Hogy lehet egy örjöngő,tomboló 1éves gyereknek a körmét levágni?
2 éves volt még mindig ez megy.
Folyik a nyála, rúg, harap, karmol, üvölt, nem vesz levegőt.
Hogy? Nehezen..
Nem tudok már rá semmit.
Minél ritkábban vágom, arra meg rákészülök napokig.
Lefogod és kész.
Nem kell finomkodni, nyilván ne okozz neki fájdalmat, de ő csak egy gyerek, nem dirigál.
Mi ketten nem tudjuk úgy lefogni a férjemmel, hogy le tudjam neki vágni. Olyan erő van bennük, hogy ha nem akarja, te nem fogod könnyen levágni.
Volt már hogy kb ráültem de akkor sem..
Hiába fogja a férjem le a lábát meg a fejét, a kezét elrántja ahogy hozzáér az olló. Kitörni a kezét azért nem fogjuk.
"ő csak egy gyerek".
De szép is ez a megfogalmazás. Semmi felsőbbrendűség, tekintélyelvűség, távolságtartás nem süt róla..
Ő egy gyerek. Nincs csak. Érzésekkel, gondolatokkal, félelmekkel, motivalhatosággal, dicséretre vágyással.
Az enyém ha nehetebben is de engedi, zenés mese közben. Próbáld vágni a sajatod elotte, vagy apuka ugyanezt. Vagy próbáld kitalalni mi az ami kikapcsolja, mint másnál a mese pl. Vagy az enyém ha nekötöm a babakocsiba, egy ideig alig mozdul 🤣 hatha van ilyen a tiednel is.
Alvás közben vágom.
Ha mégsem, akkor adok neki egy játék ollót. Azzal próbálja a lábánvágni magának(nyilván csak odateszi a lábához), addig a szabad kezén vágom.
Átmeneti megoldás, hoyg álmában, de egyébként még totyogó korban (a dackorszak alatt) is hozzá lehet szoktatni többé-kevésbé a gyermeket a korábban "nemszeretem" dolgokhoz pl oly módon, hogy az ő irányítását használod fel: ha a hajmosást, vagy körömvágást stb nem kedveli, akkor plőssállaton játsszd el a szeem láttára úgy, hogy kedvet csinálsz neki a játékhoz, vagy amikor épp játszik, te, őmeleltte eljátszod, hogy vágod a plüssmaci karmait / buksiját mosod a macinak stb. Kevesen és jól érzékelhetően, akár a plősshöz beszélve tedd, amikor látod rajta, hogy érdekli.
Így enyhül a hiszti, idővel, akár még a dackorszak időszakán belül akár (3 éves kor előtt is akár).
És mivel dackorszakban van 90% eséllyel a gyermeked (van, akinél csak 24 hósan kezdődik, van, akinél akár már 12 hósan), a következetesség és a kompromisszum további kulcsfontosságú nevelési tényezők ilyenkor, amely nem csak általánosságban szökséges a harmonikus éréséhez, hanem könnyebben viseli a folyamatot ezáltal mind a totyogó, mind a szülő és a felntőtek / környezete általában.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!