Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor fogja azt mondani anya...

Mikor fogja azt mondani anya pisi?

Figyelt kérdés
A fiam 2 éves és egész nyáron a pelenka leszokáson vagyunk de nem szól még ,hogy pisilni kell.Este adok rá pelust és amikor le fekszünk kis idő múlva szól anya pisi ,éjszaka is szól meg reggel is .De napközben egyáltalán nem szól.Én szoktam mindig a wc re vinni és pisiltetni még a kakai is sikerül a wv be .De miért nem szól????Megyünk Erdélybe 500km nem tudom adjak rá pelust ???Járt már így valaki??
2010. júl. 30. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Este meg éjjel azért szól, mert akkor nem tereli el semmi más a figyelmét. Napközben elfeledkezik még magáról. Kislányom 22 hónapos, 2 hónapja szobatiszta már, pisivel nincs gond, de ha nagyon belemerül a játékba, akkor a kaki néha becsúszik, mert az utolsó pillanatban szól.
2010. júl. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem jó, ha a szülő kérdezgeti, viszi a gyereket, mert a gyerekben nem alakul ki a tudatos szobatisztaság. Kislányom egy hónap alatt nappalra szobatiszta lett. Alvásokhoz adok rá pelust. Ennek ellenére ilyen hosszú útra biztos, hogy adnék rá pelust. Szerintem hagyd, ne kérdezgesd, várd ki míg saját maga is rájön, hogy előtte szólnia kell, mert különben bepisil.
2010. júl. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2010. júl. 30. 15:26
 4/4 anonim ***** válasza:

Nyilván adjál rá!!

Akkor szól, ha elég érett lesz hozzá, hogy szóljon. Ezt nem tudod erőltetni. A szomszédom 6 éves fia is még sokszor nem szól, annyira eljátszik...

Amúgy hiába viszed pisilni, ha nem kell neki, nem fog pisilni. Nem olyan a gyerek,mint a felnőtt, hogy indulás előtt tud pisilni, mert útközben nem lehet... ő akkor pisil-kakil, ha kell neki, nem tudja sem tartogatni, sem direktbe csinálni. Inkább várj még, tegyél ki neki egy bilit, lehet ráül magától is.

2010. júl. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!