Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért szül az aki bölcsibe...

Miért szül az aki bölcsibe dobja az első gyermekét amikor otthon van a kisebbel?

Figyelt kérdés
Nincs hely a bölcsikben és tele van olyan gyerekekkel akinek az anyja otthon van,nem is dolgozik. Az iwiwen meg azt írja hogy két gyereket nevel 0-24. stb.
2010. aug. 11. 22:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
8:08-nak mondom, hogy az nagyo különbség, hogy Te ott vagy és úgy van a gyerekek között, nem pedig ott van hagyva egész vagy fél napra. Az én gyerekem is imádja a gyerekeket, mégsem tudta úgy megszokni az óvodát, pedig már 3 évét betöltötte, amikor beadtuk. Ha ott vagyok minden kisgyerekkel barátkozik, de azért minden reggel cirkusz volt, és délben is amikor mentem érte, mert volt, hogy már nem is volt hajlandó ebédelni csak azt leste, hogy mikor jönnek érte. A kicsit is kell sétáltatni, és addig tud ő is barátkozni a játszótéren.
2010. aug. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
előző vagyok. Nálunk is kilóméterekre van játszótért, de ha sétálunk mindig találkozunk kisgyerekekkel akikkel lehet egy kicsit játszani, és az anyukáknak beszélgetni addig :-)
2010. aug. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
57%

Az én gyerekeim szeretik a bölcsit, érdekes.


Kedves kérdező, SZERINTED miért szül? Annyira idióta kérdés tényleg, tele rosszindulattal. De unatkoznak egyesek...

2010. aug. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
27%

Már megint provokativ kérdés...

Képzeld nekem is mennek bölcsibe és 4 hónapot utána itthon fogok lenni,szabadságaim miatt..felháborit?? tudod mit egyen meg a fene

2010. aug. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Az egy dolog hogy beadod a gyereket és utána addig otthon maradsz amig a szabid le nem jár.

Ezt sokan csinálják,ezzel sztem nem is lenne gond.Viszont azt én sem nézném jó szemmel hogy ha a gyerekemet azért nem vennék fel a bölcsibe mert egy anyuka beprotezsálta magát a helyünkre úgy hogy közben otthon van egy kisbabával mert neki igy kényelmes.Én meg nemtudok visszamenni dolgozni miatta, és kb 40.000,- ftból kéne eltartanom magunkat (egyedülálló vagyok)egy évig.

Vagy szerintetek ez igy korrekt?Ha izgul hogy a gyereke antiszociális lesz vigye játszótérre, vagy játszóházba ennyi.

2010. aug. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
28%

valahol megértem,hogy beadja a gyerekét,mindenkinek jobb ugy

és megértem azt is,h aki menne melozni anyagiak iatt,az meg nem tud,mert más gyereke fenti ok miatt foglalja a helyet

ezekre egy megoldás lenne a bölcsi építések,bővitések,amivel mi már nem leszünk kisegitve,max a gyerekeink gyerekei majd...

Más országokban a melohelyeken van bölcsi,ovi,nem értem meg,h itt nagyobb gyárakban miért nem lehet létrehozni?? régebben volt,de megszüntették...

Szóval hiába eszük itt egymást,mert mindenki álláspontja más.

2010. aug. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért adja be, mert szeretne a kisebbre is több időt fordítani, hisz a második gyerekre valljuk be, jóval kevesebb idő jut. Plusz a gyereknek jó a társaság, főleg ha amúgy is szereti a gyerekeket.

Mi hamarosan szeretnénk kistesót. Bölcsibe viszont tuti nem adnám be, ha nehéz, ha nem. Ha itthon vagyok a kicsivel, akkor bizony ő is itthon lesz velünk. De ha 3 lesz, igenis szeretném oviba adni, mert fontos, hogy szocializálódjon, én akkorra már szeretném, ha mehetne, de félek, hogy helyhiány miatt és mert itthon leszek a kicsivel, nem veszik be oviba sem. Akkor meg hogy a fenébe szocializálódjon a gyerek? Jó ha megtanulja, hogy mások is vannak és kell osztozkodni. De bölcsit azt kihagynám, ha itthon vagyok.

Mondjuk nekem is furi, hogy felvették bölcsibe így a gyereket, miközben a dolgozó szülők meg nem tudják hová tenni a gyereket. Lehet valakinek a valakije, így protekcióval betették a gyereket. Én nem háborodom fel azon, ha ezt teszi. Tegye, az ő gyereke. Én meg teszem azt, amit én tartok jónak. :)

2010. aug. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Nézd, attól függ, hogy mit csinál otthon az anyuka! Ha esetleg otthon dolgozik és a gyereket reggeltől beadja kora délutánig, hogy tudjon haladni, azt mondom oké. Persze ha otthon csak a popóját vakarja, akkor nem tartom helyesnek csak azért beadni, hogy szocializálódjon, arra ott a játszótér, mi is megyünk ki délelőtt és délután is. 3 éves kor alatt a legfontosabb a gyerek életében az anya és tényleg csak akkor ajánlják, hogy bölcsibe menjen, ha nincs más megoldás, pl. vissza kell menni dolgozni. Én biztosan nem adnám be a babámat, ha nem lenne muszáj (én szeptembertől szoktatom be, októberben dolgozok majd), de ez mindenkinek szíve joga!
2010. aug. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is bevettek ilyen gyerekeket is a bölcsibe, akinek otthon van az anyja egy másik gyerekkel. Én se igazán értem miért, mert közben meg telezsúfolták a bölcsit miattuk. és itt a munkáltatóit sem kérik mindig. Idén többen lesznek mint tavaly, szerintem a gondozónőknek is rossz, mert újat pedig nem vettek fel hozzájuk. Az enyém idén kezdi a bölcsit, mivel nincs saját lakásunk muszáj mennie. Csak azokat sajnálom, aki nem tud vissza menni dolgozni az ilyenek miatt. Hivatalosan úgy tudom a TGYÁS idejére lehet a bölcsiben a gyerek. De itt utána már nem küldik haza.
2010. aug. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!