Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen fejlesztő játékot...

Milyen fejlesztő játékot érdemes venni egy 2 évesnek, ami tényleg hasznos, játszik is vele, nem csak szétdobálja?

Figyelt kérdés
Karácsonykor lesz 2 éves, szerintem kicsit le van maradva, 5-6 szót mond csak, de azokat már 1 éve is mondta. A színeket, testrészeit nem ismeri fel, formabedobóval nem tud játszani.
2020. okt. 10. 17:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
69%

13 szót tud, még 7 kell a 20-hoz. Tényleg messze van... 🙄🙄

Mennyit vagy vele egy nap? Napi 1-2 óra bőven elég egy kis fejlesztéshez, nem is kellenek az ultramodern játékok elég ha ismersz néhány mondókát. Egy "Gyí paci paripa", "Hinta-palinta", "Sétálunk-sétálunk egy kis dombra..." stb mozgással összekapcsolható, főleg az ügetős mondókák sokat segítenek, fejlesztő hatásúak.

2020. okt. 11. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de azért kicsit ellentmondásos ez a “nem ismeri fel a testrészeit”, majd azt írod 3-4-re rámutat. Akkor csak felismeri, vagy mégis hogy kellene hogy felismerje?
2020. okt. 11. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Úgy értettem a nem ismeri fel a testrészeit, hogy nem mindet ismeri fel... A napi 1-2 óra bőven megvan, amit foglalkozok vele.
2020. okt. 11. 09:34
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Azaz olyat vársz tőle, amit még nem is kell tudnia.

Alapszíneket pl: a 4 éves státusz kérdezi.

2020. okt. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam, igazából nekem eszembe sem jutna, hogy le van maradva, csak az anyós hangoztatja minden héten, hogy a másik ennyi idős unoka már tudja ezeket...
2020. okt. 11. 17:43
 16/18 anonim ***** válasza:
80%
Anyost küldd már el a búsba.
2020. okt. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Tág határok vannak az egyes ismeretek elsajátítására, nem érdemes hasonlítgatni konkrét gyerekhez, mert van aki ebben, van aki abban tér el, max. a nagy átlaghoz érdemes, amiről a védőnőd tud tájékoztatni, nem az anyós. Ha a státuszok kb. 60 %-át teljesíti (nem kell az összes kérdést, mert valamit jóval korábban kérdeznek, mint kellene) aggodalomra nincs ok.
2020. okt. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kb két és fél éves korig az úgynevezett gyakorlójátékok jellemzik ÉS FEJLESZTIK a gyermekeket, majd onnantól apránként egyre összetettebb játékfajták, azaz két és fél, főleg 3 éves kortól kezdi csak érdekelni a gyerekek érdemben konstrukciós játék (bár egyszerűbbet pl kis kiraküt, duplőt adhatsz a 24 hósnak is már), és a szerepjáték, dramatikus játék.


Két és fél éves korig felesleges erőltetni játékfajtákat, hanem adj neki játékszereket és körülényeket, melyeket ösztönösen a gyakorlójátékához fel tud hasnzálni, ezek egysezrűek legyenek. A mostessori játékok nekik is és ovisoknak is remek fejlesztő, sok ilyen eszköz egyszerű és nagyszerű (pl tölcsérhinta). Az ilyen pici gyereknek tehát elsősorban az a játék, hogy nyújtózkodik, forog, kirak-betesz tárgyakat, emelget, dobál, tologat, négykézláb mászkál, majd két lábon tipeg.


Ha túlspilázod, pláne ha fontos tényezők rovására, akkor még kárt is okokzhat a fejlődésében. Mindennek meg van a maga helye és ideje, az optimumtól eltérés meg káros!


[link]


"A gyakorló játék az óvodás kor előtti időszak, a 0-2 év közötti, csecsemő- és kisgyermekkorú kicsinyek jellemző tevékenységi formája.


A csecsemők kezdeti tevékenységeit, „odafordulását” még nem tekintjük játéknak, a játék akkor kezdődik, amikor a kisgyermek érdeklődve, a felfedezés szándékával, a maga örömére végzi a tevékenységet, mintegy felfedezve önmagát és környezetét. A gyermeki játék a saját test, a hangok, mozdulatok, kéz, láb felfedezésével indul, s ahogyan fejlődnek nagymozgásai, képessé válik a gurulásra, mászásra, általában a helyzet- és helyváltoztatásra, már játszik, manipulál anyagokkal, tárgyakkal.


Ennek a korai manipulációnak biológiai feltétele a fogóreflex oldódása és a megfelelő szem-kézkoordináció.

Legegyszerűbb gyakorló játékok a mozgások, mászás, ugrálás, futás, tárgyak rakosgatása.


[...]


A gyakorló játékok során a gyermek teljes személyisége gazdagodik, fejlődik. Megismeri önmagát, gyakorolja a nagymozgásokat, megtanulja összehangolni a mozdulatait, ismerkedik tárgyi környezetével, az őt körülvevő tárgyi világ fizikai jellemzőivel, egyre önállóbb és egyre bátrabban kezd új és új tevékenységekbe.


A gyakorló játék során leggyakrabban használt játéktárgyak a tologatható és húzogatható játékok, lábbal hajtható kismotorok, autók, hintaló, labdák, háztartási eszközök, homokozó játékok."

2020. okt. 12. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!