Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy ne hisztizzen...

Mit tegyek, hogy ne hisztizzen mindenért 2 éves 8 hónapos kisfiam? Hasonló problémával küzdő szülők tanácsát, segítségét várom.

Figyelt kérdés
Nem egyedüli gyerek, van még egy 2 évvel fiatalabb testvére is. Ebből adódóan nem lehet mindig az amit ő szeretne. Tv-t, laptopon mesét egyáltalán nem engedünk nézni neki, mert akkor semmi mást nem akar csinálni, de egy mesét sem néz végig, állandóan kapcsoltatja, ha nem kapcsoljuk át azért hisztizik...Nincs is szem előtt sem a tv-, sem a laptop... Ha gyerekekhez visszük el játszani, haza nem akar jönni, egész úton sír, visszafordul. Nagyon akaratos, meg sem hallja amit mondunk, nem beszél még, mutogatással érteti meg magát. A hisztiknél segítséggel és nagyon nehezen nyugszik meg. Röviden: ő irányít minket és ezen szeretnénk változtatni...Tudom, hogy unatkozik és igényelné a gyerekek társaságát, de településünkön sajnos nincs bölcsőde. Oviba mehetne néhány hónap múlva, de nem mutat hajlandóságot a pelenkáról való leszokásra.
2020. júl. 21. 06:42
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Hadd idézzek egy South Park részből: "A gyerek azért hiszi, hogy a világ körülötte forog, mert ez így is van."

Amíg kiszolgálod a hisztijét, nem fog változni a helyzet.

2020. júl. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Októberben tölti az én gyerekem a 3 évet.Én jó ideje megbeszélem vele előre, hogy mit fogunk csinálni, aztán tartom is magam a megbeszéltekhez.Az enyém is rettenetesen unja magát.Probálom szórakoztatni,de mindig nem lehet illetve egész máshogy játszanak a gyerekek egymás mellett,azt figyeltem meg hogy kb másfél óra gyerekekkel játszás után már gond,hiszti nélkül el lehet indulni vele hazafelé.Figyeld meg hátha a tiédnel is van ilyen időkorlát 😂 Legyél következetes,a nem nem, akkor is ha hisztizik.A pelenka meg nálunk is probléma,de remélem őszre leszokik.
2020. júl. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem, csak szinte rettegünk a hisztijeitől, mert durván belebonyolódik, hánykolódik...
2020. júl. 21. 06:59
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Be kell venni a lesz@rom tablettát. Pl a fiam akki ugyanennyi idős épp ugyanezt a korszakát éli, amire rárakott egy bazi nagy lapáttal a húga születése. Az imént akart vmit, de nemet mondtam, rögtön jött a fejhangon visítás.Na megkérdeztem: most sikítozni szeretnél? Igen! Akkor mi most átmegyünk a másik szobába. És így is tettem. Egy sikoly nem hagyta el a száját utána és 2 perc múlva már jött vmi játékkal vidáman.

Én azt tapasztalom, hogy sokszor az a legnagyobb baj, hogy azonnal meg akarjuk szüntetni a hisztit, sírást. Miért? A gyerek akart vmit, nem kapta meg, ezért most csalódott, szomorú esetleg mérges. Hagy adja ki magából, hagy élje meg az érzelmeit és lássa, tudja, hogy te ilyenkor is mellette vagy. Egyre inkább igaznak és működőnek látom az elvet, hogy amikor a legrosszabb akkor kell megölelni még akkor is ha meg is tudnád folytani.

2020. júl. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%

Ez életkori sajátossàg, a gyerekek fejlődésènek egészsèges lèpcsőfoka. Könnyebbé teheted az időszakot, ha kifigyeled mikor hisztizik leginkàbb. Sok gyerek fàradtan, èhesen hisztizik, van akit az borìt ki, ha nem tudja előre, mire szàmìthat. A hatàrokat is feszegetik a gyerekek, de van amikor nekik tènyleg ekkora stresszt okoz egy, a felnőttek szemèben kicsi kellemetlensèg.

Ami segìthet, ha előre szòlsz neki, ha indulni kell, ha előre tudja, meddig nèzheti a mesèt, ha nem haragszol rà, amièrt hangosan fejezi ki a nemtetszèsèt.

2020. júl. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Kulcs a következetesség. Amit mondasz neki, az úgy is legyenakkor is, ha fejre áll.

Így előbb utóbb megtanulja/rájön, h hisztivel nem ér el semmit!

Ha hisztizik, hagyjad csak, majd lenyugszik. Rá se hederíts, beszélj vele normál hangon mintha nem hisztizne.

De az adott döntésed ne változtasd meg csak azért mert duzzog!

2020. júl. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Az a problémám ezzel a figyelmen kívül hagyással, hogy ő nem "szépen" hisztizik, földhöz is vágja magát és félek, hogy ezáltal valami baja lesz...
2020. júl. 21. 14:11
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
És? Már ne haragudj.Földhöz veri magát, mint 1000 másik gyerek is teszi napjában 10x ha épp olyanja van, aztán kész.Nem lesz tőle semmi baja, ahogy a több gyereknek se.Persze táncolhatsz úgy ahogy ő fütyül, de akkor később még nehezebb lesz ellent mondani neki és kompromisszumokra rávenni.Beszélni kell neki, elmagyarázni mikor mit csináltok.Mivel eddig nem voltatok következetesek(gondolom) ezért eltart egy ideig míg hozzászokik az új rendszerhez és elfogadja, hogy ti vagytok a főnökök és nem ő, aztán annyi.Nem kell ennyire félni már a saját gyerekedtől aki 2 év 8 hónapos.:D Ne viccelj.
2020. júl. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

"Földhöz veri magát"

Épértelmű gyerek nem veri szét a koponyáját a padlón, csak mert dühös, karjával-lábával meg nem fog akkorát csapni, hogy abból maradandó sérülése keletkezzen.

Ha valami extrán veszélyes helyen vagytok, ahol hegyes kődarabok állnak ki a talajból, esetleg egy többsávos úton mentek át éppen, vagy egy meredek lépcsőn, ahonnan legurulhat, fogd meg, vidd biztonságos helyre, és ott tedd le.

Légy vele türelmes, igyekezz megelőzni a hisztit ahogy már írták: napirend; a tevékenységváltások előre jelzése; választási lehetőség felajánlása, amiben lehet; és határozott közlések, amiben már döntöttél; túlfáradás, éhség, szomjúság megelőzése.

Ha mégis kitör a vihar, jelezd, hogy megérted az elkeseredését, de most ez meg ez lesz, vagy nem lesz. Figyeld, mikor vált át a sírás az "addig ordítok, amíg..." stílusból a szimpla tehetetlenség okozta bömbölésbe. Ettől a ponttól lehet próbálkozni segíteni a gyereknek megnyugodni. Mindenkinek más jön be. Egy kis ital, simogatás, ringatás... De olyan is van, ai ilyenkor nem tűri az érintést, egyszerűen békén kell hagyni.

Csak egyet nem szabad, odaadni, megtenni azt, amire eredetileg azt mondtad, hogy nem. A hiszti ötödik perce környékén sok mindenről dönt úgy az ember, hogy azt mégis lehetett vona, de ez a tanulságot tedd el későbbre. Legközelebb még az alkudozás fázisában légy engedékenyebb, ha úgy látod jónak. De ha a hisztiző gyereknek engedsz, csak arra edzed vele, hogy egyre hosszabban üvöltsön, ha meg akar kapni valamit.

2020. júl. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!