogy nem jar előrébb az átlagnál, de nem tűnik ugy, hogy bármi gond lenne vele. Persze vannak különbségek abban, hogy ki miben milyen gyorsan fejlődik, de ezek a különbségek idővel teljesen eltűnnek, és nem ezen fog múlni, hogy mire viszi majd a gyerek az életben.
2021. nov. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszi 1, köszi 6!


Amikor ránézek egy értelmes, okos kisfiút látok, sok szót mond is már, majd most kicsit jobban figyelek arra, amit a doki kérdezett telefonon, hogy mennyit ért meg. Megpróbálom megtanítani neki a tárgyak nevét, mert azokkal van baj inkább. Nem figyeltem magamra különösebben, lehet sokszor hívtam a játékait bigyónak, meg izének, most tudatosabb leszek.

2021. nov. 21. 23:02
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Erőszakkal nem tudod megtanítani a tárgyak nevét, csak sok-sok ismétléssel :) De csak "természetesen", szóval pl rámutat a könyvre, akkor mondod neki, hogy igen, az a konyv. Előbb-utóbb az összes tárgy nevét megjegyzi. Szerintem sincs lemaradva.


Az én kisfiam 17 hónapos, és néha többször/lassabban/más szavakkal kell neki mondani, amit szeretnénk. Pl. "Légy szíves, add ide a papucsomat a polc mellől" ezt van, hogy azonnal érti, de van, hogy ül tovább és látom, hogy valamelyik része a felszólításnak nem ment át, akkor segítek neki, hogy "ott van melletted a fehér polc, látod?", megvárom, hogy odanézzen, "igen, az az, ügyes vagy, és ott van kicsit arrébb a papucsom", megvárom, hogy odanézzen/rámutasson, "idehozod légyszi?", és akkor hozza. Esetleg te is kipróbálhatod így.

2021. nov. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos / védőnő általában úgy 'akarja', hogy tankönyv szerint fejlődjön egy gyerek. Az enyémek (sajnos) tipikus példái ennek.


Állandó kérdések / kérdőívek. Mikor kisebb volt a fiam sokszor megijedtem, (első baba) hogy ezt se meg azt se csinálja, amit 'kellene', most akkor baj van?

Aztán egy idő után láttam, hogy a fiam kiskorában pl 2-3 hetes 'lemaradással' kezdett mindent, amit hamarabb elvártak volna már tőle.


Így aztán egy idő után úgy voltam vele, hogy nem érdekel, az Én fiam nem egy 'tankönyvi' gyerek.


Ma már minden kérdőívet úgy töltök ki, hogy persze, csinál mindent, fejen is pörög ha kérem... úgyis megcsinál mindent, amit kell, akkor, amikor készen áll rá és neki jó!


Nyilván ha valami gond lenne azt észre vennénk és jelezném, de szerencsére ilyenről szó sincs.


Én meg nem engedem, hogy egyen miatta az ideg..


#1

2021. nov. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a további válaszokat!


Nagyon hasznosak voltak!

2021. nov. 22. 08:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!