Milyen készségfejlesztő játékot tudnátok javasolna a 2 éves kisfiamnak, ami tényleg hasznos, tapasztalatot megosztanátok esetleg?
Smart games játékok nagyon jók, nekünk a day and night van meg, 2 évesen még nem tudott vele játszani, a curocity webáruházban láttam jó fejlesztő játékokat és az okosjatek.hu-n.
Lego duplo, gyurma, rajzolás, ezekethogy csináltuk 2 évesen.
Van valami problémája a gyermekednek? Ha nincs, nem kell fejlesztő játék!!
Legyen sokat a szabadban! Dobáljon levelet, hintázzon, libikókázzon, ezek a legjobbak!
Vegyél leporellókat, olvassátok együtt.
Gyurmázzatok, labdázzatok, óvd a képernyőtől (telefon,laptop,TV).
Más nem hiszem, hogy kell ennyi idősen.
Mi fúrtunk ki egy seprűnyelet is spirál alakban, és hurkoltunk rá kötelet. Nagyon szerette fűzni.
Az utóbbi különösen jól közelíti a valóságot, a szakmában végeztem. Hét éves kor előtt bár fejlesztünk, de szinte csak indirekt módon szabad. Igen ritka a fogyatékkal élő, és ha indokolt, ilyen ritka fajta esetben részben direkt módszer is bevethető. De ez kivétel. Szinte mindig indirekt módszerrel fejlesztünk, ami nem tévesztendő össze a játékossággal. Azaz egyszerre indirekt módszer kell és egyúttal játékosság (hiszen léteznek direkt módszerű játékos fejlesztések is - de az ilyen hozzáállást csak 7 éves kortól szabad kivitelezni!)
Ez az alap.
Na most, az életkori sajátosságok okán 3 éves kor előtt kifejezett fejlesztő módszerek és játékszerek feleslegesek, a léyneg az, hogy 3 éves kor előtt szinte csak úgynevezett gyakorlójáték -más néven funkciójáték- jellemzi az ilyen korúak játékfolyamatát, IGÉNYÉT.
Mit jelent ez? Kirak-betesz, elemel, karikát rádob, karikát rátesz, építőkockákat tornyoz egymásra, csörgőt meglök, labdát gurít, gurigat, stb.
Három év alatt ez bőven elég a fejlődéséhez, azonban ha idősebb gyermekeknek való játékot erőltetnél rá, és/vagy iskolás, direkt módszerrel elkezdenéd fejleszteni, az GÁTOLNÁ az érési folyamatait, főleg az értelmi és érzelmi (EQ) érését, valamint a beszédérését is, adott esetben gátolná! (Függően, milyen hibát követ el a felnőtt a nevelésben, illetve a puszta együttlét során.)
Íme főiskolai szakmai előadóktól írás:
Még annyit elmondanék, hogy baba kortól az ovis koron át több irányú fejlődés érdekében (pszichés és intellektuális érés, mozgásfejlődés, koordináció, térirányok érzékelése, zenei érzék, ritmusérzék fejlődése stb) hasznos és fontos az ölbéli játék pl höcögtetők, lovagoltatók, mondókázással. Ez a lelkének is jót tesz, ha szeretettel mondókázol és érzi a testi közelségedet.
És természetesen gyermekdalok.
6os!
Hát igen, benne vagyok a dolgokban sajnos.. A saját lányommal. (ő 20 hónapos korától kapott fejlesztést).
Szóval kérdező, ne tanítgasd. Csak játszatok! Hidd el, minden gyereknek az egyéni fejlődési ütemét kell nyomon követni.
szia,
én itt olvastam a témáról bővebben:
De be is lehet szerezni a játékokat, legalább gyorsan kiszállították.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!