Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves gyermekem minden...

3,5 éves gyermekem minden reggel sírva megy be az oviba, meddig fog ez tartani?

Figyelt kérdés
Nem értem miért sír reggel, hogy nem szereti az ovit, meg nem akar menni, mikor napközben meg már tetszik neki. Kérem írjanak akiknek hasonó problémája volt, vagy van. Főleg az érdekelne, hogy mikor tudunk végre sírás nélkül oviba menni.
2008. nov. 27. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:

szia!


leírom, hogy nálunk hogy volt, bár szerintem minden kisgyerek más, nem tudni előre hogy meddig megy ez így. Mi amikor elkezdtük az ovit, 3 hónapig sírt. Aztán pár hónapig semmi, aztán megint elkezdte. Nekem csak annyit mondott mikor megkérdeztem, hogy miért nem akar menni, hogy anya ezt hagyjuk. Mindig arról mesélt hogy az óvónéni miket mondott, meghogy kiabált, és rájöttem, hogy nálunk őmiatta. Aztán a középső csoportot még mindig végig sírta. Most nagycsoportos, és most már nem sír, de nem hittem, hogy mi valaha is úgy fogunk menni oviba, hogy nem sírunk. Talán most már azért nem "mer" sírni, nehogy szekálják a csoport társai, de az óvónéni még mindig napi téma. Különösebb tanácsot nem nagyon tudok adni, nálunk nem volt semmi amivel vígasztalni tudtam volna, hiszen az óvónéni mindig ott volt. Meg kellene keresni az okát hogy miért sír, és ha lehet megoldást találni rá.


egy ötéves és 3 hónapos fiúk anyukája

2008. nov. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a választ. Csak olyan rossz, hogy minden reggel úgy kell otthagynom, hogy sír. Amikor elkezdte az óvodát nem sírt, még csodálkoztam is, hogy úgy szeretett menni. Akkor meg hétvégenként az volt a baja, hogy miért nem megyünk. Most pedig teljesen az ellenkezője, Própáltam kideríteni az ő kis szintjén / játékosan, mesélve/, hogy nem-e történt vele ott valami, de amikor elkezd mesélni az oviról mindig jókat mond. Már az egész család ovis képét előkerestük, hogy nézze meg, hogy mindenki járt oviba és hogy szerettük. Ilyenkor kicsit elgondolkodik, de aztán jön a reggel... Már arra is gondoltam, hogy nem-e az a baj, hogy én itthon vagyok a 14 hónapos öcsével, őt meg "elküldjük" az oviba. De én úgy gondolom, azért egy gyereknek csak jót tesz ha jár óvodába. Főleg ha már elkezdte, nem kéne abbahagyni. Vagy rosszul gondolom?

2008. nov. 27. 13:27
 3/9 anonim ***** válasza:
az előző vagyok. kell neki az óvóda, mert te a tesó mellett nem tudsz vele úgy foglalkozni. Meg az én kisfiamnak az unokatestvére annyi idős mint a fiam, és őt csak a nagycsoportba íratták be. Lehet látni a két fiú között mekkora különbség van.Az viszont elképzelhető hogy azért indul el nehezen reggel mert tőled és a tesótól is el kell vállni, és még a maga kis eszecskéjével még nem fogja fel, hogy neki miért kell oviba menni. Reméljük alakul a helyzet! nemsokára jön télapó meg a JÉzuska és lehet ezekután már nem lesz gond. Kitartást! sokáig nálunk is úgy volt, hogy a kisgyerek benn és meg kinn az ovi előtt sírtam.
2008. nov. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Előzőtől kérdezném, csak nem látok hozzá privit, hogy mi a különbség az oviba járó és az oviba nem járó fiúk között? Kösziii!
2008. nov. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A télapót is megpróbáltam már bevetni, de szegénykém már tegnap reggel azt mondta, hogy neki nem is kell ajándék a télapótól. Szóval nehéz, de köszi mégegyszer, hogy írtál és akkor kitartunk!!!
2008. nov. 27. 13:58
 6/9 anonim ***** válasza:
a kérdezőnek :) szóval: konkrét példát tudok mondani, de függ attól is, hogy mennyit tud otthon foglalkozni vele a szülő. Ő nem nagyon tud, mert van két kisebb tesó. hát például ő most kezdett el színezni, rajzolgatni, versikéket mondani, szinte minden olyan dolog, amit azért már egy öt és fél éves gyereknek tudnia kellene.
2008. nov. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az a baj hogy tudja hogy otthon vagy a testvérével és ő neki meg mennie kell. Sajnos ez ellen nem sokat tudsz tenni úgyérzi el van küldve és ehez még társulhat az is hogy nem érzi jól magát az oviba. Nálunk amíg dolgoztam nem volt semmi baj, mert tudta hogy anyának mennie kell dolgozni, a tesónak suliba neki meg oviba. Amikor megszünt a munkám akkor kezdett el sírni, mert tudta hogy otthon vagyok és nem értete hogy akkor ő miért nem maradhat otthon. Most kezdünk leszokni a sírásról, vannak napok mikor nem sír, de van amikor meg igen. Csak azt tudom tanácsolni hogy sokat beszélgess vele, maradj türelmes és néha adj neki szabadnapot.
2008. nov. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia.A fiam 4 éves,a tesója 3 hónapos.Nálunk is volt kezdetben sirás amiatt,hogy mennie kell.Sőt,néha még most is előfordul,ha rosszabb kedvében van.Nálunk az vált be,hogy van egy kisbarátja és vele együtt megy be a csoportba.Ez neki segitett. :)
2008. nov. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Van aki előbb, van aki később érik. Igazából szerintem 3.5 évesnek legjobb lenne az anyjával lenni, ha van erre lehetőség, akkor erre kellene törekedni. Ismerősömnél ugyanez volt, és nem segített semmi. Idővel megtanulta elfogadni, de ez eltartott egy darabig.
2009. dec. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!