Mit gondoltok erről a gyereknevelési módszerről?
Figyelt kérdés
Richard Dawkins felvetette az egyik könyvében, hogy mi lenne, ha a gyerekeknek gondolkodtató kérdéseket tennénk fel. Pontosan nem tudom idézni most őt, de ilyesmikre gondolt:
Biztos, hogy a Télapó minden helyre el tud jutni egy éjszaka alatt?
Dawkins nem állítja egzakt módon, hogy ez helyes lenne, ő is inkább a pszichológusokra hagyatkozik ebben a kérdésben, de érdekes felvetés.
2021. okt. 30. 13:34
11/13 anonim válasza:
Már megválaszolták a 7-est, de én is. Minden életkornak megvan a maga gondolkodásmódja. Az óvodás gyereké a mágikus világkép. Hisz a mesékben, varázslatokban, ahol minden megtörténhet, és ettől lesz boldog, optimista, azt tanulja meg, hogy a világ jó, ebből tud építkezni. A mitikus csodalények színesítik, gazdagítják a gondolatvilágát. Kiskamasz korban kezd a realitásokra ráfordulni, ami kamasz korban csúcsosodik ki, hogy aztán majd a minden csodát nélkülöző hiperrealizmusa idős korban már elvigye a depresszió felé.
12/13 anonim válasza:
Ez a fajta absztrakt gondolkodás csak 10 éves kor körül kezd kialakulni. Elhiszem, hogy vannak zsenik, akik már 4 évesen egzisztencialista filozófiával igénylik a kritikai gondolkodásuk fejlesztését, de a realitás nem ez.
13/13 anonim válasza:
Mi a fakanálban jobban hiszünk
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!