Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól mehetnek...

Hány éves kortól mehetnek oviba? Én úgy hallottam, hogy 2 1/2 éves már mehet?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy decemberben vissza mehetek dolgozni, mert nyugdíjba megy vki utána nem biztos hogy visszavesznek a régi helyemre. Nov.-be tölti be a lányom a 2 és 1/2 évet, szobatiszta már. Csak hogy én ezt nem tudtam és be sem írattam idén az oviba. Fel fogják vajon venni januártól?

Beíratás márciusban van és aki januárban menne egy évvel előre kell beíratni? Hogy van ez?


2010. aug. 16. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Hivatalosan csak betöltött 3. év után vehetik fel a gyereket oviba. Ráadásul manapság akkora a túljelentkezés, hogy az évközi gyerekeket sem veszik fel sokszor, helyhiány miatt, hiába töltik be a 3.-t. Próbálkozz a bölcsiben, de sajnos ott még kevesebb a hely, sajnos...
2010. aug. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg a vezető ovónőt, hogy náluk ez hogy megy. Én egy kis faluba lakok, bölcsi 20km-es körzeten belül nincs, az ovoda 120%-on üzemel és 2és 1/2 évesen mehet a fiam oviba. Ő szobatiszta, ágytiszta szépen eszik, iszik egyedül és folyékonyan érthetően besszél azt mondták rá, hogy ovodaérett. Ezek szerint mégis bevehetnek az oviba 3 év alatti gyereket is, ha nem így lenne nem kockáztatnának.
2010. aug. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sok oviban megengedik, de szerintem jobb, ha ez csak végső megoldás, a legtöbb három év alatti gyerek még nem érett az ovira, és nem azért elsősorban, mert ezt vagy azt nem tud, hanem mert több figyelmet igényelnek, mint a nagyobbak. Egy oviban nagyjából dupla annyi gyerekre jut egy óvónéni, mint a bölcsiben egy gondozónéni.
2010. aug. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Változoott a törvény 2 és 1/2 éves kortól már lehet oviba menni. Szerintem ez nem minden oviban van így csak ott ahol van annyi férőhely. Az óvónőt kell megkérdezni hogy mehet e.
2010. aug. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
en is ugy halottam hogy mar lehet 2 eves kortol!!!
2010. szept. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!