Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukàk, akik újra férjhez...

Anyukàk, akik újra férjhez mentek, hogyan viselte a gyereketek az összeköltözést az új pàrotokkal?

Figyelt kérdés
5,6éves gyerekek.Az alapja,hogy jól megismerik egymàst.Összeszokunk.De hogyan szoktàk meg,hogy új helyen laknak,méghozzà egy "új bàcsihoz"költöztek?Hogyan segítettetek nekik,hogy megszokjàk az új helyzetet?

2020. ápr. 25. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Én 5 éves voltam, az új apukám költözött hozzánk, full féltékeny voltam az elején, amikor ölelgette anyukámat, de az elmúlt 30 évben elég jól összeszoktunk. :))) Aztán együtt költöztünk 2x is, nem volt dráma.
2020. ápr. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk elég jól, igaz, még csak 4,5 éves volt, és először ő költözött hozzánk. Lassankén azért változtattunk a dolgokon, szokásokon, mert sokáig csak ketten voltunk. Mi már 10 éve vagyunk együtt, szorosabb a kapcsolata a férjemmel, mint az apjával. Mondjuk ő sosem volt nálunk "új bácsi".
2020. ápr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

3 éves volt a fiam amikor megismertem a mostmár férjemet.

4 éves amikor hozzánk költözött.

Az esti mesék-filmnézések-bujások ritkábbak lettek,de nem vettem észre rajta hogy gond lenne. Viszont több programot szerveztem vele kettesben hogy ne az legyen hogy onnantól mindenben 3an leszünk. Meg kell maradjon a minőségi idő köztetek,és így biztosan nem érzi azt hogy kitúrja bárki is a helyéről.

Azthiszem 6 hónapja voltunk együtt amikor bemutattam a fiamnak,így nem idegenként tekintett rá. Sőt nagyon várta hogy fiús dolgokat is csinálhat majd többször,hiszen ugye minden 2. Hétvégén volt csak apjánál,a többi részben velem volt csak. Foci,lövöldözés,birkózás..az igazi pasis dolog.

Azóta született egy hugi,odavannak egymásért. Nincs féltékenység. Álmom vált valóra.

2020. ápr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó,nagyon jó ezt olvasni.Nàlunk az van,hogy mi költözünk,főleg emiatt félek.De remélem minden rendben lesz.
2020. ápr. 25. 21:20
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

9 volt a lányom, a fiam 16. A párom költözött hozzám, aztán új házba költöztünk. A fiam nem jött velünk, az apjához költözött. Született közös baba. A lányom most 13,februárban az apjához költözött.

Mindkét gyerekkel jó a kapcsolat, beszélünk, jönnek "haza", de valami mégsem stimmel hiszen mindkettő elment. Bele vagyok betegedve, sokat sírok, hiányoznak és lelkiismeretfurdalásom van, hogy valamit elrontottam. Közben itt van a párom és a lassan 3 éves kisfiam, de én így nem vagyok boldog. Mintha a páromat és az 'új' gyereket választottam volna helyettük, pedig nem így van. Nem én választottam, ők döntöttek így, de ezzel ketté tépték a szívem.

Soha nem gondoltam volna, hogy ez lesz. Nem gondondoltam, hogy a párom miatt elmennek a gyerekeim. De akkor legyek magányos? Önzőség volt 38 évesen nem egyedül maradni?

Nagyon nehéz. Sokmindenre nem lehet felkészülni.

Úgy érzem elrontottam az életem, a gyerekeim életét. De azt is érzem, hogy nincs jó döntés. Valaki, valahogy sérül mikor szétszakad egy család.

Nem tudok segíteni, csak leirtam, hogy ilyen is van, sajnos nem mindig úgy alakulnak a dolgok ahogy szeretnénk.

2020. ápr. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%

5 éves volt a lányom,mikor ideköltözött hozzánk a párom. Nagyon jól fogadta, nagyon szeretik egymást. Eleinte ment a féltékenykedés, de sokat beszélgettünk vele, és elfogadta az új helyzetet.

Ennek lassan 3 éve. Most lesz az esküvőnk és költözünk az új házunkba.

Aztán jöhet egy kistesó,a nagy már nagyon várja.

Fiatal vagyok még ahhoz hogy egyedül éljem le az életem! Attól mert van egy gyermekem mástól,akinek nem kellettünk, megérdemeljük hogy legyen egy boldog , harmonikus kis családunk.

2020. ápr. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
12 éves voltam mikor a szüleim elváltak. Rettentően megviselt az egész. Nagyon apás voltam. Mikor ketten maradtunk anyámmal, elvoltunk egymás mellett.Majd rossz társaságba kerültem, romlottak a jegyeim. Rengeteget veszekedtünk. Majdnem 15 voltam mikor odahozta a pasiját. Hányingerem volt az egésztől. 2 találkozás után, oda költöztette. Egy nagyképű, arrogáns barom volt. Folyamatosak voltak a viták. Addig ment a dolog, hogy a pián és a cigin kívül más dolgokat is kipróbáltam. A gimi első évében megbuktam. Akkor nyáron, megpróbáltam öngyilkos lenni, ami nem sikerült. Akkor költöztem apukámhoz. Havonta egyszer találkoztam anyámmal. Majd csak szünetekben, utána már csak néha-néha rám csörgött. Ma már azt sem tudja, hol élek, mi van velem. Azt sem tudja hogy unokája született. Vagy hogy egyetemet végeztem. Szóval semmit nem tud az életemről. Ez jól is van így, azóta is együtt van a palival, tudomásom szerint többször megverte már. Sajnos ezzel a helyzettel nem tudok mit kezdeni.
2020. ápr. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2 es 4 evesek voltak a lanyok, amikor a parommal megismerkedtunk, mivel mozdulni sem tudtam nelkuluk, 2.talalkozora mar ugy jott h nappal es az egesz napot egyutt toltottuk, o fozott este nekunk, ott ult velunk az esti mesenel, hamarabb van kepem rola a lanyokkal, mint nekunk kozos fotonk. Minden olyan gordulekenyen ment, pedig baratnot sem keresett, nemhogy gyerekeset. 9honap "udvarlas" es kozos hetvegek, egy kozos nyaralas utan koltoztunk hozza,a gyerekek rogton megszoktak az uj helyzetet, csupan a nagyobbik lanyom dacolt neha h a parom nem az apukaja, csak egy bacsi aki neveli (mikozben oleli puszilja a parom az elso naptol), de aztan ez a gat is atszakadt, amikor osszehazasodtunk, onnantol mondjak h o (is) az apukajuk meg h mi vagyunk a szuleik (mikozben tartjak a kapcsolatot az apukajukkal is). Egy nagy kozos massza lett az eletuk velunk, az apukajuk uj csaladjaval, az ott szuletett kistesokkal es a hozzank iden erkezo kozos bebivel. Szoval szerintem amiatt hogy nagyon picik voltak amikor az eletunkbe csoppent, nagyon konnyen megszerettek ot es viszont. Gondolom mas a helyzet ahol kamaszok szoknak ossze egy uj ferfival.
2020. ápr. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!