Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan baratotok, akikkel...

Van olyan baratotok, akikkel a gyerekuk szemelyisege miatt ritkultak a talalkozasok?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon kedves barati hazaspar, akikkel joban vagyunk, nekik is volt mar gyerekuk meg nekunk is, mikor megismerkedtunk, akkor meg kicsik voltak, a mienk 1,5 evvel idosebb. Regen szuperul eljatszottak, aztan jott a dackorszak, es a gyerekuk nagyon megvaltozott. Ez nyilvan nem akkora meglepetes nekunk, hiszen nalunk is lement a dackorszak, de a mi gyerekunknel atalakult. Mondjuk mi elegge hatarozottan raszolunk adott esetben, a masik gyereknel az egyik szulo nem ilyen, a masik igen. Sajnos minden alkalom elveszi a kedvunk az ujabb talalkozastol, mert a masik gyerek szandekosan piszkalja a mienket. O sem egy szent persze, de mi ra is szolunk. 3 eves a masik gyerek, a mienk 4,5. En nem emlekszem, hogy o 3 evesen ilyen lett volna. Van egy kisebb gyerekunk is, vele szemben sem ilyen, es korabban sem volt az. Nemtudom, hogyan kezeljem az egesz szituaciot, szerettem veluk talalkozni regebben, de mar nagyon faraszto, hogy minden alkalommal orditas van, mert pl. bekattan nala valami, es mindent, amivel a gyerekem jatszana elvesz tole, es csak akkor nem, ha leulok mellejuk, es folyamatosan raszolok. A gyerekemet arra neveltem, hogy par dolgot, ami csak az ove, elteszunk, ha jon valaki, azt nem muszaj odaadnia, de a kozos jateknal, ha vendegek jonnek, a tobbivel vagy kozos jatek van, vagy eltesszuk, nem sajatithatja ki azt, ami elol marad, es o szivesen oda is adja a jatekai nagy reszet. De mikor mar a sokadik dolgot akarja elvenni tole, akkor o is kiakad.


Vannak mas baratai, meg 3 evesnel fiatalabb, boven dackorszakos is van koztuk, megis vele is el tudnak jatszani orditas nelkul, de ezzel a gyerekkel csak nagyon rovid ideig. Ti mit tennetek? Hogyan kezelnetek? Nem talalkoznatok inkabb? De meddig? En remenykedtem benne, hogy alabbhagy, de mar tobb, mint 1 eve ez van. Aki volt hasonlo helyzetben, mit tett? Hogy alakult?



2020. júl. 11. 14:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kedves 10!


Nem.

Unokabátyámnak volt a szülinapja nem kisgyereknek.

Kő gazdagok ez tény, mi átlagos életet élünk tehát nincs mire féltékenynek lennie a gyereknek. Kb mindent megkapnak a gyerekek és az egész napuk le van kötve sporttal iskola után, mindketten kiemelkedő eredményeket érnek el a sportban, népszerűek.

A kisfiú nekem pici kora óta fura. Itt ne egy szimpla féltékeny gyereket meg nézést képzelj el.. Szó szorosan egy izig vérig gonosz nézést egy igazi velőig hatoló rosszindulatú megtudná ölni nézést. Az egész nap míg tartott a party azt néztem mikor tesz kárt a gyerekemben,és esküszöm ha nem lettem volna folyamat a közelben megtette volna.

2020. júl. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Szerintem jobb ilyenkor inkabb a megerzesre hallgatni, minthogy baj legyen, attol fuggetlenul, hogy a gyerek vagy a szulo hibaja.
2020. júl. 12. 10:12
 13/13 anonim ***** válasza:
A csaj gyerekkorunk ota a baratnom, nagyon nehez termeszet, eroszakos, okoskodo, de igy szoktam meg es valahol tudom is kezelni, emellett nyilvan nagyon sok jo tulajdonsaga is van, de elegge az idegeimre tud menni 20eve. Egyszerre lett gyerekunk es mivel a lanyat is ugyanilyennek nevelte v orokolte es az enyem meg majmolja a masikat, leepitettem a kapcsolatot. Nyeltem en eleget tole, a gyerekemnek nem ilyen kis baratnot kivanok.
2020. júl. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!