Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerek rosszat csinál, de...

A gyerek rosszat csinál, de amikor az kiderül hiszti rohamot kap, megsértődik és a végén őt kell vigasztalni? Normális ez?

Figyelt kérdés
Megsértődik, sírdogál, és vigasztalni kell. Olyan, mintha a szülőt lelkileg zsarolná.

2020. máj. 9. 09:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Nem normális. Hadd sírjon, majd megnyugszik. Mindennek legyen következménye. Így csak azt látja, hogy ha rosszat tesz, a végén úgyis dédelgetik.
2020. máj. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Na ilyenkor nem kell vigasztalni. Nem szabad rajta elgyengülni, mert a fejre nő.
2020. máj. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Ha felnőtt emberként elkövetsz egy hibát, hiába sírsz, hiába hisztizel, még lesznek következményei. Ezt a gyereknek is meg kell tanulnia. Az egyenesen nonszensz, hogy még a gyereknek áll feljebb, meg ő sértődik meg. Eleve, hogy merül fel, hogy neki ehhez bármilyen joga van? Sírja ki magát, ha jól esik neki, majd megnyugszik, de meg kell tanulnia, hogy mindennek van következménye. Ezt hívják következetességnek. Aztán majd csodálkozunk, ha gyerek semmire és senkire nincs tekintettel, a környezet meg gyomorgörccsel megy látogatóba (de ha lehet inkább nagy ívben elkerüli), mert előre azon izgul, hogy ma mit fog csinálni a gyerek.
2020. máj. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Ebből látszik, hogy vannak ilyen embertípusok :) Nem tudom, milyen idős, de gyanús, hogy a lelki zsarolást csak a szülő látja bele. A gyerek ilyenkor ezért frusztrált, mert ugyan tudja, hogy rossz volt, mégsem egyezik a szuperhős önképével, amit csinált - és ezt bizony nehéz feldolgozni :) El lehet ilyenkor mondani, hogy látod, fiam, nem érte meg. És hagyni. Aztán azért ki lehet békülni, azt sem árt, ha megtanulja, hogy lehet bocsánatot kérni és meg is bocsátani. (Persze ne a szülő kérjen bocsánatot :D)
2020. máj. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vígasztalni. Vállaltatni kell vele a tette következményét. Nem lesz baja , ha sír. Azt lehet zsarolni aki hagyja.
2020. máj. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy hány éves?

Mindamellett igaza van mindenkinek, hogy következetesen vállalja is érte a felelősséget és nem vigasztalgatjuk.

2020. máj. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves? Mert ha kicsi akkor nem zsarolásból csinálja. Egyszerűen nem tud mit kezdeni az érzéseivel. Ettől függetlenül nem kell vigasztalni, de én hagyom teret engedni az érzéseinek. Rá kell hagyni, majd megnyugszik.
2020. máj. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6 éves!
2020. máj. 9. 21:48
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A viselkedése normális.

... de mi az, hogy "kell vígasztalni"?

Ő követeli? A párod? Vagy te érzed úgy, hogy kell?

2020. máj. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kerestem az életkort, ahogy elkezdtem olvasni a kérdést, és csak most jelent meg a kommentedben. Köszönöm, hogy írod! :) Javaslom, mindig előre jelezd az életkort, fél év pontosan a kisgyermekeknél (és lehetőleg a nemét is).

Életkor megjelölés nélkül szinte csak téves válaszokat fogsz kapni, esetleg páran véletlen beletrafálnak, annak meg semmi értelme nem volna.


Kb négy éves korig nem képes manipulálni a gyermek másokat pszichésen, mert olyan alacsony még a tudatossága foka.

Négy évesen épp csak olykor hajlamos lehet rá.

Most írod, hogy hat éves a gyermeked, ez esetben is nagyon körülményfüggő, helyzetfüggő, és sok mindent kellene tudni arról, hogyan nevelitek stb, hogy erre érdembeli választ lehessen adni.


Úgyhogy addig is csak általánosságokat lehet. Pl négy éves kor alatt igen, vigasztalni érdemes, tudatosan még nem képes megérteni, mit miért tegyen, és következetesen szoktatni kell ahhoz, mit tiltunk a 3 évesnek és kisebbnek, és mit engedünk meg neki, és négy éves korára jó esetben már önszabályozó lesz, pláne hogy kint lesz addigra a dackorszakból. (Bár egy két éves gyermek is olykor automatikusan alkalmaz önreflexiót, pl mivel impulzívak a kicsik, először pl nyúl a konnektor felé, majd önmagára szól, hogy "nem szabad" - de ez nincs mindig így és nem is baj, mert a felnőtt kell, hogy megvédje és terelje őt! Elmondod mit szabad, mit nem, és négy éves korára elkezd tudatosulni benne.)


Összehasonlításképp írtam a négy év alattiakról.

Rátérve arra, hogy hat évesről van szó: tehát szinte semmit nem tudunk a körülményekről, de általánosságban annyi elmondható, hogy van, amikor zsarol, manipulál a hat éves ilyenkor, és van, hogy egész egyszerűen nem tudja értelmezni a saját (spontán) érzelmeit, érzelem kitöréseit, miközben egyáltalán nem manipulációnak szánta, hogy elsírta magát.

Ha gondolod, írj még a körülményekről, a gyermeked jellemzőiről, amiket vélsz, és hogy miképp nevelitek. Akkor lehet körülhatároltabb választ adni erre a kérdésre.

2020. máj. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!