Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 év körüli gyerekednek...

2 év körüli gyerekednek milyen egy átlagos napja? Mikor kel,fekszik le? Mennyit alszik? Miket csinál? Mennyit van kint,mennyit tévézik,miket játszik?

Figyelt kérdés
2020. júl. 30. 06:03
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

2 év körüli gyerek ne tévézzen, telefonáljon és ne játsszon számítógéppel.

2 év körüli gyereket az anyja és az apja tanítsa meg szépen beszélni, játsszon vele kreatív játékokat, tanítson neki ritmusos, vicces mondókákat, gyerekdalokat mozgással együtt, agyagozzon, gyurmázzon vele, doboljon, zenéljen, énekeljen - meséljen neki, mutasson képes mesekönyveket, vigye minél többet levegőre, korabeli kicsik közé, szokja a társaságot, az egymás mellett, majd az együtt játszást.

2020. júl. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Fél 8 körül kel.Amíg elkészül a reggeli,addig játszik.Most az autók a minden,de duplózik is,favonatot is épít,színes korongokat pakol színes poharakba.Reggeli után is játszik,amíg megcsinálom az ebédet vagy segít főzni.Legkésőbb 10kor kimegyünk,ebédig kint vagyunk.Homokozik,csúszdázik,vízet öntözget ide-oda,macskával játszik,sétàlunk,bogarakat,békákat tanulmányozunk.Ebéd után alszik 2 óràt.Uzsonna után 4körül megint kimegyünk,kb.6ig.Ugyanaz mint délelőtt,és megöntözzük amit kell,leszedjük a paradicsomot paprikàt,málnát vagy szedret eszünk a bokorról. Séta közben is az autók,traktorok érdeklik leginkább.Vacsora 6-fél 7 között.Utána benti játék.A könyveket és a puzzle-t is szereti.Fél 8 után fürdés,negyed 9kor általában már alszik.
2020. júl. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

2es vagyok.

Egyáltalàn nem néz Tv-t,nem telefonozik.

2020. júl. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

10-kor kel. Tejet iszik és a kanapén könyvből mesét olvasunk. Átöltözés, reggeli, fogmosás. Itthon játszunk főleg a járműveivel, kirakókkal. 1 óra körül ebéd, utána alvás 4-ig. Felkel, uzsi, megyünk a játszira 18.30-ig. 7-kor vacsora, fél 8-kor fürdés. Kanapén tejet iszik, mesekönyvet olvasunk és elmesélek neki 2 diamesét tévén. Legkésőbb fél 9-kor ágyban van.

Hetente 1-szer 10 percet néz youtuberól meserészletet, amíg levágjuk a körmét.

2020. júl. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Napirendje:

7:00 Ébredés

7:15 Reggeli

7:45 – 10:00 Önálló játék (pl. babakarámban, bababiztos szobában, esetleg mellettem)

10:00 – 10:30 Tízórai

10:30 – 11:30 Közös házimunka, séta, közös vagy önálló játék

11:30 – 12:00 Ebéd

12:00 – 14:00 Délutáni alvás

14:00 – 15:00 Ejtőzés, közös játék

15:00 – 15:30 Uzsonna

15:30 – 19:30 Séta, levegőzés, közös játék, apával való játék, másokkal való ismerkedés, vacsora, esti mese olvasás, elalvás előtti lecsendesedés

19:30 Fürdetés (illetve esti rituálé)

20:00 Lefektetés


Az én lányom semennyit nem tévézik.


Amikor egyedül játszik, akkor mindig kitalál valamit. Amikor velünk játszik, akkor pedig vagy ő találja ki, hogy mit játszunk, vagy én. Mindig próbálunk valami újat kitalálni.

2020. júl. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
32%
Hűha #5: ez minden nap szigorúan ilyen menetrend szerint? És akkor ez azt is jelenti, hogy mindenképp kelted akkor is ha még aludna tovabb reggel vagy délután?
2020. júl. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld pipa. Nyugodtan írjatok kíváncsi vagyok mindenki válaszára
2020. júl. 30. 12:50
 8/9 anonim ***** válasza:
#6 dehogyis. De a lányom mint egy kis óra szinte pontosan kel, ami teljesen normális, mivel esti mese olvasás után körülbelül 2 perccel már alszik. Így nagyjából 10 és fél órát alszik. De ha "sokat" alszik, akkor is legkésőbb 7:10-kor ébren van. A napirendet teljes mértékben hozzá igazítottuk, mert születése óta szinte pontban 7:00-kor kel.
2020. júl. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Értem, köszönöm. Szerencsés vagy akkor vele. Nálunk mind a két gyereket nehéz sokszor altatni (2 és 4 évesek).
2020. júl. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!