Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan baratotok, akikkel...

Van olyan baratotok, akikkel a gyerekuk szemelyisege miatt ritkultak a talalkozasok?

Figyelt kérdés

Van egy nagyon kedves barati hazaspar, akikkel joban vagyunk, nekik is volt mar gyerekuk meg nekunk is, mikor megismerkedtunk, akkor meg kicsik voltak, a mienk 1,5 evvel idosebb. Regen szuperul eljatszottak, aztan jott a dackorszak, es a gyerekuk nagyon megvaltozott. Ez nyilvan nem akkora meglepetes nekunk, hiszen nalunk is lement a dackorszak, de a mi gyerekunknel atalakult. Mondjuk mi elegge hatarozottan raszolunk adott esetben, a masik gyereknel az egyik szulo nem ilyen, a masik igen. Sajnos minden alkalom elveszi a kedvunk az ujabb talalkozastol, mert a masik gyerek szandekosan piszkalja a mienket. O sem egy szent persze, de mi ra is szolunk. 3 eves a masik gyerek, a mienk 4,5. En nem emlekszem, hogy o 3 evesen ilyen lett volna. Van egy kisebb gyerekunk is, vele szemben sem ilyen, es korabban sem volt az. Nemtudom, hogyan kezeljem az egesz szituaciot, szerettem veluk talalkozni regebben, de mar nagyon faraszto, hogy minden alkalommal orditas van, mert pl. bekattan nala valami, es mindent, amivel a gyerekem jatszana elvesz tole, es csak akkor nem, ha leulok mellejuk, es folyamatosan raszolok. A gyerekemet arra neveltem, hogy par dolgot, ami csak az ove, elteszunk, ha jon valaki, azt nem muszaj odaadnia, de a kozos jateknal, ha vendegek jonnek, a tobbivel vagy kozos jatek van, vagy eltesszuk, nem sajatithatja ki azt, ami elol marad, es o szivesen oda is adja a jatekai nagy reszet. De mikor mar a sokadik dolgot akarja elvenni tole, akkor o is kiakad.


Vannak mas baratai, meg 3 evesnel fiatalabb, boven dackorszakos is van koztuk, megis vele is el tudnak jatszani orditas nelkul, de ezzel a gyerekkel csak nagyon rovid ideig. Ti mit tennetek? Hogyan kezelnetek? Nem talalkoznatok inkabb? De meddig? En remenykedtem benne, hogy alabbhagy, de mar tobb, mint 1 eve ez van. Aki volt hasonlo helyzetben, mit tett? Hogy alakult?



2020. júl. 11. 14:28
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja es meg annyit, hogy regebben imadtunk veluk lenni, a ket gyerek is nagyon szeretett egyutt jatszani, legszivesebbenfolyton athordtam volna magunkhoz a gyerekuket (kozel laktunk), mert annyira nyugodt, kedves gyerek volt. Most meg... :(
2020. júl. 11. 14:31
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
Nekem olyan barátom van akivel a gyerek léte miatt ritkultak, aztán szűntek meg a találkozások.
2020. júl. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az itt a kerdesem szempontjabol nem relevans.
2020. júl. 11. 14:42
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Felnőttként volt olyan, hogy valakivel megszakadt a kapcsolat a másik gyereke miatt. SOHA nem szólt rá semmiért, annyira nem, hogy pl. egy kávézóba is kínos volt már vele beülni:(
2020. júl. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Ritkítani lehet, de megszakítani szerintem túlzás.

Attól még, hogy más nevelési elveket vallotok, lehet néha találkozni.

Nálunk is volt, hogy már hülyét kaptam a barátnőm gyerekének a hisztijétől. Kicsit ritkultak is a találkozók. Eltelt egy év és az a gyerek lenyugodott, az enyém botrányosan viselkedett. Éreztem, hogy ők is ritkították a talikat.

Ha amúgy jól eljátszanak butaság megszakítani a kapcsolatot.

