Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Többgyermekes anyukák, testvér...

Többgyermekes anyukák, testvérféltékenység? Kérlek tapasztalatokat is írjatok?

Figyelt kérdés
Két év öt hós a nagyfiam, a kicsi meg négy napos. Nagyon nehezen viseli, ha felveszem, vagy szoptatom. Szinte kezd kikelni magából. Viszont, ha alszik az ágyon, megnézi, megsimogatja, mondja, hogy édes baba. Mivel értessem meg, hogy nem baj, ha felveszem? Fejtem neki tejecskét issza is, mert az van bőven. Hoztunk játékot a korházból, hogy a tesójától kapta. Mit tudok még elkövetni, hogy könnyebben vegye??????
2010. aug. 1. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
Soha ne mondd neki, hogy "szeretned kell..mert a testvéred". Nekem is ezt mondta mindig mindenki...ez miatt (már csak azért is) gyűlöltem a tesómat, rossz már így felnőtt fejjel írni...de szinte undorodtam tőle...Ennek ellenére is anyám csak annyit mondott "szeretned kell, mert a testvéred". Szal ez nem sokat használ.
2010. aug. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
most az eleje ilyen nehéz, remélhetőleg ez egyre jobb lesz majd. Próbáld a nagyobbat is felvenni, ha tudod vagy mikor szoptatsz ő is had bújjon oda hozzátok. Tartsatok a nagyobbal külön programokat, amik csak az övéi. Ha simizi a tesót, te is simizd meg és ölelgesd meg nagyon a nagyobbat, mond neki sokat, hogy mennyire szereted, milyen szép, okos és milyen büszke vagy rá. Beszélj neki arról, hogy milyen aranyos volt, mikor ő is pici volt, vegyetek elő babaképeket róla. Őt is kérd meg, hogy rajzoljon valamit a tesónak, menjetek el a tesónak (picinek) ajándékot venni, amit ő adhat neki oda és ő választ ki (nem baj, ha olyat választ, amivel inkább majd ő tud játszani :) ). Azt ne mond soha, hogy "te már nagy vagy...", mert egyáltalán nem nagy, még ő is pici.
2010. aug. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk kereken 3 év a korkülönbség.Mikor az öcsi olyan picuri volt mint a tied,sokszor szopizás közben a nagyobbiknak olvastam mesét,énekeltünk,mondókáztunk.Mikor öltöztettem a kicsit kértem válassza ki melyik rugit adjuk rá.Mindig mondtam,hogy amikor ő ilyen pici volt akkor ezt és ezt csinálta,így és így volt...stb.Szóval beszéltem egyfolytában,téma a nagynak szólt,de maga a duma mind a kettőnek.Nagy élvezte,hogy csak róla van szó,a kicsi meg,hogy be nem áll a szám.Kb 8 hónapos lett a fiacskám mikor kezdődött a féltékenység,tehát nálunk a kicsi lett féltékeny.Szeretik egymást,igazából csak akkor féltékeny,ha engem ölelget a lányom vagy apa,akkor azonnal jön ő is.Talán közre játszik,hogy még szopik.Most 17 hónapos és egyre anyásabb......

Sokkal több törödést igényel ilyenkor a nagyobbik,mint a kicsi.Kicsi még csak eszik,alszik,nézelődik.Mondókázzatok,énkeljetek együtt a kicsinek úgy hogy a nagy az öledben ül a kiságy előtt,tehát őt ölelgeted,de a kicsivel is foglalkozol egyben.Jó móka:)

Picid még csak 4 napos,azért meg kell szoknia a nagy tesónak,hogy anyának már van egy másik babája is:)Nem megy ez egyik napról a másikra.Lényeg,hogy a nagy tesó érezze,hogy őt ugyanúgy szeretitek!!!Sőt még jobban!

Mama meg ne mondjon butaságokat,szegény még azt sem tudja mi az a testvér,ő szíve szerint visszavinné a kórházba:)még reménykedik,hogy csak pár napig lesz nálatok:)

Az én lányom kb 4 hét után közölte:"anya mégis jó lesz EZ nekem,nem kell kicserélni!"

Sok sikert és boldog gyereknevelést!

2010. aug. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!