Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek hogy jo legyen a...

Mit tegyek hogy jo legyen a fiamnak, és meg is éljünk? Válloélben vagyunk a 2 éves fiam velem van de a gyes semmie nem elég, el kéne mennem dolgozni de akkor az apjához kéne mennie mert ott van bölcsi!

Figyelt kérdés
Aholén lakom(nagyváros)nincs már hely a bölcsikben(a vállás elött nem terveztük hogy beadjuk igy nem irattam be),ahol az apja lakik (falu) ott lenne hely de velem csak hétvégén lenne a fiam és ha szünet van,a máik dillemám hogy anyósékkal lakna mert a féjem odaköltözött az anyáékhoz,de én soha nem rajongtam értük most meg a gyerekemet bizzam rájuk?De igy nem tudok dolgozni,itt a lakáhitel a rezsi és élni is kell valamiből!Mi lenne a megoldás?
2010. aug. 2. 09:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%

Ezt a válás előtt kellett volna meggondolnod!

Most csak két megoldást tudok elképzelnei: nyomorogsz a gyerekkel,és nem dolgozol.

Vagy elvisezd az apjához a pici hétközben. Az,hogy te nem rajongsz az anyósodékért( ma a fiatalasszonyok között ez divat),még nem feltétlenül jelenti,hogy nem lenne náluk jó helyen a pici. Ebben az esetben a tartásdíjban is megkellene egyezni az apukával. Sok helyen nevelik közösen a gyereket a válás után is.

Gondold végig,hogy mit akarsz? A két megoldás közül melyik a jobb?

2010. aug. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen sajnos sok választásod nincs:(

Vagy nyomorogsz, bár a gyesből még azt sem lehet,vagy odaadod a babát átmenetileg az exednek,ill az anyósodnak.

Ha vissza tudnál menni dolgozni akkor mindenképp az elsőt választanám!

Ha nem akkor meg tökmindegy..

Viszont én azért elbeszélgetnék az exel, hogy erre az átmeneti időszakra segitsen ki titeket, hiszen nem igy terveztétek és ezért ő is felelős.Ha érdekli egy picit is a gyereke sztem segiteni fog.Aztán majd ha már te is dolgozol visszatörleszted neki valahogy.

De gyorsan kéne dönteni, márcsak a bölcsi miatt is!!

Azért majd ird meg hogy alakult, mert kiváncsi vagyok, és szurkolok nektek.

2010. aug. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon értek a bölcsis témákhoz, de azt már hallottam, hogy ovikban tartanak fenn helyet olyanoknak, akik fellebbeznek. Az egy dolog, hogy akkor nem irattad be, de most nem mentél be, hogy rákérdezz? És ha fellebbeznél? Azért egy ilyen helyzetben lehet sikerülne.

De ha más nincs, akkor inkább apjához. Kegyetlen lenne a gyereknek, ha szinte csak a gyesből, családi pótlékból és a gyerektartásból élnétek, ez semmir sem elég. Aztán ha összeszedted magad, megy majd oviba, akkor beiratod oda, ahol laksz és visszamehet hozzád. Addig meg arra kell gondolni, hogy ezt mind a fiadért teszed! Sok erőt és kitartást!

2010. aug. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen szoprult helyzetben vagy keresd meg a csaladsegito szolgalatot.Ebben az esetben szerintem kotelezo felvenni a gyereket a bolcsibe.

Anyosekhoz semmikepp nem adnam,foleg hogy a gyerek megszokta veled van tobbet.

2010. aug. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

10,06 vagyok.


A rokonom sajnos anyaszallon lakott a kislanyaval,mikor munkat kapott soron kivul felvettek az akkor 1.5 eves kislanyat,pedig egyebken 1 ev a varakozasi ido,annyira keves hely van a bolcsibe.Neked is probalkoznod kell hogy felvegyek.

2010. aug. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is próbáld meg elhelyezni bölcsiben, valahová biztosan be bírod tenni, én nem adnám a két évesemet egész hétre, az tuti, anyóstól függetlenül.

Az első válaszoló meg szégyellheted magad a megnyilvánulásodért. El sem tudod képzelni, hogy esetleg nem ő akarta a válást, hanem elhagyta a pasi, vagy hogy az anyósa tényleg gáz? Akármilyen furcsa, gyakrabban előfordul ez a felállás, mint gondolnád. Elég csúnya dolog ismeretlenül, visszakézből ítélkezni, mit gondolsz, neked hogy esne? Nem ártana előbb gondolkodni, aztán beszélni, és egy kis empátiát is gyakorolhatnál.

2010. aug. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell kérdezni, minden bölcsit a városban. Méltányossági kérelmet kell beadnod, és valahová csak felveszik. Szólj a védőnőnek is, ő hátha tud hasonló korban lévő babával otthon lévő anyukát, aki egy kisebb összeg ellenében vigyázna a tiedre is, ha a bölcsiben esetleg csak később lenne hely. Bármi megoldás jobb, mintha csak hétvégén lenne veled a fiad, addig meg anyósék ki tudja mire nevelik. Ha nem voltatok jóban, akkor ennyi idő alatt sok kárt is tudnak tenni.
2010. aug. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben fel kell vegyék a gyereket a bölcsibe,menj be és mond el mi a helyzet.Törvény írja elő,hogy gyermeket egyedül nevelő szülő gyermekét be kell vegyék szociális intézménybe,hogy a szülő kereső képes legyen.

Én minden követ megmozgatnék az biztos,de a gyerekemet senkinek oda nem adnám,ha kedves jómódú az összes rokonság akkor sem!

Sajnos,ha felveszik bölcsibe a gyermeked és te tudsz dolgozni,akkor sem lesz egy leányálom egyedül eltartani még akkor sem ha az apuka fizeti a gyerektartást rendesen.

Bár sok múlik azon,hogy milyen viszonyban vagytok a válófélben lévő férjeddel és ő a gyerekkel.

Sajnálom!Fel a fejjel!Minden jót!

2010. aug. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Intézd a bölcsit, ahogy a többiek mondták. Ha tényleg csak a gyes és csp a jövedelmed, akkor a PH-tól jogosult vagy a gyermekvédelmi támogatásra, ami nem egy nagy összeg, kb ötezer ft, de így "védelembe vett" gyermeknek minősül a kisfiad, és az önkormányzat el kell hogy helyezze bölcsibe, ha Te mész dolgozni. A barátnőm bölcsis gondozónéni, és pont ezen háborgott, hogy a védelembe vett gyerekek miatt fent kell tartaniuk egy üres helyet a bölcsibe, mikor lenne egy csomó jelentkező..
2010. aug. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, még igénybe vehető egy támogatás, havi 60 ezer forint, ha az egy főre eső jövedelem nem haladja meg a nettó 80 ezer forintot. Érdeklődj a védőnőnél vagy az önkormányzatnál!
2010. szept. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!