A saját gyerekét mindenki jobbnak látja, mint a másokét, hiába ugyanolyan hisztis. 😉

2020. júl. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Hat ez a fo gond, hogy nemjatszanak el nar 1 eve jolamugy, es kezd sok lenni. Nibcsenek illuzioim a sajat gyerekemrol, es mindenki ugy neveli a sajatjat, ahogy akarja, minden nevelesi elvnek vannak elonyei meg hatranyai, enegyszeruen csak elfaradtam. Mennyi ido volt, meg nalatok visszaalakult a helyzet? Es melyiknel mennyi idosek voltak a gyerekek?
2020. júl. 11. 16:26
 7/13 anonim ***** válasza:
37%

Én az unokatesómékkal vagyok így.


Közel 2 évig iszonyat szoros volt a kapcsolatunk, a fiúk szinte második apjaként hívta férjemet. Aztán vissza költöztek Angliába. Megszületett a lányuk nekünk is az első lányunk 4 hónap különbséggel. Évente 2-3 jönnek 2 hétre haza.

Nagylányunk 2 éves volt utoljára mikor hajlandó voltam velük utoljára találkozni, most 5 éves a nagy 2 a kicsi.

A fiúk olyan undorítóan, viselkedett a lányunkkal, ő 3 évvel idősebb. A legutolsó szülinapi partin szabályosan megijedtem olyan mérhetetlen gonoszsággal nézte a lányomat mint egy zakkant aki bármelyik pillanatban megtudná folytani.. a legdurvább, hogy még videó is van róla, ahogy épp bámulja az alig 3m lévő gyermekemet.

Azóta nem vagyok hajlandó találkozni velük. Nem tudják miért,és nem is fogják. Egyszerűen rossz érzés fog el a fiúkkal kapcsolatban.. Mint egy pszichopata.

2020. júl. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A barát 4 évesen kattant meg, az enyém 5 évesen. Most 6 évesen újra helyreállt a rend (mindkettő kattant 😁).
2020. júl. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a Testvérem kislányával vagyok így, 9 hónap van az ő és a mi kislányunk között, a mi lányunk egy nyugodt, kiegyensúlyozott gyerek, az övé meg gyakran durva. Én ezt már nehezen viselem, emiatt nem is szívesen vagyok velük már.
2020. júl. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

“nyugodt, kiegyensúlyozott” persze, egyszerűen csak csendes, introvertált típus.


Szerintem ne erőltesd, ritkíts nyugodtan, azzal haverkodjon a gyereked, akivel jónak látod, de finoman tereld. Ne legyen a másik gyerek durva rossz neveletlen, hanem vezesd rá, hogy a bántást vegye rossznak, tehát a viselkedést, ne az egész gyereket. Ha jól csinálod mondani fogja, hogy nem akarok menni, mert Zsófi kiabál és megüt és elveszi a játékom. Lehet tompítani, érzékenyíteni, hogy Zsófi abban a korban van, amiben te is voltál, most nehéz neki, ilyenkor sokszor viselkednek bántóan a gyerekek, majd többet találkoztok, ha ezt kinőtte.. addig csak havi 1-2.


Amúgy az angliás sztorihoz.. A szülők lehet, hogy “mérgezik” otthon a gyereket olyanokkal, “miért nem vagy olyan, mint a szülinapos gyerek, viselkedj te is úgy, jajj ő nagyon szép gyerek, bár úgy viselkednél, mint, persze neki mindent megvesznek, mert ő jó gyerek, látod neki vannak barátai, nem úgy mint neked stb”


Könnyű ám kicsinálni egy kisgyereket lelkileg, amiért az neheztelni fog, utálni fogja a tiédet, illetve nem is utálni, irigyelni.. Lehet, hogy ezt láttad! Nem tudhatod, mi van mögötte, a legtöbben az ilyen durván megalázó, sértő beszédet észre sem veszik. Ha a másik gyerek annyira jó, elkezded megutálni, irigyelni, direkt keresni a hibáit, amiben legalább olyan rossz, mint te, vagy rosszabb nálad. Szerintem ezt láttad kívülről! Sosem szabad kisgyereket hibáztatni, annyi minden ronthat el egy szülő, ami borzalmas hatással lehet a gyerekre, nagyobb az esélye, hogy a szülei mérgezik a legnagyobb jóindulatuk mellett is, minthogy egy legyen a millióból, szocio vagy pszichopata

2020. júl. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!